Fas Uçak Bileti

Fas Ülke Rehberi

Fas

Fas, Kuzey Afrika’nın önde gelen ülkelerinden biri olmaktadır. Türkiye’ye oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Bu nedenle vizesiz bir şekilde ziyaret gerçekleştirilebilmektedir. Yurt dışı gezilerinde sıklıkla tercih edilmekte olan bir ülkedir. Kazablanka başta olmak üzere Marakeş, Rabat gibi çok önemli şehirleri bulunmaktadır. Ziyaretçilerine keyifli bir gezi vaat etmektedir. Uygun fiyatlı Fas uçak bileti araştırmaları ile uygun fiyatlı bir gezi düzenlemek mümkün olabilecektir.

Fas'ın başkenti ülkenin aynı zamanda en büyük şehirlerinden biri olan Rabat şehridir. Resmi dili ise Arapça’dır. Yerli halkın büyük bir çoğunluğu tarafından Fransızca da bilinmektedir. Fransızca aynı zamanda resmi dairelerde de kullanılabilmektedir. Bunun dışında ülkede Berberi halkının kullandığı Berberice de kullanılabilmektedir. Bunların yanında yabancı dil olarak İspanyolca da oldukça yaygın olarak kullanılabilmektedir. Kısacası Fas sınırları içerisinde konuşma dili olarak 4 farklı dil kişilerin karşısına çıkmaktadır.

Fas Hakkında Genel Bilgiler

Dünya haritası üzerinden bakıldığında Fas’ı Afrika’nın kuzeybatı ucunda görebilmek mümkündür. Akdeniz'in güneyinde yer alan Atlas Okyanusu’nun tam olarak güney tarafında yer almaktadır. Fas'ın sınır komşuları arasında Tunus ve Cezayir bulunmaktadır. Bunun yanında Fas, İspanya’nın güneyinde yalnızca 13 km uzaklıkta bulunmaktadır. Aralarında var olan bu yakınlık nedeni ile ülke sınırları içerisinde İspanyolca da konuşulmaktadır.

36 milyon nüfusa sahip olan bu ülkede resmi para birimi de Fas Dirhemi olarak geçmektedir. Ülkenin yönetim şekli ise parlamenter monarşidir. Ülkenin resmi adı Fas Krallığı şeklindedir. Fas'ta bir kral bir de seçilmiş bir başkan bulunmaktadır. Ülke bu şekilde yönetilmektedir.

Ülkenin ekonomisi ise Rabat ve Kazablanka şehirlerinde yoğunlaşmaktadır. Ülke 80’li yıllarda geçirdiği reform hareketi ile birlikte liberal bir ekonomiye sahip olmuştur. Fas'ın geçim kaynakları içerisinde hizmet ve imalat sektörleri ile birlikte tarım ve madencilik de yer almaktadır. Ucuz Fas uçak bileti ile ülkeye vizesiz bir şekilde gezi düzenlenebildiğinden turizm de ülkenin geçim kaynakları arasında yer almaktadır.

Fas’a Ne Zaman Gidilmeli?

Fas tipik bir Afrika ülkesi olması nedeni ile sıcak hava koşullarına sahip bir ülkedir. Özellikle yaz dönemlerinde hava sıcaklıklarının 35 dereceyi buldukları görülmektedir. Ancak bu yüksek sıcaklıklara rağmen de gündüzden geceye doğru çarpıcı ısı farkları bulunmaktadır. Fas seyahatlerinde çöl ikliminin bir sonucu olan bu hava durumlarının da farkında olmak gerekir. Buna göre hazırlıklar yapılmalıdır. Fas uçak bileti fiyatları dönem dönem değişiklik gösterebilmektedir. Erkenden alınan uçak biletleri çok daha ucuza gelebilmektedir. Bu gibi planlamalar ile oldukça uygun fiyatlı bir gezi düzenlemek mümkündür.

Fas'ta kış dönemlerinde ılıman bir iklim hakim olmaktadır. Sıcaklardan hoşlanmayan kişilerin bu dönemlerde ziyaretler gerçekleştirmeleri çok daha uygun olacaktır. Bu dönemlerde seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin mart aylarında gezi düzenlemesi gerekecektir. Fas genel olarak dünyanın dört bir yanında turistleri çeken bir yapıya sahiptir. İlgi çekici özellikleri ile her yıl pek çok turisti ağırlamaktadır.

Fas’ta Ulaşım İmkanları

Fas şehirleri içerisinde ulaşım genel olarak otobüs ve trenler ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Ülkede CMT adı verilen bir otobüs şirketi bulunmaktadır. Aynı zamanda bir de ONCF adı verilen bir tren firması bulunmaktadır. Bu iki firma şehirler arası seyahate olanak tanımaktadır. Tren ve otobüsler ile birlikte şehirler arasında oldukça uygun fiyatlarda seyahat gerçekleştirilebilmektedir. Tren ve otobüs biletleri garlardan satın alınabilmektedir. Aynı zamanda bilet satış ofislerinden de temin edilebilmektedir.

Şehir içi ulaşımlarda da otobüs kullanılmaktadır. Turistler Fas içerisinde taksi ile birlikte ulaşım sağlamayı sıklıkla tercih etmektedirler. Fas'ın pek çok farklı şehrinde taksi renkleri farklı olabilmektedir.

Fas Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Fas vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Fas uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Fas uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.