Balıkesir Merkez Havalimanı Uçak Bileti

Balıkesir Merkez Havalimanı Rehberi

Sadece yurtiçi uçuşlara açık olan Balıkesir Merkez Havalimanı’ndan sivil-askeri kategoride uçuşlar var. Havalimanından sadece Ankara-Balıkesir seferleri yapılıyor. 

Ulaşım

Balıkesir Merkez Havalimanı’na ulaşım otobüs ve taksilerle gerçekleştiriliyor.

Balıkesir Şehir Rehberi

Balıkesir Merkez Havalimanı uçak biletiniz sizi Türkiye’nin en kalabalık 17. şehrine taşıyacak. Balıkesir’in tarihi çok eskilere dayanıyor. Şehir birçok uygarlığa ev sahipliği yapan bir bölgede. Şehrin mimari açıdan değerli camilerinin başlıcaları şunlar; Hayrettin Paşa Camii, Ayvalık Hamidiye Camii, Saatli Camii, Hacı Bayram Camii, Eşrefoğlu Rumi Camii ve Yeşilli Camii. Ayvalık Ayazma Kilisesi, Aya Athanasiu Kilisesi, Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi, Taksiyarhis Kilisesi, Hagia Triada Kilisesi, Faneromeni Kilisesi, Portaitissa Kilisesi, Profitis İlias Kilisesi, Hagios Nikolaos Kilisesi, Hagios Dimitrios Kilisesi ve Messi Panayia Kiliseleri ise görülmesi gereken kiliselerden…

Gezilecek Yerler

Daskyleion Antik Kenti
Zamanında bir valilik merkezi olan Daskyleion Antik Kenti’ni Balıkesir Merkez Havalimanı uçak biletiniz aracılığıyla gezebileceksiniz. 

Ayvalık Körfezi
Doğasının güzelliğiyle hayranlık uyandıran Ayvalık Körfezi’ne gitmeden Balıkesir’i tamamen görmüş sayılmazsınız.

Cunda Adası Pateriça Köyleri
Balıkesir Merkez Havalimanı uçak biletiniz ile gidebileceğiniz bir başka güzellikse Cunda Adası Pateriça Köyleri. Köy, Ayışığı Manastırı’yla da ünlü.

Saatli Camii
Ayvalık’ta bulunan Saatli Camii önce kilise olarak inşa edilmiş, daha sonraysa camii olarak kullanılmaya başlanmış.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi
Balıkesir Merkez Havalimanı uçak biletiniz aynı zamanda Tahtakuşlar Etnografya Müzesi biletiniz olacak. Türkiye’nin ilk köy müzesini görmeden evinize dönmeyin.

Konaklama

Altın Çeşmeli Konak
Altınoluk’taki Altın Çeşmeli Konak dört mevsim tatil yapmak için uygun. Deniz manzaralı odaları ve özel kahvaltısı ile tatilin tadı damağınızda kalacak.

Asya Pamukçu Termal Otel
Balıkesir’e termal havuz ziyareti için gitmek istiyorsanız Asya Pamukçu Termal Otel’in olanaklarına da göz atmanızda fayda var.

Yıldız Otel Gönen
Çocuk büfesi ve çocuk oyun alanı olan Yıldız Otel Gönen, çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştırıyor.

Yeme – İçme

Köfteci Şaban
Köfte, piyaz ve ayran üçlüsü ve dillerden düşmeyen kaymaklı ekmek kadayıfıyla bilinen Köfteci Şaban salaş görünümlü iyi bir restoran.

Hünkar Kömürde İskender
Balıkesir çarşıda dolaşırken karnınız acıkırsa Hünkar Kömürde İskender’i keşfetmenizin zamanı gelmiş demektir. 

Koyunoğlu Hosmerim
Tatlı severlerin koşa koşa gittiği Koyunoğlu Hosmerim, hoşmerim tatlısını henüz tatmayanlara tavsiyemiz.

Alışveriş

Balıkesir şehrinin birçok semtinde alışveriş merkezi var. Alışveriş merkezi dışında alışveriş yapmak istiyorsanız Dursunbey’de değerli taşlardan yapılan takılardan alabilir veya Korucu beldesinde süs eşyalarına göz gezdirebilirsiniz.

Balıkesir Merkez Havalimanı