İçindekiler[göster]

Belgrad Ormanı İstanbul ilinin Kemerburgaz ilçesinde yer almakta olan bir ormandır. Burası adeta bir kaçış noktası gibidir. Belgrad Ormanı kamp alanı bulunmaktadır. Burada kişiler kamp yapabilmekte, şehrin stresinden uzaklaşabilmektedirler. Şehirden uzaklaşıp, doğal bir ortam da rahatlamak isteyenler başlıca olarak Belgrad Ormanını tercih edebilirler. Burada kişiler doğa yürüyüşleri yapabilmekte, bisiklet turları atabilmekte ve çadırlarını alıp kamp yapabilmektedirler. Doğal bir ortamda bol yeşillik içerisinde huzur dolu vakitler geçirebilmek mümkün olmaktadır. 

Belgrad Ormanı içerisinde kamp alanları olması nedeni ile doğa sporları ile ilgilenmekte olan pek çok kişi tarafından tercih edilmekte, sıklıkla ziyaret edilmektedir. Burada 11 adet mesire alanı bulunmaktadır. Yürüyüş parkurlarından kişiler yürüyüşlerini gerçekleştirebilmekte ve buna ek olarak yer alan egzersiz istasyonlarında egzersizlerini yapabilmektedirler. Belgrad Ormanı kamp alanı ile birlikte pek çok ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Burada insanlar istedikleri gibi kamp yapabilmekte, keyif dolu vakitler geçirebilmektedir. 

Belgrad Ormanı Kamp Alanı Nerede?

Belgrad Ormanı kamp yapmak için son derece uygun olan bir ormandır. Burada kişiler istedikleri gibi kamp yapabilmekte ve doğada istedikleri sporları gerçekleştirebilmektedir. Kamp ile birlikte kişiler burada gezi yürüyüşleri yapabilmekte, egzersiz alanlarında egzersizler yapabilmektedir. Orman içerisinde 11 adet mesire alanı bulunmaktadır. 5500 hektarlık bir alan olan ormanda istenilen bölgelerde kamp yapabilmek mümkün olabilmektedir. 

Ancak burada kamp yapmak isteyenlerin dikkat etmeleri gerekli olan birtakım noktalar bulunmaktadır. Orman içerisinde geyikler ve çakallar bulunabilmektedir. Bu hayvanlara yaklaşılmaması gerekmektedir. Zaten kamp yapacak olan kişiler genel olarak ateş yaktıkları için hayvanlardan ateş olan bölgelerden uzak kalmaktadırlar. Yakılan ateşler kontrollü bir şekilde yakılmalı ve ormana zarar verilmeden kamp yapılmalıdır. Aynı şekilde burada yaşamakta olan hayvanların doğal ortamlarına zarar verilmeden kamp yapılmalıdır. Orman içerisinde çeşmeler ve tuvaletler bulunmaktadır. Bu sayede kişiler çok daha rahat bir şekilde kamplarını gerçekleştirebilmektedirler. Burada piknik alanları için oluşturulmuş bölgelerde elektrik direkleri bulunmaktadır. Kişiler bu sayede akşamları da aydınlanma desteği alabilmektedirler. Ormana girildikten sonra istenilen bölgeye çadır kurulabilmekte ve kamp yapılabilmektedir. Akşam ateşi eşliğinde burada hoşça vakitler geçirebilmek, şehir hayatının stresinden arınabilmek mümkündür. 

Belgrad Ormanı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Belgrad Ormanı kamp alanına gitmek için kişiler çok çeşitli toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Aynı zamanda ormana özel araçlar ile birlikte de gidebilmek mümkündür. Belgrad Ormanı içerisinde piknik ve kamp gibi çeşitli etkinlikler düzenlenebilmektedir. İnsanlar buraya şehir hayatının stresinden uzaklaşabilmek ve doğa ile iç içe olabilmek için gelmektedir. Oldukça uzun bir orman olan Belgrad Ormanı sahip olduğu doğası ile birlikte insanları büyülemektedir. 

Belgrad Ormanı Kamp Yapılacak Yerler?

Belgrad Ormanı’nda kamp yapmak isteyenler burada nerede kamp yapabileceklerini merak etmektedirler. Kamp alanı olarak ayrılmış olan belli başlı bölgeler var mı merak edilmektedir. Belgrad Ormanı kamp alanları belirlenmemiştir. İnsanlar ormana girdikten sonra istedikleri alanlarda çadır kurarak kamp yapabilmektedirler. İstenilen her bölgede kamp yapılabilmektedir. 

Orman içerisinde piknik alanları bulunmaktadır. Bu alanlarda elektrik direkleri, tuvalet ve çeşme gibi olanaklar yer almaktadır. Kişiler burada yer alan bu gibi avantajlardan yararlanabilmek için piknik alanlarına yakın bir yerlere kamp kurabilirler. Orman içerisinde geyikler ve çakallar bulunmaktadır. Bu hayvanlara dikkat ederek istenilen her yerde rahatlıkla kamp yapabilmek mümkün olabilmektedir. Belgrad Ormanı kamp yapılacak yerler bu noktada orman içerisinde her yer olmaktadır. Ormana giriş yapıldıktan sonra kişiler uygun olan herhangi bir yer içerisinde rahatlıkla kamplarını yapabilmektedirler. 

Belgrad Ormanı bölgesinde tam olarak 11 adet mesire alanı bulunmaktadır. Yürüyüş parkurları yer almaktadır. Kişiler orman içerisinde gezintiye bu parkurlar üzerinden çıkabilmektedirler. Tüm bunlara ek olarak da orman içerisinde egzersiz alanları da bulunmaktadır. Buralarda rahatça egzersizler yapabilmek mümkün olacaktır. Doğa ile baş başa kalmak isteyenler burada rahatlıkla doğal bir ortamda istediği gibi vakit geçirebilmektedir. Kamp yapacakların dikkat etmesi gerekli olan tek nokta hayvanlardır. Orman içerisinde geyik üretim çiftliği bulunmaktadır. 

Bu nedenle burada fazlaca geyik ve çakal bulunmaktadır. Ancak ateş yakıldığında kamp alanlarına hayvanlar yaklaşmamaktadır. Belgrad Ormanı kamp yapabilmek için son derece uygun olan bir alandır. Kişiler burada istedikleri gibi kamp yapabilmekte ve doğada hoşça vakitler geçirebilmektedir. Yaz ve kış fark etmeksizin insanlar buraya çadırlarını alıp gelebilmektedirler. Kamp faaliyetleri gerçekleştirmek isteyen için kişiler için Türkiye sınırları içerisinde yer alan kamp alanlarından biri olmaktadır. Orman içerisinde kamp yapabilmenin çok çeşitli avantajları da bulunmaktadır. 

Belgrad Ormanı Kamp Alanı Giriş Ücretleri

Belgrad Ormanı kamp alanı ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. Her yıl değişen ücretlere göre kamp alanı ücreti ödemek gerekli olabilmektedir. Belgrad Ormanı’na giriş için ücret ödenebilmektedir. Yaya girişleri, otomobil girişleri, bisiklet girişleri için birbirinden farklı ücretler bulunmaktadır. Yer alan ücret tablosuna göre kişiler hangi konumdalarsa ona uygun olan ücreti ödeyerek ormana giriş yapabilmektedirler. Ormana giriş yapıldıktan sonra da istenilen alanlarda rahatlıkla kamp yapabilmek mümkün olabilmektedir. 

Kategoriler: Şehir Rehberi