Beyaz Rusya Uçak Bileti

Beyaz Rusya Ülke Rehberi

Beyaz Rusya

Belarus ya da bilinen adı ile Beyaz Rusya, Belarus Cumhuriyeti eski bir SSCB ülkesi olarak kişilerin karşısında çıkmaktadır. Bu ülke Kuzey Avrupa’da konumlanmaktadır. Ülkenin komşuları Polonya batıda, Litvanya kuzeybatıda, Letonya kuzeyde, Rusya doğuda, Ukrayna ise güneyde yer almaktadır. Belarus Moskova hükümetine en yakın olan ülkedir. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılması sebebiyle bağımsızlığını ilan etmiştir. Sonrasında Belarus dünyaya ayak uydurmaya başlamıştır ve en sonunda da kendi bağımsızlığı tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Belarus günümüzde Avrupa sınırları içerisinde idam cezası vermekte olan tek ülke olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır.

Belarus’nın herhangi bir şekilde denize kıyısı bulunmamaktadır. Toprakları ise düz ve geniş özelliklere sahiptir. Burada oldukça geniş bataklık arazileri görebilmek mümkündür. 2005 yılında BM tarafından yapılan bir tahmine göre Belarus %40’lık bir orana göre ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Yeşil alanı çok olan bir ülkedir.

Bu ülke sınırları içerisinde pek çok göl bulunmaktadır. Üç tane büyük nehir, ülkenin topraklarında iz bırakmaktadır. Neman, Pripyat, Dinyeper adlı nehirler bu ülke sınırları içerisinden geçmektedir. Neman nehri batıya doğru, Baltık Denizi’ne akmaktadır. Pripyat nehri ise doğuya doğru Dinyeper’e akar. Dinyeper güneye doğru Karadeniz’e akmaktadır. Ülkeyi ziyarete gelenler burada yer alan nehirleri, gölleri ve yeşil alanları görebilecek, huzur dolu vakitler geçirebilecektir. Belarus uçak bileti araştırmaları ile birlikte kişiler gezi planlarını yapabileceklerdir.

Belarus Hakkında Temel Bilgiler

6 ve 8.yüzyıllarda şu anki konumlarında yer alan Ukrayna, Polonya taraflarından gelmekte olan Beyaz Rusların ataları Slav kavimler bu topraklarda yerlerini edinmişlerdir. Sonrasında da Fin-Ogur ve Baltik kökenli bazı kavimler de burada yerlerini edindiler ve Slavlaştılar.

18.yüzyıla kadar Belarus adında bir ülke ya da yönetim yer almamakta idi. Rusya, Batı ülkeleri ile kendisi arasında tampon görevi görmesi amaçlı olarak Belarus yönetimini kurmuştur. Bu ülke SSCB’nin dağılması ile birlikte kendi bağımsızlığını ilan etmiş ve tekli bir yönetim olmuştur. Belarus şimdilerde Rusya’nın en yakın müttefiki konumunda yer almaktadır.

Bu ülkenin başkenti Minsk’tir. Bu şehir aynı zamanda ülke içerisinde yer alan en büyük şehir olma özelliğine sahiptir. Ülke “voblast” adı verilen altı bölgeden oluşmaktadır. Ülke konum olarak Kuzey Avrupa sınırları içerisinde yer almaktadır. Ülkenin komşuları ise Polonya, Litvanya, Letonya, Rusya’dan oluşmaktadır. Türkiye'den başkent olan Minsk şehrine doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Minsk uçak bileti fiyatı araştırılarak geziler yapılabilmektedir. Ülkeye gidilebilecek en uygun zamanlar olarak ağustos ve temmuz ayları önerilmektedir. Ülke sert bir karasal iklime sahip olduğu için dondurucu kışlara ve oldukça serin yazlara sahip olmaktadır. Bu nedenle ülkeyi de yaz mevsiminde, havanın kış aylarına göre nispeten daha sıcak olduğu günlerde gezmek uygun olmaktadır.

Belarus’nın Kültür Özellikleri

Belarus sahip olduğu gece eğlenceleri ile dikkatleri kendisine çekmektedir. Bu eğlenceler buraya gelenler tarafından mutlaka görülmelidir. Ülke içerisinde de güvenlik son derece yüksek derecedir. Bu nedenle ülkeye gelenler güvenlik açısından herhangi bir sorun yaşamayacakları hakkında emin olabilirler. Gecenin bir yarısında ülkenin sokaklarında rahatlıkla dolaşılabilmektedir. Hiçbir şekilde gasp, darp ya da soygun gibi suçlar meydana gelmemektedir. Çünkü burada yer alan halk ülke içerisinde resmi polisten çok sivil polis olduğu bilmektedir. Bu nedenle hiç kimse suça karışmamaktadır. Bu özelliği ile birlikte oldukça önemli bir ülke olarak ortaya çıkmaktadır. Buraya gelen turistler de gecenin bir yarısında tek başına sokaklarda rahatlıkla dolaşabilmektedir. Ucuz Belarus uçak bileti ile kişiler oldukça uygun fiyatlı geziler yapabileceklerdir.

Beyaz Rusya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Beyaz Rusya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Beyaz Rusya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Beyaz Rusya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.