İçindekiler[göster]

Babalar gününde nereye gidilir diye merak edenler pek çok güzel şehre gezi düzenleyebilir. Babalar günü sürprizi olarak unutulmayacak bir tatil planı gerçekleştirilebilmektedir. Özgün tatların denenebileceği, birbirinden önemli mekanların gezilebileceği kültür ve tatil gezileri düzenlenebilmektedir. Başka başka kültürler, tarihler, lezzetler tanımayı sevenler için son derece keyif verici gezi planları gerçekleştirilebilir. Özellikle gezmeyi sevenler için yapılabilecek en güzel sürprizler gezi planlarıdır. 

Yurt içi ve yurt dışında birbirinden özel mekanlar gezilerek hoşça vakitler geçirilebilmektedir. Tüm aile bir arada oldukça keyifli vakitler geçirebilmek mümkün olacaktır. Hem gezmek hem de eğlenebilmek gezi planlamaları ile mümkün olabilmektedir. Bu nedenle babalar gününde gezi sürprizi yapmak son derece muhteşem bir hediye olabilmektedir. 

Adana

Birbirinden özel lezzetleri ve doğal güzellikleri ile gezilmesi gerekli olan şehirlerdendir. Adana ilinde ailecek oldukça hoş bir tatil geçirebilmek mümkündür. Burası tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü olan bir şehirdir. Aynı zamanda kendisine özgü lezzetleri de bulunmaktadır. Babalar gününde burada özel lezzetler ile birlikte oldukça hoş bir yemek yiyebilmek mümkündür. Özellikle farklı lezzetler denemeyi seven babalar için en güzel sürprizlerden biri olacaktır. Adana mutfağı son derece zengin ve çeşitlidir. Burada her damak tadına uygun olabilecek lezzetler bulabilmek mümkündür. Kebapları, içli köfteler, çorbaları, kaz başı gibi yemekleri ile ünlü olan bu şehirde birbirinden özel lezzetlerin tadılabileceği babalar günü yemekleri düzenlenebilir. 

Gaziantep

Babalar günü gezisi düzenlemekte olan kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken şehirlerden bir diğeridir. Gaziantep ili de son derece zengin bir mutfağa, özel bir tarihe ve kültüre sahiptir. Özellikle tarihi mekanları, mimarisi ile ünlü olan bu şehirde hem kültürel bir gezi düzenleyebilmek hem de birbirinden özel lezzetleri ile hoşça vakitler geçirebilmek mümkündür. Her medeniyete kucak açmış olan bu şehirde oldukça özel bir tatil geçirebilmek mümkün. 

İzmir

Yaz mevsiminde muhteşem bir tatil yapılabilecek olan şehirlerdendir. Burada harika bir hafta sonu tatili geçirilebilir. Türkiye’nin üçüncü büyük denizinde güneş odaklı bir tatil yapılabilmektedir. Akla ilk yerler Çeşme ve Alaçatı’dır. Sakinlik arayanlar burada Urla ve Karaburun taraflarını da tercih edebilirler. İzmir deniz tatili odaklı olarak tercih edilebilen bir şehir olsa da kültürel geziler için de son derece tercih edilmesi gerekli olan bir şehirdir. Önemli tatil beldeleri ile birlikte tarihi ve kültürel bölgeleri de dikkatleri üzerine çekmektedir. 

Eskişehir

Küçük olan ancak son derece de zengin olan bir şehirdir. Babalar gününde görülmesi gereken yerler içerisinde yer almaktadır. Babasına enfes bir hafta sonu tatili sunmak isteyenler Eskişehir’i tercih edebilir. Son yıllarda kentsel dönüşüm anlamında önemli gelişimler gösteren bu şehir son derece huzurlu ve güvenli bir şehirdir. Aynı zamanda kültürel birikimi ile de göz önünde kalmaktadır. Burada yer alan Porsuk Çayı ve Sazova Parkı mutlaka görülmeli, birbirinden özel lezzetleri ise mutlaka tadılmalıdır. 

Bükreş

Babalar günü için gidilecek yerler listesinde yer alan bir diğer şehirdir. Yurt dışı deneyimi yaşamak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gerekli olan yerlerdendir. Bükreş muhteşem bir tarihe sahiptir. Bu nedenle burayı ziyarete gelenler harika bir tarihi, kültürel gezi düzenleyebilir. Saatlerce gezip hiçbir şekilde sıkılmadan, yorulmadan keyif dolu vakitler geçirebilmek mümkündür. Burada tarihi, sanatsal, kültürel özelliklere sahip olan pek çok mekan bulunmaktadır. Özellikle UNESCO tarafından korunmakta olan bölgeler mutlaka görülmelidir. Aynı zamanda kendisine özgü lezzetlere sahip olan bu şehirde farklı lezzetlere yelken açabilmek mümkündür. Doğa düşkünü babalar için de son derece uygun olan bir şehirdir. İnsanoğlu tarafından keşfedilmiş olan tüm canlıların iskeletlerinin yer aldığı Grigore Antipa Doğa Tarihi Müzesi bulunmaktadır. Bu müze şehre gezi düzenlemek için başlıca nedenlerden biri olmaktadır. 

Kyiv

Babalar gününde gezilecek yerler içerisinde bulunan bir başka bölgedir. Haziran ayı şehri gezebilmek için en güzel zamanlardan biridir. Bu nedenle babalar gününde mutlaka görülmesi gerekli olan yerlerdendir. Yurt dışında bir yer olsun isteyenler başlıca Kyiv şehrini tercih edebilirler. Özgürlük Meydanı’nda kişiler kültür turuna çıkabilmektedirler. 

Budapeşte

Tarihi yapılara ilgi duyan babalar için son derece gerekli olan bir gezidir. Tarihi yapılar ile babanızı etkileyecek bir seyahat planı yapabilirsiniz. Macaristan ülkesi genel olarak gezilmesi ve görülmesi gerekli olan bir ülkedir. Burada yapılacak pek çok aktivite, görülecek pek çok mekan bulunmaktadır. Burada zamanın nasıl geçtiği anlaşılmamaktadır. Babalar günü gezisi yapmak için en uygun olabilecek şehirlerden biridir. Yüzyıllar boyunca tarihi yapılarını korumakta olan Budapeşte şehri gezi için en uygun olan şehirlerdendir. Gellert Tepesi, Matthias Kilisesi, Zincir Köprüsü gibi bölgeler mutlaka görülmelidir. 

Tiflis

Babalar gününde tatlı bir hafta sonu gezisi düzenlenebilecek olan şehirlerden biridir. Gürcistan pasaportsuz bir şekilde gidilebilen bir ülke olduğu için gezi için oldukça rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Hızlı bir şekilde karar verip gezi düzenlenebilmektedir. Gezi rehberleri ile birlikte muhteşem bir gezi düzenlenebilecektir. 

Kategoriler: Seyahat İpuçları