Finlandiya Uçak Bileti

Finlandiya Ülke Rehberi

Finlandiya

Finlandiya Grigoriy Petrov’un Finlandiya seyahati sonrasında kaleme almış olduğu “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” isimli kitabı nedeni ile ülke Beyaz Zambaklar Ülkesi olarak anılmaktadır. Finlandiya Avrupa içerisinde nüfusu az olan ülkeler arasında yerini almaktadır. Finlandiya nüfus yoğunluğunun az olması nedeni ile burada yaşam standartları da bir hayli yüksek olmaktadır. Yaşam standartları bakımından dünya genelinde en kaliteli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır. Finlandiya özellikle eğitim alanlarında da kendi kalitesini göstermekte olan bir ülke olmaktadır. Finlandiya sahip olduğu modern ve kaliteli yaşamı ile dünyanın dört bir yanından turistleri kendisine çekmektedir. Finlandiya uçak bileti ile kişiler istedikleri konforda bir seyahat gerçekleştirebilir ve ülkeyi keşfedebilir.

Finlandiya'nın başkenti Helsinki’dir. Helsinki nüfus bakımından ülke içerisinde en büyük olan şehirlerdendir. Turku, Tampare, Kotka, Oulu, Lahti ülkenin önemli diğer şehirlerindendir. Turku, Finlandiya’nın en eski şehirlerindendir. 2011 yılında da Avrupa’nın Kültür Başkenti olarak seçilmiş olan şehridir. Kültürel anlamda son derece önemli içeriklere sahiptir. Ülkeyi ziyarete gelenlerin bu şehri de mutlaka görmeleri gerekmektedir.

Finlandiya Hakkında

Kuzey Avrupa ile Rusya arasında bir yerde konumlanmakta olan Finlandiya Baltık Denizi kıyısında yer almaktadır. Bir Kuzey Avrupa ülkesi olduğu belirtilir. Doğuda Rusya, kuzeyde Norveç, batıda ise İsveç ile komşu olan bir ülkedir.

Türkiye üzerinden Finlandiya’ya seyahat etmenin pek çok yolu bulunmaktadır. Havayolu, denizyolu, demiryolu, karayolu ile ülkeye seyahat edilebilmektedir. İstanbul üzerinden başkent olan Helsinki’ye aktarması bir şekilde ulaşım mümkün olabilmektedir. Ulaşım yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Aktarmalı uçak seferlerine de katılarak da ulaşım yapılabilmektedir. Almanya, Fransa gibi ülkeler üzerinden aktarmalı bir şekilde uçuş gerçekleştirilebilmektedir. Otobüs, tren kullanmak isteyenler de Schengen vizeleri ile birlikte Bulgaristan, Romanya üzerinden rotalarına başlayabilirler ve uzun bir kara yolculuğu sonrasında da Finlandiya’ya ulaşabileceklerdir. Finlandiya uçak bileti fiyatı araştırmaları yapılarak uygun fiyatlı biletler bulunabilmektedir.

Finlandiya coğrafi konumu nedeni ile son derece eşsiz iki doğa olayına sahiptir. Kuzey Işıkları buradan görülebilmektedir. Ekim, şubat ve mart aylarında deneyimlenen eşsiz doğa olayını görebilmek için bu dönemlerde ülkeye gelmek gerekmektedir. Kuzey Işıklarını görmek hemen hemen herkesin hedefleri içerisinde yer almaktadır. Finlandiya’dan da görülebilmektedir. Aynı zamanda burada 19 saat boyunca güneş görülebilmektedir. Gece yarısı güneşlerine denk gelmek isteyenlerin de ülkeyi mart ve temmuz aylarında ziyaret etmeleri gerekmektedir. Bu şekilde gece yarısı da burada güneş görülebilecektir.

Finlandiya konumu nedeni ile soğuk ılıman iklime sahiptir. Burada kış aylarında sıcaklıklar -20 derecelere kadar düşebilmektedir. Bu nedenle kış aylarında ülkeyi ziyarete gitmek önerilmemektedir. Özellikle kültür gezileri düzenlemek isteyenlerin buraya kış aylarında gelmeleri önerilmemektedir.

Finlandiya Kültür Özellikleri

Finlandiya müzik kültürü bakımından metal müzikle ön plana çıkmaktadır. Ülkeden Lordi, Nightwish, Children of Bodom gibi gruplar ünlenmiştir. Mutfak kültüründe de yemeklerde genel olarak dana ve domuz eti kullanılmaktadır. Dana ve domuz eti ile birlikte yapılmakta olan sebzeli güveç son derece ünlüdür. Fin hardalı ve bira eşliğinde yenilmekte olan sosisi de son derece ünlüdür. Ren geyiği eti sotelenmesi ile yapılan Poro adlı yemek yöresel yemekler içerisinde yer almaktadır.

Finlandiya aynı zamanda sahip olduğu festivaller ile de ünlüdür. Burada bir hafta boyunca süren pek çok festival bulunmaktadır. Bu festivaller ile birlikte kişiler eğlence dolu vakitler geçirebilmektedir. Finlandiya kültürel özellikleri ve modern yapısı ile mutlaka görülmesi, deneyimlenmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır. Ucuz Finlandiya uçak bileti araştırmaları ile birlikte insanlar ülkeye son derece uygun fiyatlı geziler düzenleyebileceklerdir. Ülkenin kendisine has atmosferi ve sahip olduğu güzellikler tüm gezginlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir.

Finlandiya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Finlandiya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Finlandiya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Finlandiya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.