Erzurum Havalimanı Uçak Bileti

Erzurum Havalimanı Rehberi

Askeri üs olarak açılan Erzurum Havalimanı 1993 yılından beri uluslararası tarifesiz seferlere açık. Türkiye’nin en uzun ikinci pistine sahip olan Erzurum Havalimanı’nda 14 adet uçak parkı var. 

Ulaşım

Erzurum Havalimanı’na ulaşmak için özel servislerden ve taksilerden yararlanabilirsiniz. Havalimanı şehrin merkezinde sayıldığından ulaşım çok kolay… Erzurum’da rahat rahat gezmek istiyorsanız araç da kiralayabilirsiniz.

Erzurum Şehir Rehberi

Erzurum Bizans İmparatorluğu zamanında kurulmuş bir şehir. Tarihi ise günümüzden 6 bin yıl öncesine dayanıyor. “Türkiye ve kış” denince ilk aklan gelen şehirlerden olan Erzurum’da kış sporları yapmak istiyorsanız ilk tercihleriniz sırasıyla Palandöken, Konaklı ve Kandilli olmalı. Bu tesisler Erzurum Havalimanı’na ve şehre çok yakınlar. Bu sayede haftasonu kaymak isteyenler için iyi birer alternatifler…

Gezilecek Yerler

Çifte Minareli Medrese

Anadolu Selçuklular’ı zamanında yapılan Çifte Minareli Medrese, minaresindeki rengarenk çinileriyle gözleri kamaştırıyor.  

Ulu Camii

1176’da Selçuklular tarafından yaptırılan Ulu Camii Erzurum’un en büyük ve en eski camisi…

Üç Kümbetler

Üç Kümbetler 14. Yüzyılda yapılmış. Sekizgen şeklinde inşa edilen kümbetlerin en büyüğünün Saltuklu Devleti’nin kurucusu Emir Saltuk’a ait olduğu sanılıyor.

Erzurum Kalesi ve Erzurum Saat Kulesi

Şehrin sembollerinden sayılan Erzurum Kalesi ve içindeki Saat Kulesi’nin ne zaman yapıldığı tam bilinmiyor ama 5. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor.

Yakutiye Medresesi

1310 yılında yapılan Yakutiye Medresesi günümüzde yöresel eserlere ve bölge kültürünün sembollerine ev sahipliği yapıyor.

Erzurum Kongre Binası

Erzurum Kongeresi’nin yapıldığı binanın yanması sonucu yaptırılan Erzurum Kongre Binası’nda kongre odası canlandırılmış.

Konaklama

Dedeman Palandöken

Erzurum Havalimanı uçak biletinizi alırken Dedeman Palandöken’i de bir araştırın. Erzurum Havalimanı’na 16 km uzaklıkta olan Dedeman Palandöken’de kış sporları yapmak ayrı bir zevk…

Saltuk Otel

Saltuk Otel neredeyse tüm tarihi yerlere ve eserlere yürüme mesafesinde… 

Polat Erzurum Resort Hotel

Palandöken bölgesinde bulunan Polat Erzurum Resort Hotel’de aradığınız tüm konforu bulacaksınız.

Sway Hotels Palandöken

Sway Hotels Palandöken Erzurum Havalimanı’na 15 km, Erzurum merkeze ise 5 km uzaklıkta…

Yeme-İçme

Gel Gör

Erzurum’a giden herkes Gel Gör’ün şişini öneriyor. Şişi lavaşın içine sıyırıp yemek ise bir ayrı ritüel…

Dönerci Hacı Baba

Tabakta sadece döner göreceğiniz mekanlardan biri Dönerci Hacı Baba. Dönerci Hacı Baba’nin dönere eşlik eden lezzetleri ise 10 numara.

Koç Çağ Kebapçısı

Koç Çağ Kebapçısı, Çağ Kebabı’nı Türkiye’ye tanıtmasıyla ünlü. Kebabı ve eşlikçileri ise nefis…

Muammer Usta

Muammer Usta’nın kadayıf dolmaları Erzurum’a yolu düşen herkesin tercihi…

Alışveriş

Sadrazam Rüstem Paşa’nın 1561 yılında yaptırdığı Rüstem Paşa Kervansaray’ı (Taşhan) günümüzde Oltu Taşı’nın imal edilip ve satıldığı yer olarak işlev görüyor. “Beden enerjisini dengelediği” söylenen Oltu Taşı’ndan yapılan tespih, yüzük ve gerdanlığı buradan satın alabilirsiniz. Erzurum Havalimanı uçak biletinizi alırken Rüstem Paşa Kervansaray’ını da gezilecek yerler listenize ekleyin.

Erzurum Havalimanı