Eskişehir Havalimanı Uçak Bileti

Eskişehir Havalimanı Rehberi

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı, umre uçuşları dışında Belçika-Eskişehir-Belçika uçuşlarına, özel uçuşlara, THY pilotlarının yetiştirilmesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Bölümü öğrencilerinin eğitim uçuşlarına ve THY’nın Trabzon, Gaziantep, İstanbul, Dalaman, Adana ve Diyarbakır uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. 

Ulaşım

Hasan Polatkan Havalimanı uçak biletinizi ayırtırken şehir içindeki ulaşımınızı erkenden düşünmenizde fayda var. Havalimanından kent merkezine otobüsle veya taksiyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama şansınız da var. 

Eskişehir Şehir Rehberi

Hasan Polatkan Havalimanı uçak biletinizi alırken Eskişehir’in tarihinde pek çok devlete ev sahipliği yaptığını unutmayın. Şehri gezmek için kendinize zaman ayırın. Hititler, Frigler, Persler, Bizanslılar ve Osmanlılar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan Eskişehir, günümüzde de kendini geliştirmeye devam ediyor. Şehir içindeki iki üniversite sayesinde genç nüfusun arttığı şehre giderken Hasan Polatkan Havalimanı uçak biletinizi ayırtmayı ihmal etmeyin.

Gezilecek Yerler

Sazova Parkı

Hasan Polatkan Havalimanı uçak biletinizi alırken Sazova Parkı’nı gezecek zamanı kendinize ayırın. Masal Köşkü, Uzay Evi, Sualtı Dünyası, Amfi Tiyatro, Korsan Gemisi, Eti Sualtı Dünyası ve çeşitli oyun alanları sizi bekliyor.

Odunpazarı Evleri

Odunpazarı Eskişehir’in ilk yerleşim yeri olarak bilinir. 300 yıllık evler Eskişehir’e gidenlerin ilk ziyaret ettikleri yerlerden…

Porsuk Çayı

Sakarya Nehri’nin bir kolu olan Porsuk Çayı Eskişehir’in sembolü. Hasan Polatkan Havalimanı uçak biletinizi alırken Porsuk Çayı’nı da içine alan bir gezi programı yapın.

Lüle Taşı Müzesi

Eskişehir’de açılan Lüle Taşı Müzesi dünyanın ilk lüle taşı müzesi. Müzede lüle taşından yapılmış çok sayıda eser görme şansınız olacak.

Han Antik Kenti

Han Antik Kenti’nde yer alan kayalara oyulmuş yer altı galerileri ilgi çekici. Galeri ve ambarların uzun süren savaşlar nedeniyle yapıldığı düşünülüyor.

Midas Anıtı

Üzerinde Frigce yazılar bulunan Midas Anıtı’nda dini törenler sırasında içine tanrıça Matar’ın heykelinin yerleştirildiği bir niş de yer alıyor.

Konaklama

Vendome Hotel

Zengin kahvaltısı övgüler alan Vendome Hotel Porsuk Çayı’na yürüme mesafesinde… 

Bayrambey Residence

Bayrambey Residence konaklayanların büyük övgüler düzdüğü ve Eskişehir’in merkezinde yer alan bir otel.

Dedepark Hotel

Eskişehir’in kültürel ve sosyal mekanlarına yürüme mesafesinde olan Dedepark Hotel’de konaklamak keyifli.

Yeme-İçme

Papağan Çibörek

Hasan Polatkan Havalimanı uçak biletinizi alırken nerede Çibörek yiyeceğinize de karar vermelisiniz. Papağan Çibörek Eskişehir’e giden birçok insan tarafından öneriliyor.

Abdüsselam Balaban Kebap Salonu

Abdüsselam Balaban Kebap Salonu’nun Balaban Kebabı o kadar meşhur ki çevre illerden kebap yemeye gelenler var.

Tanınmış Helvacı

“Eskişehir’e özgü met helvası nerede yenir?” diye soranlara cevabımız Tanınmış Helvacı… Günlük yapılan helvalar çabucak tükeniyor.

Karakedi Bozacısı

Kıvamı nedeniyle kaşıkla da yenilebilen bozasıyla namı yürüyen Karakedi Bozacısı 1925 yılından beri açık.

Alışveriş

Hamamyolu adı verilen bölgede Eskişehir’in sembolü lüle taşından ürünler satan pek çok mağaza bulabilirsiniz. Hediyelik eşya satın almak içinse Atlıhan Çarşı, Çukur Çarşı ve Esnaf Sarayı ziyaret edeceğiniz adresler olmalı. Camdan yapılan eserleri sevenler için önerimiz: Cam Sanatları Müzesi.

Eskişehir Havalimanı