Elazığ Havalimanı Uçak Bileti

Elazığ Havalimanı Rehberi

1940 yılında askeri amaçla açılan Elazığ Havalimanı, 1960 yılından beri sivil taşımacılık için de kullanılıyor. Havalimanı iç ve dış hatlara açık. Elazığ Havalimanı uçak biletinizle havalimanının VIP olanaklarından da yararlanabileceksiniz.

Ulaşım

Elazığ Havalimanı’na ulaşımınızı otobüs, servis ve taksi ile sağlayabilirsiniz. Araç kiralama da kullanabileceğiniz ulaşım araçlarından biri…

Elazığ Şehir Rehberi

Tarihi milattan önce 20. yüzyıla uzanan Elazığ, Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan kervan yollarının üstünde olduğu için bir çok kültürü topraklarında barındırmış. Elazığ’a gidenleri ilk Harput’a götürürlermiş şehrin yerlileri… Çünkü Müslüman, Rum, Ermeni ve Süryani halklarının birlikte yaşadıkları bu bölgede sütten yapılmış bir kale bile var. Söylentilere göre Harput Kalesi’nin yapıldığı yıllarda su kıtlığı nedeniyle harcına su yerine süt konulmuş. Kalenin “Süt Kalesi” adı buradan geliyor. Elazığ Havalimanı uçak biletiniz ile farklı kültürleri birarada gözlemleme şansı yakalayacaksınız.

Gezilecek Yerler

Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Elazığ’ın tarihi bölgelerinden çıkarılan eserlerin sergilendiği Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde çok kültürlülüğün izlerini bulmak mümkün.

Ulu Camii

Harput’taki Ulu Camii Anadolu’daki en eski camilerden biri. İbadete açık olan camiyi ziyaret etmek için Elazığ Havalimanı uçak bileti edinmeniz yeterli…

Üryan Baba Türbesi

Ne zaman yapıldığına ve içinde kimin yattığına dair çeşitli söylentiler olan Üryan Baba Türbesi, Harput sınırları içinde yer alıyor.

Üç Lüleli Çeşme 

Üç Lüleli Çeşme, kitabesine göre 1324 yılında yapılmış. Çeşme, Ağa Camii’ne yakın bir noktada yer alıyor.

Meryem Ana Kilisesi

Kızıl Kilise, Süryani Kilisesi ve Yakubi Kilisesi adlarıyla da anılan Meryem Ana Kilisesi’nin milattan sonra 179 yılında yapıldığı sanılıyor.

Keban Baraj Gölü

Keban ilçe sınırları içindeki Keban Baraj Gölü, Türkiye’nin en büyük ikinci suni gölü olarak biliniyor.

Golan Kaplıcaları

Şifalı suyuyla bilinen Golan Kaplıcaları birçok hastalığa iyi geliyor. Manzarasıyla da sevilen Golan Kaplıcaları dinlenmek için ideal.

Buzluk Mağarası

Kışları sıcak, yazları ise soğuk olan Buzluk Mağarası turizme açılmadan çok önce şehre buz sağlıyormuş.

Konaklama

Park Dedeman Elazığ

Park Dedeman Elazığ’ın havalimanı gidiş-dönüş transfer aracı sayesinde uçağınızı kaçırmayacaksınız.

Doubletree By Hilton Hotel Elazığ

İş veya gezi seyahatleri için uygun bir konaklama noktası arıyorsanız Doubletree By Hilton Hotel Elazığ’ı araştırmanızı öneririz.

Ramada Elazığ

Ramada Elazığ’da konaklayanlar sunulan özel hizmetlerin yanında bahçe ve terasın da tadını çıkarıyor.

Yeme – İçme 

Kavurmacı Bekir Usta

Et yemeden duramayanların Elazığ’da ziyaret edebilecekleri adreslerden biri Kavurmacı Bekir Usta.

Divan Baklava & Dondurma

Vişneli dondurması özellikle tavsiye edilen Divan Baklava & Dondurma’da ağzınız tatlanacak.

Koçoğlu Restoran 

Yöreye özgü “Dolangerin” tatlısını tadabileceğiniz yerlerden biri ise Koçoğlu Restoran. Elazığ’a özgü yemekleri de Koçoğlu Restoran’da deneyimleyebilirsiniz.

Alışveriş

Yöreye özgü bir tat olan Orcik’i (cevizli sucuk) bulabileceğiniz çarşılardan, Öküzgözü üzümünden yapılma şaraptan da almadan dönmeyin. İğne oyası, halı, bakır eşyalar, sarı dut pestili ve yöreye özgü şavak peyniri ise alışverişe meraklı olanların bulabileceği diğer şeylerden…

Elazığ Havalimanı