Fransa Uçak Bileti

Fransa Ülke Rehberi

Fransa

Fransa tüm dünya genelinde kültür, medeniyet ve siyasi bakımından kendisine özgü özelliklere sahiptir. Sahip olduğu mavi, beyaz ve kırmızı çizgilere sahip olan bayrağı ile birlikte özgürlük, eşitlik ve kardeşlik mottosu ile varlığını sürdürmektedir. Fransa'da yer alan Paris aşıkların şehri olarak bilinmektedir. Dünyanın bir numaralı balayı destinasyonu olarak bilinmektedir. Aynı zamanda dünya genelinde en önemli turistik şehirlerden biri olma özelliğine sahiptir. Edebiyat, sinema, resim gibi her türlü sanat burada icra edilmektedir. Sanatın her alanında bir şekilde söz sahibi olmayı başarmış olan Fransa bu özellikleri ile dünya genelinde bir merkez konumuna gelmiştir. Fransa gezileri düzenlemek isteyen kişiler Fransa uçak bileti araştırmaları ile birlikte planlar yapabilmektedirler.

Fransa'da insanların kibri ve kendi dillerinden başka dil konuşmama istekleri tüm dünya genelinde kinaye unsuru olsa da bu ülke UNESCO tarafından kültür mirası olarak tescillenmiş olan unsurlarla dolu bir ülkedir. Bu özelliği ile Avrupa’nın üçüncü ülkesi konumundadır. Fransa Versay Sarayı, Notre Dame Katedrali, Bodeaux’deki şarap bağları, Napolyon’u Marie Antoinet’i ile birlikte her yıl milyonlarca turisti kendisine çekmektedir. Fransa her yıl 83 milyon turist ağırlamaktadır. Bu da dünya geneli için oldukça ciddi bir sayıdır.

Fransa Hakkında Temel Bilgiler

Batı Avrupa’da yer alan Fransa’nın sınır komşuları bir hayli fazladır. Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, Andora Krallığı, İtalya, Monako, İspanya gibi ülkelere komşudur. Fransa ülkesine İstanbul ve Ankara üzerinden direkt uçuşlar ile birlikte gidebilmek mümkündür. İnsanlar Fransa uçak bileti fiyatı araştırarak gezilerini planlayabilir. Aynı şekilde aktarmalı uçuşlar da burada gerçekleştirilebilmektedir. Paris, Bordeaux, Nice, Nantes, Marsilya, Lyon’a doğrudan uçuşlar bulunmaktadır.

Fransa'ya gezi düzenleyecek olan kişiler hangi dönemlerde gezi yapmaları gerektiğini merak etmektedirler. Fransa'ya gezi düzenleyenlerin Akdeniz kıyıları hedef noktası ise bu noktada kişilerin yaz aylarını tercih etmeleri yerinde olacaktır. Aynı şekilde Pireneler ve Alpler üzerinde kış turizmi için seyahat etmek isteyenlerin de kış aylarını tercih etmeleri yerinde olacaktır. Fransız Alpleri için uygun olan en iyi dönemlerde ocak ve şubat aylarıdır. Kışın gezi düzenlemek isteyenlerin bu aylarda yapmaları uygun olacaktır. Fransa Güney bölgesi dışında yıl boyunca genel olarak yağış alan bir ülkedir. Bu nedenle ülke gezisi için en uygun dönemler mayıs ve ekim arası olacaktır. Bağ bozumuna katılmak isteyenlerin ise eylül ve ekim arasında ziyaret gerçekleştirmeleri uygun olacaktır.

Fransa Kültürü

Her ülkenin kendisine özgü farklı özellikleri ve kültürü bulunur. Fransa'nın da kendisine özgü kültürü ve enteresan adetleri bulunmaktadır. Yabancılar için ilk etapta farklı ve garip görünecek adetleri bulunmaktadır. Fransızlar bu anlamda en yakın rakipleri olan İngilizlerden daha resmi bir duruş sergilemektedirler. Yeni tanışılan birine selam verirken ilk olarak “merhaba, selam” cümleleri ile giriş yapmak gereksiz samimiyet olarak görülmektedir. Bu tür mesafede olunan kişiler ile konuşma başlatabilmek için ilk olarak “iyi günler hanımefendi/beyefendi” demek gerekmektedir. Bu şekilde selam verilerek tanışmaların gerçekleştirilmesi beklenir. Yeni tanışılmış birine “selam” demek uygun görülmemektedir.

Fransa mutfak kültürü bakımından da son derece ilginç geleneklere sahiptir. Dünyanın en zengin mutfaklarından biri de Fransa mutfağıdır. Burada sıra dışı yemek alışkanlıkları görülebilmektedir. Fransızlar “escargot” adını verdikleri salyangozu, at eti ve kurbağa bacağı yemektedirler. Bu gibi ilginç yemek kültürlerine de sahiptirler. Ancak tüm yemek kültürleri bu şekilde ilginç yemeklerden oluşmamaktadır. Fransa'ya gezi düzenlemek ve ilginç kültürü yakından tanımak isteyen kişiler ucuz Fransa uçak bileti araştırmaları ile birlikte oldukça uygun fiyatlı geziler düzenleyebileceklerdir.

Fransa Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Fransa vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Fransa uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Fransa uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.