Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti

Adıyaman Havalimanı Rehberi

 

Sadece iç hatlar trafiğine açık olan Adıyaman Havalimanı 1998 yılından beri kullanılıyor. Havalimanı şehir merkezine 22 km uzaklıkta.

Ulaşım

Adıyaman Havalimanı uçak biletiniz ile havalimanı – şehir ulaşımınızı yolcu servisleriyle sağlayabilirsiniz.

Adıyaman Şehir Rehberi

Bir günde gezip bitiremeyeceğiniz Adıyaman’ın binlerce yıllık bir geçmişi var. Adıyaman Havalimanı uçak biletiniz sizi dünyaca ünlü Nemrut Dağı’na taşıyacak. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Nemrut Dağı’nı Mayıs ile Eylül ayları arasında ziyaret etmek mümkün. Nemrut Dağı dışında Derik Kalesi, Gerger Kalesi, Perre Antik Kenti, Beştepeler, Altınlı Köprü, Dolmenler, Çarşı Camii ve Eskisaray Camii görülmesi gerekenler arasında…

 

Gezilecek Yerler

Nemrut Dağı

Helenistik Dönem’in en görkemli kalıntılarından olan Nemrut Dağı’ndaki dev heykeller kireçtaşından yapılmış olup, 8-10 metre yüksekliğe sahip.

 

Arsameia Ören Yeri

Milattan önce 2. yüzyılın başlarında Kommagenelerin atası tarafından yaptırılmış olan Arsameia Ören Yeri’ni görmek için Adıyaman Havalimanı uçak biletinizi almanız yeterli.

 

Karakuş Tümülüsü

Kommagene Kralı II. Mithridates tarafından annesi adına yaptırılmış olan anıt mezar, üstündeki kartal yüzünden Karakuş Tümülüsü olarak biliniyor.

 

Turuş Kaya Mezarları

Roma Dönemi’ne ait olan Turuş Kaya Mezarları’nın bazı duvar ve kapı girişlerinde bulunan ve çeşitli figürlerden oluşan kabartmaları ilgi çekici.

 

Cendere Köprüsü

Cendere Köprüsü, Kahta Çayı’nın birbirine en yakın yerlerini birbirine bağlıyor. Köprü 92 iri kesme taşla yapılmış. Adıyaman Havalimanı uçak biletiniz sayesinde köprüyü yakından göreceksiniz.

 

Adıyaman Kalesi

Adıyaman Kalesi 25 m yükseklikteki yığma bir höyük üzerine kurulmuş. Adıyaman şehir merkezindeki kalede restorasyon çalışmaları devam ediyor.

 

Konaklama

Euphrat Oteli

Çocuklarınızla birlikte tatile çıkıyorsanız Euphrat Oteli’ndeki çocuk parkı sayesinde sorunsuz bir tatil geçireceksiniz.

 

Adıyaman White Star

Adıyaman White Star, Adıyaman Havalimanı’na 17 km uzaklıkta şehrin merkezinde olan bir otel. 

 

Antiochos 

Antiochos’da tuz odası, fin hamamı, Türk Hamamı, sauna, şok havuzu, kar çeşmesi, masaj odaları, macera duş, sıcak veya soğuk jakuzi de var.

 

Yeme – İçme

Kebapçı Beko

Adıyaman’a gidenlerin birbirlerine tavsiye etmeden duramadıkları Kebapçı Beko’nun iki şubesi köfte ve kıyma kebabıyla ünlü.

 

Alim Sofrası

Eğitimli aşçısının elinden çıkan yemeklere doyum olmayan Alim Sofrası bir başka Adıyaman uğrama noktası.

 

Paşa Konağı Restaurant

Çeşidi bol mezeleriyle damaklarda taht kuran Paşa Konağı Restaurant’ı hem kahvaltı için hem de kebap ziyafeti için seçebilirsiniz.

 

Alışveriş

Adıyaman’ın merkezindeki Oturakçı Pazarı’nda yöreye özgü halı, kilim, çanta ve heybe gibi el emeği turistik eşyalar bulmak mümkün.

Adıyaman Havalimanı