Bosna Hersek Uçak Bileti

Bosna Hersek Ülke Rehberi

Bosna Hersek

Bosna Hersek 50 bin kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan bir ülkedir. Burada Boşnaklar, Sırplar ve Hırvatlar bulunmaktadır. Ülke tam olarak üç etnik gruba ayrılmış durumdadır. Bunun yanında ülke kendi içerisinde de Bosnalı ve Hersekli olacak şekilde ikiye ayrılmaktadır. Bosna ülkenin kuzey bölgesi için verilen isimdir. Hersek ise ülkenin güney bölgesi için verilen isimdir. 1991 yılında yapılan nüfus sayımında ülke nüfusu 4 milyonun üzerinde iken 2013 yılında yapılan araştırmalara göre nüfus 3 milyona düşmüştür. 22 yıllık zaman dilimi içerisinde kayıplar ve göçler nedeni ile bu şekilde azalmalar görülmüştür.

Bosna Hersek komünizmin etkilerinden yavaş yavaş kurtulmakta olan bir ülke olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Şehirler içerisinde savaşın etkileri silinmemektedir. Duvarlarda yer alan mermi izleri hala görülebilmektedir. Şehirlerde yer alan bu izler silinmemektedir. Yeni doğacak olanların, gençlerin bu izleri görmeleri için durmaktadırlar. Ülkenin başkenti Saraybosna’dır. Bosna Hersek görülecek yerler bakımından son derece zengin olan bir ülkedir. Burada pek çok tarihi yapı, önemli mekanlar bulunmaktadır. Bu nedenle mutlaka görülmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yerini almaktadır. Bosna Hersek uçak bileti araştırmaları ile birlikte insanlar kendi gezilerini düzenleyebilecek ve ülkede kültür gezileri düzenleyebileceklerdir.

Bosna Hersek Görülmesi Gerekli Olan Yerler

Bosna Hersek içerisinde görülmesi gerekli olan pek çok bölge bulunmaktadır. Ülkenin başkenti görülmesi gerekli olan ilk destinasyon olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. İkinci Dünya Savaşı’nın bir simgesi konumunda olan ve gece, gündüz durmadan yanmakta olan Sönmeyen Ateş Anıtı mutlaka görülmesi gereklidir. Bir diğer İç Savaş zamanlarında yaptırılmış olan Umut Tüneli de görülmeye değer mekanlar içerisinde yer almaktadır.

Birinci Dünya Savaşı’nı simgeleyen ve ilk izlerine sahip olan Latin Köprüsü, 1992 yılında çıkan İç Savaş etkileri nedeni ile Sırp milliyetçileri tarafından yıkılan ve sonradan restore edilen Viyeçnitsa Kütüphanesi de görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Nevratva Nehri üzerinde yer alan Mostar Köprüsü burada en önemli köprülerden biridir. Öyle ki UNESCO Dünya Miras Listesi içerisine alınmış ve korunmaktadır. 1895 yılından bu zamana kadar Bosna halkının inadını gösteren ve bir simge haline gelmiş olan İnat Kuca Evi de mutlaka görülmelidir.

Burada denize kıyısı olan Neum kenti bulunmaktadır. Denize kıyısı olan ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan bir şehir olmaktadır. Kravitse Şelaleleri de burada görülmesi gerekli olan doğal oluşumlardandır. Bosna Hersek gezisi düzenlemekte olan kişileri pek çok tarihi mekan beklemektedir. Tarihin izlerini doğruca ülke üzerinde görebilmek mümkün olabilmektedir. Bu özellikleri ile ülke son derece değerli ve önemli bir konumdadır. Bosna Hersek uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler uygun fiyatlı geziler düzenleyebilmekte, tarihi dokuları yakından görebilmektedir.

Bosna Hersek Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilmelidir?

Bosna Hersek Güneydoğu Avrupa’da konumlanmaktadır. Hırvatistan, Sırbistan ve Karadağ ile komşu olmaktadır. Güney bölgesinde Adriyatik Denizi’ne doğru bir kıyısı bulunmaktadır. Bosna Hersek gezisi düzenlemek isteyen Türk Vatandaşları bu noktada şanslı olabilmektedir. Çünkü ülke Türk vatandaşlarından üç aya kadar herhangi bir şekilde vize istememektedir. Ülkeye ulaşım havayolu ve karayolu ile birlikte gerçekleştirilebilmektedir.

Havayolunu tercih edecek olan kişiler başkente gidebilmektedirler. Saraybosna ve Mostar kentlerine İstanbul üzerinden uçuşlar bulunmaktadır. Ucuz Bosna Hersek uçak bileti araştırmaları ile kişiler uygun fiyatlı geziler yapabileceklerdir. Uçak seferleri ile birlikte insanlar çok daha uygun fiyatlı ve çok daha konforlu bir şekilde ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda aktarmalı bir şekilde yolculuk da yapılmaktadır.

Bosna Hersek Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Bosna Hersek vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Bosna Hersek uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Bosna Hersek uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.