Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

Dalaman Havalimanı Rehberi

Dalaman Havalimanı 1981 yılında açıldığı günden beri dış ve iç hat terminalleri ile yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor. Muğla’ya uzaklığı 6 km olan Dalaman Havalimanı’nda yeşil alanların çokluğu hemen fark ediliyor. Dalaman Havalimanı uçak biletinizi önceden ayırtmanızda fayda var.

Ulaşım

Dalaman Havalimanı’na ulaşım özel otobüsler, belediye otobüsleri ve taksilerle sağlanıyor. 

Muğla Şehir Rehberi

Hem Ege’de hem de Akdeniz’de ilçeleri olan Muğla, Türkiye’nin en kalabalık 24. şehri olmasının yanı sıra mavinin ve yeşilin tüm tonlarına sahip. Bilinen ilk halkı Karyalılar olan şehir daha sonra Mısır, Asur, İskit ve Helenistik koloniler tarafından işgal edilmiş. En son Osmanlılar’ın eline geçen ve günümüzde modern Türkiye’nin topraklarında bulunan Muğla şehri dokunulmamış güzellikleri, iklimi, konumu, koyları ve tarihiyle turistlerin gözdesi. Muğla’nın güzelliklerinin tadına varmak için Dalaman Havalimanı uçak biletinizi önceden ayırtın.

Gezilecek Yerler

Gökgemile Koyu

Dalaman koylar bakımından çok zengin bir bölge. Gökgemile Koyu’nda tarihi kalıntılara tanıklık ederken dinlenip yemek yiyebileceğiniz mekanlar da bulacaksınız. 

Sarsıla Koyu

Butik otelleriyle ünlü Sarsıla Koyu’nda etrafınız çam ağaçlarıyla çevrili olacak. Koyda denize girmekse ayrı bir keyif…

Dalaman Çayı

Rafting yapmak amacıyla tatile çıkıyorsanız Dalaman Çayı tam size göre! Rafting turlarıyla benzersiz bir bölge.

Tlos Antik Kenti

Yaka Köyü’ne yakınlığıyla da ilgi odağı olan Tlos Antik Kenti gezilmeden olmaz! Roma Dönemi’nden kalan antik kente gitmişken Memiş Ağa Konağı’na da uğrayın.

Konaklama

StoneHouse Boutique Hotel

StoneHouse Boutique Hotel en çekici özelliklerinden biri engellilere uygun odalar barındırması.

Akkaya Villa

Konaklayan misafirlerinden tam puan Akkaya Villa’da konaklamak ayrıcalık…

Karacan Park Hotel

Ailece keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız Karacan Park Hotel’i araştırmayı ihmal etmeyin.

Yeme- İçme

Hadigari

Dalaman’da ilk uğramanız gereken mekanlardan biri. Hadigari’ye gidenler mantar dolmasını ve karides kiremitteyi tavsiye ediyorlar.

Shef Brasserie

Mutfağında et ürünlerine ağırlık vermesine rağmen Shef Brasserie aynı zamanda vejetaryen dostu olarak da tanınıyor.

Göbün Restaurant

Akdeniz mezeleri, sarımsaklı ekmeği, karavidalı makarnası ve ızgara levreği büyük övgüler alan Göbün Restaurant, Kapukargin Koyu’nun en güzel yerinde.

Alışveriş

Dalaman Havalimanı uçak biletinizi alırken alışveriş listenizi hazırlamaya başlayın. Dalaman’da alışveriş yapmak için pek çok alışveriş merkezi var. Keşfedilmek için sizi bekliyorlar!

Dalaman Havalimanı