Denizli Çardak Havalimanı Uçak Bileti

Denizli Çardak Havalimanı Rehberi

Çardak Havalimanı sivil – askeri kategoride; iç ve dış hatlara uçuşlar yapıyor.  1991 yılından beri kullanılan havalimanının yıllık 2,200,000 yolcu kapasitesine sahip bir terminali var. 

Ulaşım

Çardak Havalimanı uçak biletinizi aldıktan sonra havalimanına otobüs, servis veya taksilerle ulaşabilirsiniz.

Denizli Şehir Rehberi

Milattan önce 3. yüzyılda Helen Kralı 2. Antiokhos’un kurduğu Denizli, farklı beyliklerin eline geçtikten sonra Osmanlı topraklarına dahil olmuş. Efeler ve zeybekler diyarı olarak tanınan kent; tedavi edici termal kaynakları, piknik ve kamp alanları, doğal ve tarihi güzellikleriyle gezginlerin uğrak noktası. Yeşildere Şelalesi, Keloğlan Mağarası, Hierapolis Arkeoloji Müzesi, Laodikeia Antik Kenti, Tripolis Antik Kenti, Hierapolis Tiyatrosu ve Pamukkale Arkeoloji Müzesi başlıca gezi noktalarından… Çardak Havalimanı uçak biletinizi almışken Denizli’de teleferiğe binmeyi de ihmal etmeyin. Teleferik sizi 7-8 dakikada yaylalara taşıyacak.

Gezilecek Yerler

Pamukkale

Dünyaca ünlü Pamukkale travertenleri, çok taraflı kimyasal reaksiyonların çökelmesi sonucu oluşmuş. Çardak Havalimanı uçak biletinizi ayırtırken bu doğal güzelliği gezi listenizin başına koyun.

Hierapolis Antik Kenti

Frigyalılar’ın inşa ettiği Hierapolis Antik Kenti’ne arkeolojik kültürde “kutsal şehir” deniliyor. 

Honaz Dağı Milli Parkı

Bitki ve hayvan çeşitliliği ile ön plana çıkan Honaz Dağı Milli Parkı’nın içinde eğlence alanları ve yeme-içme tesisleri de var. 

Karahayıt Kaplıcaları

Sıcak ve şifalı sularıyla bilinen Karahayıt Kaplıcaları’nda yorgunluğunuzu üzerinizden atabilir ve hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz.

Akhan Kervansarayı

Şehir merkezine yakınlığı nedeniyle kolay ziyaret edilebilen Akhan Kervansarayı 1254 yılında yapılmış. Kervansaray, duvarlarındaki hayvan figürleriyle dikkat çekiyor.

Konaklama

İnci Class Hotel

Denizli’de konaklamak için bulabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri İnci Class Hotel. Hotelin kendine ait çamaşırhanesi bile var.

Richmond Pamaukkale Termal

Richmond Pamaukkale Termal, genel özellikleri ve termal havuzlarıyla ön plana çıkıyor. Sunulan hizmetlerde yok yok!

Tripolis Hotel Pamukkale

Pamukkale Suyu Havuzları bulunan Tripolis Hotel Pamukkale’nin karma havuzlarında sıcacık zamanlar geçireceksiniz.

Yeme – İçme

Garson Şükrü
Denizli’de yeme – içme denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Garson Şükrü’nün Limonlu Kavurması ve mezeleriyse pek meşhur…

Baloğlu Pide
Tahinli Pidesi’ne giden herkesin hayran olduğu Baloğlu Pide’de aradığınız pide lezzetini bulacaksınız.

Hacı Şerif
İrmik helvası ve kiraz tatlısı tadanlardan tam not alan Hacı Şerif’i tüm tatlı sevdalılarına öneririz.

Tatmadan Dönme
Un Çorbası, tirit, darı ekmeği, kaçamak, Denizli turşusu, sıyırma ve keşkek yemeden Denizli’den dönmeyin.

Alışveriş

Dokumacılık, dericilik, bakırcılık ve bıçakçılıkla ünlü Denizli’de size de uygun bir şeyler var. Denizli’nin Kaleiçi Çarşısı çok meşhur. Aradığınız hemen her şeyi burada bulabilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı