Aydın Çıldır Havalimanı Uçak Bileti

Aydın Çıldır Havalimanı Rehberi

Çıldır Havalimanı uçak biletinizi alırken havalimanının Aydın merkezinin güneydoğusunda olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Çıldır Havalimanı’na yalnızca pervane tipi uçaklar iniş-kalkış yapabiliyor.

Aydın Şehir Rehberi

Ege Bölgesi’nin üçüncü büyük şehri olan Aydın Didim ve Kuşadası ilçeleri sayesinde en çok turist alan illerimizden biri. Aydın’ın tarihi milattan önce 7000 yılına kadar uzanıyor. Bu nedenle doğal güzelliklere tarihi eserler de eşlik etmekte. Çıldır Havalimanı uçak biletinizi alırken kendinize kültür turları için de zaman ayırın. 

Gezilecek Yerler

Aphrodisias Antik Kenti

Çıldır Havalimanı uçak biletiniz sizi tarihle buluşmaya taşıyacak. Aphrodisias Antik Kenti, adını aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite’den alan önemli bir arkeolojik bölge.

Didyma Antik Kenti

Aydın’ın Söke ilçesindedeki Didyma Antik Kenti’nde mitolojik karakterler olan Zeus, Hades, Poseidon, Athena, Demeter, Afrodit, Hermes gibi tanrıların yaşadığı düşünülüyor.

Milet Müzesi

Milet Müzesi’nin hem bahçesinde hem de kapalı teşhir alanında Milet Antik Kenti, Priene Antik Kenti ve Didim Apollon Tapınağı buluntuları sergileniyor.

Güvercinada Kalesi

Kuşadası sınırları içerisindeki Güvercinada Kalesi’nde denizden çıkarılan tarihi küpler ve diğer kalıntılar görülebilir.

Zeus Mağarası

Çıldır Havalimanı uçak biletiniz sizi doğanın ender güzelliklerinden birine kavuşturacak. Zeus Mağarası denizden gelen tuzlu su ile dağdan gelen tatlı suyu birleştiriyor.

Kuşadası Kirazlı Köyü

Kuşadası Kirazlı Köyü, Türkiye’nin ilk ekolojik köyü olmasıyla tanınıyor. Köy ayrıca kahvaltıya düşkün olanların da tercihi…

Konaklama

Hedef Dağ Termal Hotel

Kendinizi termal havuzda şımartmak istiyorsanız Hedef Dağ Termal Hotel’in havuzlarını es geçmemenizi öneririz.

Efeler Hotel

Engellilerin de rahat etmesi için düzenlenen odalarıyla Efeler Hotel Aydın’ın en iyi konaklama yerlerinden biri.

Concept Suites

Yatak odası ile oturma odasının ayrı ayrı olduğu Concept Suites’e gidenler memnun ayrılıyor.

Yeme-İçme

Kalyon

Çöp şişleri, salataları, ayranı, köz domates-soğanı ve servisi çok övülen Kalyon uğranılası Aydın duraklarından birisi… 

Sümer Pide Salonu

Lezzetli pideleriyle tanınan Sümer Pide Salonu’na yolunuz düşerse kendinizi Mehmet Usta’ya bırakmanız yeterli. Kapanışı tahinli pide ile yapmanızı öneririz.

Köfteci Enişte

Çine’deki Köfteci Enişte köfteleri, şişleri ve yemeğin yanında ikram edilen susamlı pidesiyle ünlü bir mekan.

Gönül Hanı Restaurant

Gönül Hanı Restaurant, kahvaltısıyla bilinen bir Aydın restaurantı. Mekanın bahçesindeki havuza çocuklar bayılıyor. 

Alışveriş

Kuşadası ilçesindeki Hacivat Shop geleneksel hediyelik eşya arayanlar için bir kurtarıcı görevi görüyor. Halı düşkünleri içinse Gallery Elit’te el yapımı Anadolu halı ve kilimleri var.

Aydın Çıldır Havalimanı