Bahreyn Uçak Bileti

Bahreyn Ülke Rehberi

Bahreyn

Bahreyn ülkesi bir Arap ülkesi olarak tanımlanmaktadır. Basra Körfezi’nde yer almaktadır. Ülkenin ismi ise Arapçada “deniz” anlamına gelen “Bahr” kelimesi ile birlikte “arasında” anlamına gelen “eyn” kelimelerinin birleşmesi ile oluşmuştur. “İki deniz arasında” olarak anlamlandırılmış bir ülkedir. Bahreyn ülkesi iki deniz arasında olan bir ada ülkesi olarak tanımlanabilir.

Ülkenin resmi adı ise Bahreyn Krallığı olarak tanımlanabilir. Ülkenin yönetim sistemi ise monarşi olmaktadır. Asya kıtasında en küçük olan 3.ülke konumundadır. Bahreyn 4000 yılı aşkın süredir önemli bir ticaret noktası olmuştur. Konumu nedeni ile önemli bir ülkedir. Tarihsel olarak coğrafi ve jeopolitik konumu ile merkez olmayı başarmıştır. 19.yüzyıl ile birlikte modern bir ülke olarak konumlanmıştır. Körfez’in en seçkin ticaret merkezlerinden biri olabilmiştir. Öyle ki o dönemlerde en önemli tüccarlar adaya yerleşmişlerdir. Ülke kültürel özellikleri ile de son derece ilgi çekici bir durumdadır. Bahreyn uçak bileti alan gezginler kendi planlarını oluşturabilir, geziler düzenleyebilir.

Bahreyn’e Nasıl Gidilir?

Bahreyn Asya kıtasında bulunuyor. Basra Körfezi üzerine kurulmuş olan bir ada ülkesi olarak tanımlanabilir. Konumu nedeni ile Basra Körfezi üzerinde konumlanmakta olan tek Arap ülkesi olmaktadır. Güneydoğusunda Katar yer alıyor, batısında da Suudi Arabistan komşuluk yapmaktadır.

Bahreyn’e gidebilmek için direkt uçuşlar kullanılabilir. Bahreyn ülkesine direkt uçuşlar bulunuyor. Türkiye’den ulaşım sağlayabilmek için aktarmalı, aktarmasız uçak seferleri tercih edilebilir. Bahreyn ile Türkiye arası 4 saat 20 dakika sürmektedir. Bahreyn’de yer alan havalimanı küçüktür. Bahreyn Uluslararası Havaalanı Manama’nın hemen doğusunda konumlanmaktadır. Muharebe’de yer almaktadır.

Gezginler Suudi Arabistan gezisi sonrasında da Bahreyn’e uğrayabilmektedirler. Feribotlar ile birlikte ülkeler arası geçiş yapılabildiğinden dolayı Suudi Arabistan sonrası Bahreyn kolaylıkla gezilebilmektedir. Karayolu tercih edildiğinde iki ülke arasındaki mesafe yalnızca 26 km uzaklıktadır. Bunlara alternatif olarak bölgede yer alan komşu ülkeler arasında da sıklıkla seferler düzenlenebiliyor. Otobüs seferleri ile birlikte ülkeler arası geçiş yapabilmek mümkündür. Ucuz Bahreyn uçak bileti ile aktarmasız bir şekilde Türkiye’den Bahreyn ülkesine ulaşabilmek mümkündür.

Bahreyn’e Ne Zaman Gidilmeli?

Bahreyn ziyareti gerçekleştirmek isteyenler hangi dönemlerde ziyaret yapmalarının uygun olup olmayacağını merak etmektedirler. Bahreyn gezileri için en uygun olan dönemler kasım ve mart ayı aralığıdır. Bu dönemlerde hava koşulları kültürel geziler düzenleyebilmek için uygunluk taşımaktadır. Ekim ve nisan ayları ise ikincil olarak tercih edilebilecek dönemlerdir. Bahreyn topraklarında akşam vakitleri serin olabilmektedir. Aralık ve Mart aylarında gitmeyi düşünenlere daha kalın giysiler tercih etmeleri önerilmektedir. Mayıs ve eylül arası yaz aylarıdır. Bu dönemlerde hava koşulları son derece sıcak ve nemli olmaktadır. Kültürel geziler için uygunluk sağlamamaktadır. Yaz aylarında ülkede çokça kum fırtınaları da görülmektedir.

Bahreyn Özellikleri

Bahreyn pek çok festivale sahiptir. Festivaller dini temellere dayanmaktadır. Yıl içerisinde belli dönemlerde düzenlenmekte olan kutlamalar dünyanın dört yanından turistleri kendisine çekmektedir. Halk, tüm festival ve etkinliklere sıkı sıkıya bağlıdır. Ashura Festivali, Milad El Nabi, Bağımsızlık Günü, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi özel gün ve festivaller son derece önem kazanmaktadır. Ülke için önemli olan milli günlerde de özel kutlamalar ile birlikte halkın katılabileceği etkinlikler düzenlenmektedir. Bu sayede eğlence ve keyif dolu vakitler geçirebilmek mümkündür.

Bahreynliler resmi olarak Arapça kullanmaktadırlar. Ancak ülkede tek kullanılmakta olan dil bu değildir. Burada pek çok farklı milletin yer alması nedeni ile farklı diller de konuşulmakta. Ülkenin tarihini, kültürel özelliklerini yakından görebilmek ve tanıyabilmek için geziler düzenlenebilmektedir. Ucuz Bahreyn uçak bileti ile uygun fiyatlı geziler düzenlenebilmektedir.

Bahreyn Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Bahreyn vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Bahreyn uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Bahreyn uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.