Edremit Körfez Havalimanı Uçak Bileti

Edremit Körfez Havalimanı Rehberi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 1997 yılında açılan Koca Seyit Havalimanı, 2014 yılından beri yenilenmiş olarak hizmet vermeye devam ediyor. Havalimanı hem iç hatlara hem de dış hatlara açık. Koca Seyit Havalimanı uçak biletiniz ile Ayvalık, Altınoluk, Akçay, Küçükkuyu, Ören ve Dikili gibi tatil merkezlerine yakınlaşacaksınız. 

Ulaşım

Koca Seyit Havalimanı’na ulaşım taksiler ve toplu taşıma araçları ile gerçekleştiriliyor.

 

Balıkesir Şehir Rehberi

Marmara Adaları ve Ege Denizi’ndeki 22 ada Balıkesir’e bağlı. Fakat Cunda Adası dışındaki tüm adalar milli park statüsünde. Doğası ve tarihi zenginlikleriyle bilinen Balıkesir’in kaplıcaları çok meşhur. Şifa arayan binlerce kişi Balıkesir’e akın ediyor. Pamukçu, Susurluk, Gönen, Hisaralan, Güre, Entur ve Derman Kaplıcaları bu kaplıcaların başlıcaları… Koca Seyit Havalimanı uçak biletiniz sayesinde şifa bulacaksınız.

 

Gezilecek Yerler

Antandros Antik Kenti

Tarihi milattan önce 7. - 8. yüyıllara dek sürülebilen Antandros Antik Kenti’nin adı Troya Savaşı’nı anlatan belgelerde de geçiyor.

 

Kaz Dağı (İda Dağı)

Kaz Dağı yalnızca ağaçlarının çeşitliliği ile değil, akarsularıyla da ünlü. Tuzla, Kara Menderes, Gönen ve Biga Çayları bu dağdan geçiyor.

 

Kaz Dağı Milli Parkı

Koca Seyit Havalimanı uçak biletiniz ile Kaz Dağı Milli Parkı’nı da ziyaret etme şansınız olacak. Parkta bir köy ve iki piknik alanı sizi bekliyor.

 

Manyas Kuş Cenneti

Kuş türlerinin çeşitliliği sayesinde “milli park” ünvanını alan Manyas Kuş Cenneti’nde 266 kuş türü tespit edilmiş.

 

Konaklama

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa

Çocuklarınızla birlikte konaklayabileceğiniz Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’da bir tatil için aradığınız her şey var.

 

Hotel Perama

Konuklarına 5 yıldızlı hizmet veren Hotel Perama’da iş toplantısı yapmakta, konaklamakta ayrıcalık…

 

Obam Termal Resort & Spa

Gidenlerin termal sularına vurulduğu Obam Termal Resort & Spa; doğaya yakınlığı ve villa süitleri ile iyi bir tatil alternatifi…

 

Yeme – İçme

Gizli Bahçe

Et sevenlerin ve et yemeden duramayanların tercihi olacak bir mekan Gizli Bahçe… Koca Seyit Havalimanı uçak biletiniz sayesinde lezzetlerini tadabileceksiniz.

 

Hancı Kebap

Tandırı, yaprak döneri ve lahmacunuyla ünlü Hancı Kebap’ı denemeden Balıkesir’de lezzetli bir şey tatmış sayılmazsınız.

 

Bal Badem

Tatlılarıyla ünlü Bal Badem’e gidenler katmerin, künefenin ve baklavanın tadını anlata anlata bitiremiyor.

 

Alışveriş

Zeytin üreticiliğinin gelişmiş olduğu Balıkesir’de; Ayvalık, Erdek ve Edremit gibi ilçelerde zeytin ürünleri satın alabilirsiniz. Yöreye özgü kolonyalar ise hemen her yerde var. Dursunbey’de değerli taşlarla yapılan takılar bulabilirsiniz. Korucu beldesindeki süs eşyaları ise ziyaret edenlerin hizmetinde.

Edremit Körfez Havalimanı