Antalya Havalimanı Uçak Bileti

Antalya Havalimanı Rehberi

Akdeniz’e kıyısı olan bir şehirde tatile çıkmak hayalinizse yolunuz mutlaka Antalya Havalimanı’na düşecek. Şehir merkezinin 10 km doğusunda yer alan Antalya Havalimanı’na gidenlere güvenlik aramalarının uzun süreceğini hatırlatmak isteriz. Antalya Havalimanı uçak biletinizi alırken güvenlik unsurlarını da göz önünde bulundurarak havalimanına varmanızda yarar var. 

Ulaşım

Antalya Havalimanı uçak biletinizi alırken havalimanı ulaşımının yoğun olduğu saatleri tercih edebilirsiniz. Antalya Havalimanı’nından ayrılmak veya varmak için özel veya belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Havalimanına ayrıca Antray’la da ulaşmak mümkün. Eğer seçiminiz taksilerden yanaysa emrinize amede pek çok taksi bulabilirsiniz.

Antalya Şehir Rehberi

Türkiye’nin beşinci en kalabalık kenti olan Antalya sürekli turist ağırlayarak nüfusunda büyük değişiklikler yaşıyor. Antalya’da denize ve kuma doyarken kültür turları yapmak da mümkün. Manavgat Şelalesi, Kemer, Side, Köprülü Kanyon, Konyaaltı Plajı, Finike, Alanya, Kleopatra Plajı, 18 km uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun plajı olan Patara Plajı, Kekova, Kaleiçi, Likya Yolu ve Gelidonya Feneri keşfedilmesi şart yerlerinden… 

Gezilecek Yerler

Karain Mağarası

Çeşitli çağlarda insanların konakladığı tescil edilen Karain Mağarası’nda kazı çalışmaları devam ediyor. Yapılan kazılar sonucu elde edilen eserler Antalya ve Karain Müzeleri’nde sergileniyor.

Xanthos Antik Kenti

Tam 3000 yıl öncesinin izlerini taşıyan Xanthos Antik Kenti, ülkemizde en sağlam şekilde kalan ender antik kentlerden biri. Deniz manzarası ve mozaikleri ile türünün tek örneği.

Termessos Antik Kenti

Termessos Antik Kenti, kurulduğu bölegede korunma amaçlı inşa edildiği için günümüze dek çok iyi korunmuş şekilde gelebilmiş. Tarih dolu bir yolculuğa çıkmak için mükemmel seçim…

Saklıkent Kayak Merkezi

Yolunuz Antalya’ya kış aylarında düştüyse kayak yapma fırsatını da yakaladınız demektir. Saklıkent Kayak Merkezi’nde Toros Dağları’nda kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Aspendos Antik Kenti

Büyüklüğü ve halen sağlam oluşuyla dikkat çeken Aspendos Antik Kenti su kemerleri, bazilikası, stadyumu, çeşmesi ve kemerleriyle dünyanın sayılı kültürel miraslarından birisi.

Konaklama

Holiday Inn Antalya – Lara Oteli

Holiday Inn Antalya – Lara Oteli Antalya Havalimanı’na yakınlığıyla olduğu kadar Kaleiçi Antik Kenti’ne, Antalya Müzesi’ne ve doğal güzellik Düden Şelalesi’ne yakınlığıyla da dikkat çekiyor. 

Wind of Lara & Spa

Antalya’nın merkezindeki konumuyla hem her yere yakın hem de huzur dolu bir dinlence Wind of Lara & Spa’da sizi bekliyor.

Sherwood Breezes Resort

Sherwood Breezes Resort, denize sıfır konumuyla tatilinden denizi ve kumu çıkaramayanların bir numaralı tercihi oluyor. Antalya Havalimanı uçak biletinizi araştırırken Sherwood Breezes Resort’a da göz atın.

Yeme-İçme

7 Mehmet

Damak tadını her şeyin üstünde tutanlar için 7 Mehmet iyi bir seçim. Gidenler bademli keşkülün tadını anlata anlata bitiremiyor.

Antalya Balık Evi

Lezzetli balıkları ve balıkların lezzetiyle yarışan mezeleriyle Antalya Balık Evi, balıkseverlerin mutlaka uğraması gereken bir adres. 

Şişçi Ramazan

Antalya’da “şiş” denilince akla hemen şişleri, köfteleri ve Antalya usulü tahinli piyazıyla Şişçi Ramazan geliyor. 

Akdeniz Dondurma

Yanık keçi sütüyle yapılan dondurmasına doyum olmayan Akdeniz Dondurmacısı’na uğramadan yazın tadını çıkarmış sayılmazsınız.

Alışveriş

Antalya Havalimanı uçak biletinizi alırken araştırmanız gereken bazı yerler var. Kaleiçi bunlardan biri. Kaleiçi otantik alışverişi tercih edenlerin ilk adresi… Antikadan otantik hediyelik eşyalara, takıdan butik modaya kadar yok yok! (Halı veya antika alışverişi yaparken aldığınız eserin yaşını gösteren belgeyi almayı ihmal etmeyin!) Antalya Çarşısı’nda yerel gıda ürünlerinden el yapımı ürünlere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Antalya Turban Marina’da ise meraklıları için dalış ve su sporları ekipmanları var.

Antalya Havalimanı