Cebelitarık Uçak Bileti

Cebelitarık Ülke Rehberi

Cebelitarık

Cebelitarık, İber Yarımadası içerisinde güney ucunda yer alan bir Britanya Denizaşırı Toprağı olarak geçmektedir. Kuzeyde İspanya ile ortak sınırı bulunmaktadır. Yoğun nüfuslu bir kasaba bölgesi olan ve başta Cebelitarık olmak üzere 33.000 kişiden fazlasını barındıran Cebelitarık Kayası bulunmaktadır.

Cebelitarık ismi Arapçadan türemiştir. İsminin Arapçanın kısaltılmış hali olduğu da düşünülmektedir. Antik çağlardaki adı ise Calpe’dir. Endülüs fatihi Tarık Bin Ziyad’ın 711 yılında ordusu ile birlikte ilk kez ayak bastığı ve karargah olarak kullandığı için buraya tarihi kaynaklarda Cebeli Tarık denilmiştir. Cebelitarık “Tarık’ın Dağı” anlamına gelmektedir. Bu isim diğer dillerde, İtalyancada Gibilterra, Avrupa dillerinde ise Gibraltar olarak geçmiştir.

Etnik olarak çoğulcu bir yapıya sahip olan bu yarımada Britanyalı, Yahudi, İspanyol, Portekizli içermektedir. Geri kalan kısmı küçük etnik gruplardır. Cebelitarık nüfusu günümüzde 30 bin kişiyi aşmaktadır. Tarihi dokuları ile dikkatleri çeken Cebelitarık şehrine yapılacak gezilerde insanlar ucuz Cebelitarık uçak bileti arayışındadır. Bu şekilde uygun fiyatlı geziler düzenlemek istenmektedir. Şehre aktarmalı bir şekilde gidilebilmektedir.

Cebelitarık Tarihi

Birleşik Krallık Cebelitarık’ın kendisinin denizaşırı toprağı olarak görmektedir ve bu şekilde tanımlamaktadır. İspanya da Cebelitarık’ı 1713 yılında yapılan anlaşma sonucunda bıraktığını savunmaktadır. Ancak antlaşma içerisinde boğaz ve karasular ile ilgili herhangi bir hüküm yer almaktadır. Bunun karşılığında Birleşik Krallık Cebelitarık üzerinde var olan hakimiyet hakları konusunda ısrarcıdır. Cebelitarık şehri, kalesi, limanı da dahil olmak üzere her şeyi ile İngiliz yönetimi içerisinde olduğunu savunmuştur. Hatta bunun için 1966 yılında Uluslararası Adalet Divanı’na başvurmayı teklif etmiştir. Ancak İspanya bu teklifi kabul etmemiştir.

1967 yılında gerçekleştirilen referandum ile Cebelitarık halkı İspanya ile yakınlaşmayı değil, Birleşik Krallık ile mevcut bağların devam etmesini istemiştir. Bu referandum Birleşik Krallık için yasa kabul etmiş ve kendisinden başka bir devlete devrini reddetmiştir. Günümüzde de İngiliz egemenliği altındadır. Tarihi dokuları ile son derece etkileyici yere Cebelitarık uçak bileti araştırmaları yapılarak gezi düzenlenebilmektedir.

Cebelitarık Gezi

Tipik İngiliz şehri olarak bilinen Cebelitarık’ta pek çok şey İngiliz, ancak ana kara Britanya’dan kilometrelerde uzaklıktadır. Komşu ülke olan İspanya her ne kadar üzerinde hala hak iddia etmeye devam etse de İngilizce egemenliğindedir. Afrika ile Avrupa’nın birbirlerine oldukça yakın oldukları burada görülebilmektedir. Oldukça büyük bir jeopolitik önemi bulunmaktadır.

Burası aslında oldukça küçük bir kaya parçasıdır. Bu nedenle İngilizce Kaya anlamına gelen The Rock ismini buraya vermişlerdir. Cebelitarık gezisi düzenlemek isteyenler aktarmalı bir şekilde ulaşım gerçekleştirebileceklerdir. Cebelitarık uçak bileti fiyatları araştırmaları yapan kişiler aktarmalı bir şekilde ulaşabileceklerini bilmelidir.

Kişiler bu yerde ilk deneyimlerini havalimanında gerçekleştirmektedirler. Pistten geçerek şehir merkezine geçilmektedir. Çünkü şehir merkezi havalimanın diğer ucunda yer almaktadır. Cebelitarık'ın surlarının arasında geçildikten sonra kişileri karşılayan mekan Casa Mates Meydanı olmaktadır. Burası oldukça önemli tarihi bir yerdir. Meydanda bir zamanlar İngiliz askerlerinin İngiliz ordusu için barakları bulunmaktaymış. Sonrasında bu yeri turistik bir alan çevirmişlerdir.

Cebelitarık havalimanından sonra 9 dakikalık bir yürüyüş ile birlikte kişiler Ocean Village marinası kişilerin karşısına çıkmaktadır. 2003 yılında buraya Royal Ocean Plaza inşa edilmiştir ve o zamanlardan sonra burası inanılmaz bir şekilde popülerleşmiştir. Son 20 yılda pek çok apartman ve 20 kadar bar ve kafe açılmıştır. Burada ihtiyaç duyulabilecek her şey açılmıştır. Cebelitarık'a gelenlerin buradaki tarihi sokakları da gezmesi gerekmektedir. Tarihin önemli bir bölümüne tanıklık etmesi nedeni ile bu tarihi sokaklarda pek çok tarihi binayı görebilmek mümkündür.

Cebelitarık Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Cebelitarık vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Cebelitarık uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Cebelitarık uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.