Birleşik Arap Emirlikleri Uçak Bileti

Birleşik Arap Emirlikleri Ülke Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri

Arap Yarımadası’nda yer alan Birleşik Arap Emirlikleri 1971 yılı itibariyle kurulmuştur. Küçüktür ancak ekonomik açıdan gelişmiştir. 1972 yılı ile birlikte 7 emirlik birleşmiştir. Petrol zenginidir.

Dubai kenti Orta Doğu’da yer alan oldukça önemli olan turizm merkezidir. Bunun yanında Birleşik Arap Emirlikleri’nin dünyaya açılan bir kapısı gibidir. Ülke tamamen mutlak monarşi ile yönetilmektedir. Ülkenin tam olarak %86’lık kısmı Abu Dhabi Emirliği tarafından kaplanmış durumdadır. Ülke BAE sivil hukuk ile birlikte şer-i hukuk ile yönetilmektedir. Ülkenin adalet sistemini bu iki sistem kurmakta. Bu nedenle insan hakları konusunda pek çok sorun ortaya çıkabilmektedir.

Emirliklerin en büyük şehri Abu Dhabi olmaktadır. Bunun yanında Dubai şehri de ikinci büyük şehir olmaktadır. Geriye kalan şehirler de bu iki şehir kadar önem taşımaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri gezileri düzenlemek isteyenler Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti alarak gezilerini gerçekleştirebileceklerdir.

Birleşik Arap Emirlikleri Nerededir?

Birleşik Arap Emirlikleri, Arabistan Yarımadası’nda konumlanıyor. Basra Körfezi’nde bulunuyor. Umman ve Suudi Arabistan ile komşulukları bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri havayolu taşımacılığı konusunda son derece gelişmiş bir ülkedir. Türkiye’den ulaşım sağlamak isteyenler haftanın her günü direkt uçuşlar bulabilecektir. Aktarmasız bir şekilde Emirliklere ulaşım sağlayabilmek mümkündür. Abu Dhabi gibi şehirler için her gün İstanbul’dan uçak seferleri düzenleniyor. Bu seferler ile birlikte direkt olarak ulaşım sağlanabilir. Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti fiyatı araştırmaları ile de gezginler uygun fiyatlı biletler bulabilir. Uygun fiyatlı biletler ucuz yolculuklar gerçekleştirilebiliyor. Birleşik Arap Emirlikleri her yıl binlerce turistin ve iş adamının ilgisini çekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Gezi Düzenlemek İçin En Uygun Dönemler

Birleşik Arap Emirlikleri gezisi için uygun olabilecek dönemler gezginler tarafından merak edilmektedir. Yılın her döneminde turistleri kendisine çekmektedir. Ancak yaz dönemleri son derece boğucu olabilmekte. Yaz sıcakları yüksek seviyelerde kendisini göstermektedir. Yaz sonunda da nemli esintiler boğucu olabilmekte. Bu nedenle kültürel geziler düzenlemekte zorluklar çekilebilmektedir. Yaz sezonu dışında her dönem geziler için uygunluk taşıyacaktır. Sadece mevsimlere göre değil, ülke içerisinde düzenlenmekte olan pek çok etkinliğe göre de geziler planlanabilir. Ülkede festivaller ve etkinlikler yoğunlukla yer almakta. Hoş vakitler geçirebilmek ve ülkenin kültürel özelliklerini yakından tanıyabilmek mümkün olabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Kültürel Özellikler

Yerel nüfus ülke nüfusunun sadece yüzde on ikisini kaplamakta. Burada göçmen nüfus son derece yoğunluktadır. Bu nedenle ülkede oldukça çeşitli kültür özellikleri görebilmek mümkündür. Dünya genelinde en çok göç alan ülkesi konumunda yer alıyor. Bu ülkede Arapça bilmekte olan ve 20 yıllık göçmen olan kişilere vatandaşlık verilmekte idi. Ancak son zamanlarda vatandaşlık almak daha da zorlamıştır. Ülkede yaşamakta olan göçmen nüfusun sosyal ve ekonomik statüleri son derece sorunlu olabilmekte. Ucuz Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti ile kişiler son derece uygun fiyatlı yolculuklar yaparak ülkedeki kültür çeşitliliğini tecrübe edebilecektir.

Ülkenin dikkat çeken bir diğer özelliği ise adalet sistemidir. Adalet sisteminin yetersizliği, sert ve eşitsiz uygulamaları nedeni ile son derece tepki toplanmaktadır. Ülkede cinsiyet eşitsizliği son derece göze batmaktadır. Katar ülkesinden sonra gelen ikinci cinsiyetçi ülke olma özelliğine sahip olması büyük bir sorundur. Ülke içerisinde medya özgür bir şekilde yayın yapamamakta. Aynı şekilde hükümeti eleştirmek de yasak olarak geçmektedir. İnsanlar kendilerini özgürce ifade edememektedirler.

Ülkede Ramazan dönemlerinde dışarıda, toplum içerisinde yemek yemek yasaklanmıştır. Bu gibi kurallar herkes için geçerlidir. Müslüman olmayanlar da bu kurallara uyum sağlamak mecburiyetindedir. Toplum içerisinde öpüşme gibi davranışlar uygunsuz olarak görülmekte ve sopa cezası verilmektedir. Zina gibi dine göre büyük suçlar da ise taşlayarak öldürme gibi cezalar verilebiliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Birleşik Arap Emirlikleri uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Birleşik Arap Emirlikleri uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.