Ermenistan Uçak Bileti

Ermenistan Ülke Rehberi

Ermenistan

Ermenistan Güney Kafkasya’da yer almaktadır. Ermenistan'ın sınırlarında Gürcistan, Dağlık Karabağ, Azebaycan, İran, Türkiye ve Nahçıvan ile çizilmiştir. Ermenistan 11 bölgeye bölünmüştür. Ermenistan'ın başkenti Erivan olmaktadır. Erivan kenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehirlerinden biridir. Ülkenin önemli olan diğer şehirleri içerisinde Gümrü, Vanadzor, Eçmiadzin, Hrazdan Abovyan, Kapan ve Armavir gibi şehirleri bulunmaktadır. 

Ülkeye gitmek isteyenler Türkiye üzerinden direkt uçuşlar ile birlikte ulaşım sağlayamayacaktır. Çünkü Türkiye’den giden direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Her iki ülke arasındaki siyasi gerilimler nedeni ile uçak seferleri bulunmamaktadır. Bu nedenle gezi düzenlemek isteyenler aktarmalı bir şekilde ülkeye ulaşım sağlayabileceklerdir. İstanbul, Ankara, Trabzon ve Erzurum gibi şehirler üzerinden otobüs ile birlikte gidebilmek de mümkündür. Karayolu kullanılarak ülkeye ulaşım sağlanabilmektedir. Gürcistan üzerinden ilerlenerek karayolundan ulaşımlar sağlanabilmektedir. Ermenistan uçak bileti arayışında olan kişilerin bu ülkeye direkt uçuşların olmadığını bilmeleri gerekmektedir. 

Ermenistan'ı ziyaret edebilmek için en uygun zaman dilimleri içerisinde havaların sıcaklamaya başladığı dönemler yer almaktadır. İklimin daha sıcak olduğu ve ülke genelinde yağmurların dindiği dönemlerde kişiler çok daha rahat bir şekilde kültürel gezilerini tamamlayabileceklerdir. Yaz dönemlerinin ortalarında sıcaklıklar 40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bu durum da yaz aylarını tercih etmek isteyenler tarafından bilinmelidir. 

Yaz aylarının aksine kış ayları da bazı bölgelerde son derece zorlu bir şekilde geçebilmektedir. Kuzey bölgede ise kar yağışı görülebilmektedir. Bahar ayları ise yağmurlu bir şekilde geçebilmektedir. Ülke genelinde tüm yıl güneş görülebilir.

Ermenistan Kültür Özellikleri

Ermenistan kendisine özgü kültür özelliklerine sahip olan bir ülkedir. Burada küçük ama homojen bir nüfus bulunmaktadır. Güçlü aile bağları bulunmaktadır. Bunun yanında Ermeniler son derece misafirperver insanlardır. Son derece de sıcakkanlıdırlar. Bu nedenle kişiler burada rahatlıkla sosyalleşebilir ve yardıma ihtiyaçları olduğunda herhangi bir Ermeni’den yardım isteyebilir. Kişiler yardıma ihtiyaçları olduklarında halkın onlar için nasıl seferber olduklarını görebilecekledir. 

Burada yer alan çoğu mağaza ve dükkan haftanın her günü açık olmaktadır. Sabahları çok daha sakin bir ortam kişileri bekler. Ancak mağazalar çok erken saatlerde açılmamaktadır. Bu gibi noktalar gezi düzenleyenler için önemli olabilmektedir. 

Başkent genel olarak tehlikeli bir şehir değildir. Ancak her ülkede olduğu gib bu ülkede de çeşitli suçlar işlenebilmektedir. Özellikle turistlere yönelik olarak gerçekleştirilen gasp olayları bu ülkede de görülmektedir. Bu nedenle buraya geziye gelenlerin eşyalarını sıkı sıkı tutmaları gerekmektedir. 

İnsanlar Ermenistan sınırlarında siyaset hakkında konuşurken dikkat etmeleri gerekmektedir. Halk bazı konularda son derece duyarlı bir duruş sergileyebilmektedir. Ermenistan kültür özelliklerini yakından tecrübe etmek isteyen kişiler ucuz Ermenistan uçak bileti araştırmaları ile birlikte ülkeye geziler düzenlemek istemektedir. Aktarmalı bir şekilde ülkeye ulaşım sağlanabilmektedir. 

Ermenistan İlişkileri

Ermenilerin oldukça kültür özellikleri bulunmaktadır. Bunlar erkekler arası ilişkilerde görülebilmektedir. Erkekler el ele tutuşabilmekte ve birbirlerine yakın yürüyebilmektedirler. Bu ülke genelinde şaşırılması gereken bir durum değildir. Oldukça olağan ve normal bir durumdur. Arkadaşlık ilişkilerinde kadınlar gibi yakınlık gösterebilirler. Ancak burada erkekler genel olarak kadınlar ile tokalaşmamaktadırlar.

Ermenistan genelinde sigara içmek pek çok alanda yasaklanmış haldedir. Özellikle halka açık olan mekanlarda sigara içmek yasaktır ve çeşitli yaptırımları bulunmaktadır. Ceza ödememek adına kişiler sigara içmeden önce bulundukları mekana sormaları iyi olacaktır. Ermenistan sahip olduğu ilginç kültür özellikleri ile dünyanın dört yanından insanları kendisine çekmektedir. Ermenistan uçak bileti fiyatı araştırmakta olanlar Türkiye üzerinden direkt uçuşlar ile buraya gelemeyecektir. Aktarmalı bir şekilde ulaşımlar gerçekleştirilebilmektedir.

Ermenistan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Ermenistan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Ermenistan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Ermenistan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.