Bulgaristan Uçak Bileti

Bulgaristan Ülke Rehberi

Bulgaristan

Bulgaristan Balkanlar taraflarında konumlanmakta olan bir ülke olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Sırbistan ve Makedonya batıda, Karadeniz doğuda, Romanya kuzeyde, Yunanistan güneyde, Türkiye güneyde yer almaktadır. Bu ülkeler ile sınır komşusu olmaktadır. Bulgaristan ünlü bir Balkan ülkesidir ve her yıl milyonlarda ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Avrupa içerisinde büyük olan 16.ülke olmaktadır. Bulgaristan içerisinde ünlü olan dağlar Balkan, Rodop ve Rila dağlarından oluşmaktadır.

Bu dağlar ülkenin yüzey şekillerini belirleyen dağladır. Rila dağı üzerinde Musala Zirvesi bulunur ve burası Avrupa içerisinde en yüksek nokta olarak bilinmektedir. Bu özelliği ile Rila Dağı son derece özel bir konumdadır. Kuzey kesiminde yer alan Tuna Ovası, güney bölgesinde yer alan Yukarı Trakya Ovası ise ülke sınırları içerisinde yer alan en alçak bölgeler olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Bu bölgeler aynı zamanda ülke içerisinde en verimli bölgeler olarak geçmektedir. Bulgaristan pek çok özelliği ile dikkatlerini kendi üzerine çekmeyi başaran bir ülkedir. Bulgaristan uçak bileti ile kişiler kendi gezi planları yapabilmekte, Bulgaristan’ın kültürünü yakından tanıyabilmektedir.

Bulgaristan Tarihi

Traklar Bulgaristan ülkesinin ilk kurucuları olarak bilinmekte olan kavimlerdir. Hint –Avrupa kökenli olan Trak kavimleri Bulgaristan konumunu yerleşim yeri olarak kullanan ilk insanlar olmaktadır. Bu ülkenin nüfusunu onlar oluşturmaktadırlar. Bulgaristan ilk olarak Roma sonrasında da Bizans İmparatorluğu hakimiyetinde olmuştur.

Bulgarlar kendi dönemleri içerisinde Bizans ile savaşmıştır ve bu süreç içerisinde kendi topraklarını genişletmişlerdir. 1018 ile 1186 yılları arasında Bizans’ın tekrar güç kazanması ile birlikte tekrardan bu imparatorluğun hakimiyeti içerisinde yer almışlardır. 1400’lü yıllarda Türkler Rumeli’ye gitmişlerdir. Bu süreçte Bulgaristan yeniden kazandığı bağımsızlığını yitirmiştir ve bu defa Osmanlı İmparatorluğu egemenliği içerisinde yer almıştır. Bulgaristan 2007 yılında Avrupa ülkeleri içerisinde yer almıştır. Kent şimdilerde Schengen ülkeleri arasında yer alabilmek için çaba göstermektedir.

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan'a gezi düzenlemekte olan kişiler ülkenin vize isteyip istemediğini merak etmektedirler. Bulgaristan Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Bordo pasaporta sahip olan kişilerden vize istenilmektedir. Bu nedenle Türk vatandaşlarının ülkeye giriş yapmadan önce vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Sonrasında Bulgaristan uçak bileti fiyatı araştırılarak ülkeye geziler düzenlenebilmektedir.

Ülkeye giriş yapabilmek için alınması gerekli olan vizenin başvurusu Bulgaristan Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Buradan ilk olarak randevu alınması gerekmektedir. Burada kişilerin dikkatli olması gerekli olan bir husus bulunmaktadır. Bulgaristan şahsi kişilere herhangi bir şekilde randevu vermemektedir. Mutlaka konsolosluk ile çalışmakta olan akredite acenteleri ile konuşmak gerekmektedir. Ancak bu acenteler aracılığı ile birlikte Bulgaristan Konsolosluğu’ndan randevu alınabilmektedir. Bu şekilde kişiler randevu aldıktan sonra vize için başvurularda bulunabilmektedir.

Bulgaristan Temel Bilgiler

Bulgaristan zengin tarihi, doğası ve kültür özellikleri ile her yıl binlerce turisti kendisine çekmeyi başarmaktadır. Ülke özellikle doğa turizmi konusunda son derece gelişmiş bir durumdadır. Ülke Namık Kemal’in Vatan Yahut Silistre başlıkla oyununa da konu olan Silistre şehrine sahiptir. Ülke doğu ile batı arasında yer almaktadır. Ülke üzerinde sırası ile Traklar, Slavlar, Bizanslar, Osmanlı Devleti egemenlik sürmüştür. Bulgaristan günümüzde parlamenter demokrasi ile yönetilmekte olan bir ülkedir.

Ülkenin başkenti Sofya olmaktadır. Başkent Avrupa’nın önde gelen kültür kentleri içerisinde yerini almaktadır. Farklı milletlerden çok sayıda öğrenci buraya gelmekte ve eğitim almaktadır. Şehir içerisinde kütüphaneler, müzeler bulunmaktadır. Bu özellikleri ile insanları kendisine çekmekte ve her geçen gün gelişim göstermeye de devam etmektedir. Burada gezilmesi gerekli olan pek çok nokta bulunmaktadır. Ucuz Bulgaristan uçak bileti ile birlikte kişiler uygun fiyatlı geziler düzenleyebileceklerdir.

Bulgaristan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Bulgaristan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Bulgaristan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Bulgaristan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.