İçindekiler[göster]

Sudüşen Şelalesi doğal güzellikleri ile birlikte ziyaretçilerini büyülemektedir. Türkiye sınırları içerisinde yer alan doğal güzelliklerden biridir. Her yıl çok sayıda insan burayı ziyarete gelmektedir. Sudüşen Şelaleri özellikleri ile birlikte insanları büyülemektedir. 

Burası doğa yürüyüşleri ile birlikte insanlara ne güzel imkanları tanımaktadır. İnsanlar burada doğal ortamda rahatlıkla yürüyüşlerini gerçekleştirebilmektedir. Sadece doğayı hissedebilmek ve burada keyifli vakitler geçirebilmek mümkündür. Burada bol oksijenli bir havada, harika doğa manzaraları ile birlikte keyif dolu ve huzurlu vakitler geçirilebilmektedir. Doğal bir ortamda yürüyüş yapmak isteyenler için son derece ideal bir ortam olmaktadır. İnsanlar buraya sevdikleri ile birlikte gelerek, sakin ve son derece huzurlu vakitler geçirebilmekte, doğanın tadını çıkarabilmektedir. 

Sudüşen Şelalesi Nerede?

Sudüşen Şelalesi nerede soruları burayı ziyaret etmek isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Sudüşen Şelalesi eski dönemlerde Yalova sınırları içerisinde yer almaktaydı. Ancak günümüzde Bursa şehri sınırları içerisinde bulunmaktadır. Üveyizpınar Köyü’ne olan uzaklığı ise 8 km şeklindedir. Sudüşen Şelalesi’ne giden yolda yürüyüş yapabilmek mümkündür. Burası kişilere muhteşem bir yürüyüş parkuru sunmaktadır. Yaklaşık olarak kişiler 1-2 saatlik bir yürüyüş ile birlikte şelaleye ulaşabilmektedirler. Bisiklet ile birlikte gitmeyi düşünenler için ise riskli bir yolculuk olabilecektir. Bu nedenle burada sadece yürüyüş yapmak önerilmektedir. Bisiklet tercih edeceklerin yolu çok iyi bir şekilde bilmeleri gerekmektedir. 

Ülkemiz sınırları içerisinde yer alan ve son derece muhteşem manzaralara sahip olan bu doğal alan içerisinde çeşitli aktiviteler yapabilmek mümkün olabilmektedir. Sudüşen Şelalesi kamp yapmak isteyenler için de son derece uygun bir alan olmaktadır. Buraya doğru seyahatler gerçekleştirirken kişiler yol üzerinde eşsiz baraj gölü ve Marmara Denizi manzaralarına şahit olabilmektedir. Bu görüntüler de kişileri son derece büyülemektedir. Gezi programlarında kişiler bu alanları da eklemekte ve bu eşsiz manzaraların tadını çıkarmaktadır. 

Sudüşen Şelalesi'ne Nasıl Gidilir?

Sudüşen Şelalesi ulaşım yolları kişiler tarafından merak edilmektedir. İstanbul ve Bursa çevresinde ikamet etmekte olan kişiler ilk olarak Yalova merkezinden Armutlu yoluna doğru ilerlemekte ve ardından da Teşvikiye kavşağına ulaşmaktadırlar. Buradan dönülerek şelalelere ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Teşvikiye Kavşağı sonrasında ortalama olarak 10 km yol gidildikten sonra alana ulaşabilmek mümkün olmaktadır. 

Sudüşen Şelalesi özellikleri ile birlikte insanları büyülemektedir. Buraya gelen insanlar burada yer alan birbirinden özel manzaralar karşısında büyülenmekte ve tekrar tekrar buraya gelmek istemektedirler. Doğa yürüyüşleri için tercih edilebilecek en güzel alanlardan biri olmaktadır. Kamp ve piknik yapmak isteyenler için de son derece uygun özelliklere sahip olan bir doğal ortamdır. Burada yüksek bir kayalık üzerinden dökülmekte olan ve alt bölümünde havuz yer alan bir şelale yer almaktadır. Kendisini ziyarete gelenlere son derece mükemmel bir doğa harikası sunmaktadır. İnsanlar buraya aileleri ile birlikte keyif dolu vakitler geçirebilmek için ziyaretler gerçekleştirmektedirler. 

Doğa ile baş başa kalmak isteyenler burada kamp yapabilmekte, trekking gibi doğa sporlarını gerçekleştirebilmektedir. Burada insanlar en güzel doğa manzaralarını yakalayabilmektedir. Doğa fotoğrafları çekmek isteyenler için de son derece uygun bir alan olmaktadır. Birbirinden güzel ve büyüleyici özelliklere sahip olan manzaralarda muhteşem fotoğraflar çekebilmek mümkün olabilmektedir. Tatilciler ve gezginciler için en uygun ortamı sunmaktadır. İnsanlar buraya günübirlik gelerek piknik yapabilmekte, doğa ile baş başa vakit geçirebilmektedir. 

Sudüşen Şelalesi'nde Kamp Yapılır mı?

Sudüşen Şelalesi kamp alanları bulunmaktadır. Yani kişiler burada istedikleri gibi kamp yapabilmektedirler. Kamp alanlarında çadırlar ile birlikte istenildiği gibi kamp yapılabilmektedir. Doğa harikası olan bu mekanda insanlar doğa ile baş başa vakit geçirebilmektedirler. Doğa yürüyüşleri, çadır kampları için son derece ideal bir alana sahiptir. Sudüşen Şelalesi özellikle kamp, piknik ve doğa tutkunları tarafından tercih edilmektedir. 

Burada kamp yapmayı planlayan kişilerin yanlarında her ihtiyaçlarını getirdiklerinden emin olmaları gerekmektedir. Burada insanların ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilecekleri bir yer bulunmamaktadır. Burada ihtiyaçların karşılanabileceği, çeşitli malzemelerin satın alınabileceği en son yer 8 km uzaklıkta yer aldığından dolayı kişilerin tüm ihtiyaçlarını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Sudüşen Şelalesi kamp yapmak isteyenlere son derece mükemmel bir alan sunmaktadır. Her mevsim boyunca birbirinden özel güzelliklerle ile birlikte insanların karşısına çıkmaktadır. Burada insanlar sevdikleri ile birlikte güzel anılar biriktirebilmektedirler. Doğa fotoğrafçıları için son derece mükemmel manzaralara sahip olmaktadır. 

Bunlar ilgini çekebilir?

Sudüşen Şelalesi Giriş Ücretleri

Sudüşen Şelalesi giriş için ücret talep edebilmektedir. Ancak burada giriş ücretleri son derece düşük olmaktadır. 2020 itibari ile ücretleri 12 TL olarak belirlenmiştir. Kişiler istedikleri gibi ziyaretler gerçekleştirebilmekte ve burada yer alan doğa harikası olan manzaralarda keyif dolu vakitler geçirebilmektedirler. 

Sudüşen Şelalesi giriş ücretleri dönemsel olarak değişiklik gösterse de insanlar oldukça düşük ücretlere girişlerini gerçekleştirebileceklerdir. Sudüşen Şelalesi istenildiği zaman ziyaret edilebilmektedir. Şelale ve çevresinde yer alan tüm güzellikler keşfedilmeye hazır bir şekilde beklemektedir. Bu alan büyüleyici özellikleri ile birlikte her yıl binlerce ziyaretçiyi kabul etmektedir. Dört mevsim boyunca pek çok insan burayı ziyaret etmekte ve burada doğa sporlarını gerçekleştirebilmektedir. 

Kategoriler: Şehir Rehberi