İçindekiler[göster]

Kamp günümüzde pek çok insanın sıkıntılarından uzaklaşmak adına başvurmuş olduğu en iyi aktivitelerden bir tanesidir. Pek çok kişinin gerek iş hayatından gerekse günlük hayatın vermiş olduğu yorgunluktan uzaklaşarak bir nebze olsun rahat nefes almak istediği hepimizce bilinmektedir. Kişiler çeşitli aktivitelerden faydalanarak bu yorgunluğu üzerinden atmak istemektedir. Bu aktiviteler arasında en çok tercih edileni ise kamp yapmaktır. Sizlerde kamp yaparak kafanızı rahatlatmak istiyorsanız, yapacağınız aktivitelere uygunabiletal.com sayesinde ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kamp Esnasında Yapılacak 7 Öneri ve detayları hakkında bahsedeceğiz. 

1- Kampın Vazgeçilmezi Doğa Yürüyüşü Yapın!

 


Kamp esnasında yapabileceğiniz en güzel aktivitenin doğa yürüyüşü olduğunu söyleyebiliriz. Doğanın vermiş olduğu neşe ve temiz hava ile birlikte sinir ve stresten uzaklaşacağınız bu güzel aktiviteyi kesinlikle kamp esnasında mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.  Ayrıca yürüyüş esnasında yanınıza alacağınız malzemelerin hafif ve işinize yarar olduğunu da oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğa yürüyüşünde aynı zamanda yanınıza su matarası ve kaybolma ihtimalinize binaen bir pusula bulundurmanız sizler açısından oldukça fayda sağlayacaktır. 


2- Sıcak Kamp Ateşinde Muhabbet Edin!


Kamp insanların birlikte sıkıntılarının giderilebileceği en iyi aktivitelerden birisi de birlikte vakit geçirmektir. Kampın vazgeçilmez bir unsuru olan kamp ateşi başında közde kahveniz ile birlikte harika bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Burada yapacağınız muhabbetler, söylenecek şarkılar ve içilen kahve ile birlikte harika bir anıyı da günlüğünüze geçirebilirsiniz. Bu kamp esnasında yapabileceğiniz en iyi aktiviteler arasında yer almaktadır. Burada kamp ateşini söndürmüş olduğunuzdan oldukça emin bir şekilde hareket etmeniz hem sizler açısından hem de doğanın korunması açısından oldukça önemlidir. 

3- Çeşitli Oyunlar İle Eğlenceli Vakit Geçirin!


Uzun süreli bir şekilde kamp yapmayı düşünüyorsanız, kamp esnasında çeşitli spor aktivitelerinden faydalanabilirsiniz. Futbol ve voleybol başta olmak üzere, tavla, satranç ve okey olmak üzere pek çok oyun ile birlikte eğlenceli bir şekilde vakit geçirebilmeniz mümkündür. Bunu sağlarken bir arkadaş ortamından faydalanmanız, sizlerin daha iyi bir şekilde vakit geçirmesine olanak sağlayacaktır. Bunu yaparken de aynı zamanda arkadaşlarınıza danışmanız ve hangi oyunun tercih edilmesine dair ön bilgi almanız sizlere fayda sağlayacaktır. 

4- Doğayı Keşfedin!


Uzun süreli kamp yapacakların iyi bir şekilde kamp geçirmesini sağlayacak bir diğer değerli etken doğayı keşfetmeleridir. Yapacağınız doğa yürüyüşünde veya doğa incelemelerinde, doğa üzerinde yaşayan bitkileri ve canlıları tespit edebilirsiniz. Bunu sağlarken yanınıza bir büyüteç ve fotoğraf makinesi almanızı tavsiye ederiz. Böylelikle daha iyi bir inceleme yaparak aynı zamanda doğa fotoğrafçılığına da başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu fotoğrafları milyonlarca kişinin yer almış olduğu sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak takipçilerinizin çeşitli değerlendirmelerde bulunmasını sağlayabilirsiniz.


5- Mutlaka Konumunuzu Bildirin!


Kamp yapacakların dikkat etmesi gereken en önemli husus, kamp yapılacak alan hakkında konum bildiriminde bulunulmasıdır. Kampa gitmeden önce konumunuzu sizlere çabucak ulaşacak bir kişiye bildirmeniz, yaşayacağınız herhangi bir sıkıntıda sizlere kolay ve çabuk bir şekilde ulaşılmasını sağlayacaktır. Günümüzde kampçıların en büyük sıkıntıları arasında yer alan bu konunun hayati bir öneme sahip olduğunu bilmekteyiz. Bundan dolayı sizlerde kampçı arkadaşlarınızı bu konuda uyararak konumunuzu bildirmeniz adına oldukça özenli ve dikkatli bir şekilde hareket etmenizi tavsiye ederiz. 


6- Eşyalarınızı Doğu Hazırlayın!


Kamp yapacakların özenli ve dikkatli davranması gereken bir diğer konu eşyaların doğru bir şekilde seçiminin yapılarak hazırlanmasıdır. Özellikle kamp çadırı konusunda kamp yapacakların dikkatli ve özenli bir seçimde bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra beslenme ihtiyacının da doğru ve sağlıklı bir şekilde seçiminin yapılması kişilere fayda sağlayacaktır. Özellikle gıda malzemelerinin seçiminde sağlıklı ve kolay pişirilebilir ürünlere yönelmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.


7- Kendinizi Dinlendirin!


Kamp sizlerin bu süreçte kendinizi dinlendirmeniz adına yapacağınız en iyi aktiviteler arasında yer almaktadır. Kuracağınız kamp alanını özellikle doğanın içerisinden seçmeniz, sıkıntı ve stresten uzaklaşmanızı sağlayacak en temel etkendir. Kendinizi doğa içerisinde bırakmanız, kafanızın boşalmasını sağlayarak sizlerin bir nebze olsun psikolojik olarak rahatlamanıza imkân verecektir. 
 
Kamp esnasında yapılacak öneriler hakkında sizlere yukarıda başlıklar halinde kısa bilgiler vermeye çalıştık. Kamp yapmak sizleri psikolojik ve fizyolojik olarak rahatlatacağı gibi aynı zamanda güzel ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmenize de olanak sağlayacaktır. Fakat he aktivitede olduğu gibi kamp yaparken de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar yer almaktadır. Konumunuzun bildirilmesi, sağlıklı gıdaların tercih edilmesi, kamp ateşi yakılırken dikkat edilmesi, hava durumunun kontrol edilmesi ve birçok etken üzerinde özenli bir şekilde davranmanız hem kendiniz açısından hem de doğayı korumanız açısından oldukça önemli konular arasında yer alır.
 

Kategoriler: Seyahat İpuçları