Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Ülke Rehberi

Azerbaycan

Zengin bir kültürel miras ile dikkatleri kendisine çeken Azerbaycan ülkesi Müslümanların çoğunlukta olduğu bir ülkedir. Müslüman ülkeler arasında ise tiyatro, opera gibi sahne sanatlarını ilk barındıran ülke olma özelliği taşır.. Anayasasında resmi olan bir dini yoktur. Ülke siyasi erk olarak laik milliyetçi olmaktadır. Ancak halkın büyük bir çoğunluğu Şiilik inancına sahip olmaktadır. Azerbaycan sosyal ve ekonomik olarak gelişmiş düzeyi ile birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir. Okur yazarlık düzeyinde de son derece yüksek seviyelere sahip olan bir ülkedir.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü’dür. Ülke toplamda 59 tane eyalete, 75 tane şehre ve 9 ekonomik bölümüne ayrılmış durumdadır. 11 şehri büyükşehir statüsünde yer almaktadır. Başkent Bakü dışında en büyük şehirleri Sumqayıt, Mingeçevir, Gence şehirleri olmaktadır. Ülkede yer alan Nahçıvan ise ülkeye bağlı olan ancak özerk bir bölge olarak geçmektedir. Azerbaycan uçak biletiaraştırmaları ile birlikte kişiler istedikleri gibi geziler yapabilmektedirler. Direkt uçuşlar ile birlikte kişiler kısa sürede ülkeye ulaşabilmektedirler.

Batı Asya ile Doğu Avrupa’nın keşisin noktasında yer alan Kafkasya’da Azerbaycan bulunmaktadır. Güney Kafkasya içerisinde en büyük yüzölçümüne sahip olan ülke konumundadır. Ülkenin doğusunda Hazar Denizi, kuzeybatısında Gürcistan, kuzeyinde Rusya, güneyinde İran, batısında da Ermenistan yer almaktadır. Kendisine bağlı ancak özerk bir bölge olan Nahçıvan ise kuzey ve doğusunda Ermenistan ile İran komşularına sahiptir. Türkiye ile tam olarak 17 km’lik bir sınıra sahiptir.

Azerbaycan Hakkında Temel Bilgiler

Azerbaycan’a İstanbul’dan ve Ankara’dan haftanın hemen hemen her günü direkt ve aktarmalı bir şekilde uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bakü, Ganja, Nahçivan’a doğru bu uçuşlar gerçekleştirilmektedir. 2021 senesi ile birlikte ülkeye girişlerde kimlikler gerekli olmaktadır.

Azerbaycan'a gitmek isteyenler hangi dönemlerde gitmelerinin daha uygun olup olmayacağını merak etmektedirler. Azerbaycan kara iklimine sahip olan bir ülkedir. Bu nedenle Azerbaycan’a gitmek isteyenler için en uygun olacak dönem bahar sonu ile birlikte yaz ayları, sonbahar başlangıcıdır. Mayıs ve eylül aylarında hava sıcaklıkları yüksek eğilimde olduğundan bu zaman dilimleri önerilmektedir.

Azerbaycan sahip olduğu kültür özellikleri de son derece ön plana çıkan bir ülkedir. Azariler dilleri gibi kültür özellikleri ile de Türkiye’ye son derece benzer özellikler taşımaktadırlar. İki ülke arasında dostluğu ifade edebilmek için “tek millet, iki devlet” sloganları kullanılmaktadır. Gelenekler ve sosyal etiketleri itibariyle Türkiye ile tamamen özdeş olan bir millettir. Azeri mutfağı tarihsel süreç içerisinde başka kültürlerden çok etkilenmiştir. Özellikle İran, Türk ve Rus mutfaklarından önemli derecede tarifler almıştır. Ermeni mutfağı ile Azeri mutfağı da son derece birbirine benzeyen mutfaklardır. Ucuz Azerbaycan uçak bileti ile oldukça uygun fiyatlı geziler düzenlenebilecektir.

Azerbaycan Festivalleri

Azerbaycan dini ve milli bayramlar dışında pek çok farklı festival düzenlemekte ve kutlamalar yapmaktadır. Beş adet önemli müzik festivali bulunmaktadır. Bunlardan biri Bakü’de düzenlenmekte olan Uluslararası Müzik Festivali şeklindedir. Aynı şekilde Üzeyir Hacıbeyov adına düzenlenmekte olan başka bir müzik festivali daha bulunmaktadır.

Ülke genelinde her yaz bambaşka müzik festivalleri düzenlenmektedir. Gebele Müzik Festivali, Muğam Müzik Festivali, İpek Yolu Müzik Festivali gibi çok çeşitli festivaller bulunmaktadır. Bu festivallerin başlangıç tarihlerinde ülkeye gezi düzenlemek ve ülkenin festivallerinden yararlanmak önem taşımaktadır. Aynı zamanda ülkede narı ünlü olan Göyçay şehrinde her yıl Nar Festivali de yapılmaktadır. Azerbaycan ziyaretçilerini son derece eğlence dolu aktiviteler ile beklemektedir. Azerbaycan uçak bileti fiyatı araştırmaları ile kişiler kendilerine uygun fiyatlar üzerinden gezilerini düzenleyebileceklerdir.

Azerbaycan Lokasyonu

Azerbaycan Yakın Uçuş Noktaları

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Azerbaycan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Azerbaycan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Azerbaycan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.