Çin Uçak Bileti

Çin Ülke Rehberi

Çin

Çin Halk Cumhuriyeti bir Uzakdoğu ülkesidir. Asya içerisinde en büyük ülkelerden biri olma özelliğine sahiptir. Gelişmiştir. Yüzölçümü ile aynı oranda insan burada yaşamlarını sürmektedir. Hem yüzölçümü hem de nüfusu bakımından büyük bir ülkedir. Çin Halk Cumhuriyeti içerisinde konuşulmakta olan 292 dil bulunmaktadır. Bunlar arasında Çince resmi dili de yer almaktadır. Ülke içerisinde konuşulmakta olan, tanınmış olan diller ise Moğolca, Tibetçe, Uygurca şeklindedir. Ülke içerisinde yaygın bir şekilde İngilizce de kullanılmaktadır. 

Yüzölçümü büyük bir ülke olması nedeni ile iklim ve hava şartları ülke genelinde farklı farklı seyretmektedir. Bu durum çeşitlilik olarak yansımaktadır. Çin ülkesinde farklı olarak muson, tropikal savan, çöl, kurak iklimler ile birlikte karasal iklimler görülmektedir. Ülkede pek çok farklı iklim türü bulunmaktadır. Her biri aylara göre hava durumu üzerinde farklı etkilere sahip olurlar. 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin sınır komşuları da bir hayli çoktur. Moğolistan, Rusya, Kuzey Kore, Sarı Deniz, Vietnam, Laos, Birmanya, Hindistan, Bhutan, Nepal, Pakistan, Afganistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan çevresinde bulunmaktadır. Büyük bir ülke olması nedeni ile pek çok sınır komşusu edinmiştir. 

Ülkenin aynı zamanda 5 bin yıllık bir geçmişi de bulunmaktadır. Bu geçmiş yazılı geçmiştir. Aynı şekilde ideografik çizimler yer aldığı yaklaşık olarak 6 bin yıl öncesine ait olan kalıntılara da burada rastlanmaktadır. Ülkenin tarihi geçmişini ve kültür özelliklerini daha yakından görebilmek için geziler düzenlenebilmektedir. Çin uçak bileti fiyat araştırmaları ile birlikte kişiler aradıkları indirimlere sahip olan biletler bulabilmekte, uygun fiyatlı geziler düzenleyebilmektedir. 

Çin Hakkında Bilgiler

Ülkenin tek siyasi partisi bulunmaktadır. Komünist parti ile yönetilmekte olan ülkenin toplamda üç yönetimsel bölgeleri bulunmaktadır. Eyalet, il ve belde olarak üç bölge bulunuyor. Çin’de toplamda 33 eyalet, 333 il 2 bini aşkın ilçe ve 40 bini aşkın belde bulunmaktadır. Ülkede çok sayıda köy de yer almaktadır. 

Çin bir Uzakdoğu ülkesidir. Kendisine özgü kültür özellikleri bulunmaktadır. Çin halkı kendi gelenek ve göreneklerine son derece bağlı olan bir halktır. Bu nedenle gelenekleri, kültürleri korunmaktadır. Halk özellikle saygı ve sevgi konusunda son derece hassas bir tutum sergilemektedir. Çok kültürlü bir geçmişe sahip olması ve yüzlerce etnik kökenin izlerinin bulunması nedeni ile yabancılara karşı yüksek oranda saygı göstermektedirler. Misafirleri ve turistleri her zaman güler yüzle karşılamaktadırlar. Saygı konusunda çeşitli kuralları bulunmaktadır. Birini elle göstermek saygısızlık olarak nitelendirilmektedir. Çin halkı son derece sıcakkanlı bir halktır. Sosyal yaşam anlamında da akraba ve arkadaşları ile restoranlarda buluşmayı tercih etmektedirler. Pek çok Çinli İngilizce bilmektedir. Bu nedenle ülkeye ziyarete gelenler dil konusunda pek fazla sıkıntı yaşamamaktadırlar. Ülke içerisinde ulaşım son derece gelişmiş bir durumdadır. Raylı sistemlerinin gelişmiş olması nedeni ile ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı çekilmemektedir. Ülke içerisinde aynı şekilde taksi kullanımı da yaygın olmaktadır. Çin uçak bileti fiyatı araştırmaları yapılarak indirimli uçak biletleri bulabilmek ve uygun fiyatlı geziler düzenleyebilmek mümkün olabilmektedir. 

Çin’e Nasıl Gidilir?

Çin’e uçakla gidecek olanlar pek çok şehrine direkt uçuşlar gerçekleştirebilmektedir. Türkiye'den direkt uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık olarak 10 saat sürebilmektedir. Ülkeye farklı ülkeler üzerinden de aktarmalı bir şekilde uçuşlar gerçekleştirilebilecektir. 

Ülkeye gitmek için en uygun olan zaman dilimleri içerisinde temmuz ayı yer alır. Ülke genelinde farklı iklim özellikleri görüldüğünden dolayı aslında net bir zaman dilimi uygunluk taşımamaktadır. Ülkeye gezi düzenlemek isteyenler ucuz Çin uçak bileti ile birlikte son derece indirimli yolculuklar yapabilecektir.

Çin Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Çin vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Çin uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Çin uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.