Danimarka Uçak Bileti

Danimarka Ülke Rehberi

Danimarka

Danimarka Kuzey Avrupa’da bulunmaktadır. En güneyde ve en küçük İskandinav ülkesi olarak bilinmektedir. İsveç, Norveç, Almanya ile sınır komşuluğu bulunmaktadır. Danimarka üniter parlamenter demokrasi ile yönetilmekte olan bir ülkedir. Bunun yanında Anayasal monarşi ile de yönetilmektedir. Danimarka'nın büyük bir bölümü Jylland yarımadasında yer almaktadır. Ülkenin tam olarak 443 adet adası bulunmaktadır. Aynı zamanda 5 idari bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgeler ise toplam olarak 98 belediyeye ayrılmış durumdadır.

Danimarka'nın başkenti ise Kopenhag olarak belirlenmiştir. Kopenhag kadar önem taşımakta olan diğer şehirleri de bulunmaktadır. Aarhus, Odense, Esbjerg, Randers, Kolding, Horsens, Vejle ve Roskilde gibi şehirler Danimarka’da yer almaktadır. Danimarka Kuzey Avrupa’da bulunmaktadır. En güneyde ve en küçük olan İskandinav ülkesidir. İsveç, Norveç, Almanya ile çizili sınırları bulunmaktadır.

Danimarka'ya gitmek isteyenler İstanbul’dan direkt uçuşlar ile birlikte gidebilmektedir. Danimarka uçak bileti ile birlikte kişiler gezilerini planlayabilmektedirler. Uçuşlar Danimarka’nın başkenti olan Bratislava’da sonlanmaktadır. Burada Copenhagen Airport bulunmaktadır. İkinci havalimanı ise Billund Airport, üçüncüsü ise Aalborg Airport şeklindedir.

Danimarka Hakkında

Otobüs, tren ve İstanbul, İzmir’den deniz yolu ile birlikte ülkeye gidebilme yolları bulunmaktadır. Daha ekonomik tercihlerdir ancak yolculuk oldukça uzun sürmektedir. Danimarka İskandinav ülkeleri içerisinde en az şiddetli iklime sahip olan ülke olma özelliğine sahiptir. Mevsimlerde sıcaklıklar ülke genelinde değişiklikler göstermektedir. Bahar sezonunda güneş ışığı ile birlikte bulutsuz bir gökyüzü görülmektedir. Ancak ülkeyi ziyaret etmek için en uygun olan dönemler yaz ayları olmaktadır. Haziran, temmuz ve ağustos ayları ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönemler olarak geçmektedir. Yaz dönemlerinde sıcaklıklar 26 dereceye kadar yükselebilmektedir. Bu dönemlerde ziyaret edenler göz alıcı manzaralar, turistik tesisler ve filizlenen çiçeklerle birlikte muhteşem seyahatler yapılabilmektedir. Danimarka uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler istedikleri dönemlerde seyahatler yapabilmektedirler.

Danimarka’nın Kültür Özellikleri

Danimarka halkı oldukça barış dolu ve konforlu bir yaşam sürmektedir. Buradaki yaşamın son derece modern olduğu söylenebilmektedir. Ancak bunun yanında halk turistlere karşı çokça cana yakın davranmamaktadır. Kendi aralarında da pek çok kurallar bulunmaktadır. Dakiklik onlar için son derece önemlidir.

Geleneksel mutfağı ile de son derece dikkat çekicidir. Danimarka yemekleri oldukça mevsimsel olabilmektedir. 1970 yılından bu zamana kadar Fransız mutfağından da son derece etkilenmiştir.

Danimarka pek çok festivale ev sahipliği yapmaktadır. Şubat ayında karnavallar başlamaktadır. Üç hafta boyunca süren kış Caz Müzik Festivalleri burada yapılmaktadır. Haziran ayında İndie Rock Müzik Festivali, Northside Festivali gibi çok çeşitli festivallere görülebilmektedir. Temmuz ayında Caz Festivali on gün boyunca sürmektedir. Uluslararası Caz Festivali ise bir hafta sürebilmektedir. Danimarka'ya gelenler burada pek çok farklı festivale katılabileceklerdir. Ucuz Danimarka uçak bileti ile birlikte kişiler uygun fiyatlı geziler yapabileceklerdir.

Danimarka Tarihi

5 Haziran 1849 yılında yayınlanmış olan Danimarka Anayasası ile birlikte mutlak monarşi burada bitmiştir. Danimarka 1. ve 2. Dünya Savaşı boyunca tarafsız kalmayı başarmış olan devletlerden bir tanesidir. İkinci Dünya Savaşı’nda da tarafsız olmasına rağmen Almanya tarafından işgallere maruz bırakılmıştır. 1945 yılında BM’ye üye olmuştur. Sonrasında da 1949 yılında da NATO’nun kurucu ülkelerinden biriydi. Sonrasında da Avrupa Birliği’ne katılmıştır. Ancak bazı konularda dışarıda kalmayı tercih etmiştir.

Danimarka’nın resmi dili Danca olmasına rağmen burada Dancadan çok İngilizce konuşulmaktadır. Tarihsel olarak bu şekilde gelişim göstermiştir. Danimarka gezilecek, görülecek yerler bakımından son derece zengin olan bir ülkedir. Mutlaka görülmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yerini almaktadır.

Danimarka Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Danimarka vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Danimarka uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Danimarka uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.