Güney Kore Uçak Bileti

Güney Kore Ülke Rehberi

Güney Kore

Kore 2.Dünya Savaşı sonrasında ikiye bölünmüştür. Savaş sonrasında Kuzey ve Güney olarak iki kısma ayrılmıştır. Güney Kore ise ikinci bir demokrasi ülkesi olarak 1948 yılında kurulmuştur. Güney Kore başkanlık sistemi ile birlikte yönetilmekte olan bir ülkedir. 16 idari bölümü bulunmaktadır. Gelişmiş ülke statüsünde yerini almakta olan ülke içerisinde yaşam standartları da son derece yüksek bir seviyede bulunmaktadır. 

Güney Kore’nin başkenti Seul şehridir. Seul dünyanın en kalabalık şehirlerindendir. Busan ise en kalabalık olan ikinci şehirdir. Busan aynı zamanda ülke için önemli olan bir liman kentidir. Gwangju ise ekonomi ve yönetim alanında gelişmiş olan kentlerden biridir. Ülkenin en büyük kenti de aynı zamanda Gwangju kentidir. 

Kuzeydoğu Asya’da yer alan Kore Yarımadası’nın %45’lik bir kısmı Güney Kore tarafından kaplanmaktadır. Yarımadanın güney kısmında bulunmaktadır. Kuzey Kore, Çin, Sarı Deniz, Japonya ile komşu olmaktadır. İlgi çekici özellikleri ile birlikte dünyanın dört yanından turistleri kendisine çekmektedir. Güney Kore gezisi düzenlemekte olan kişiler Güney Kore uçak bileti indirimlerini takip ederek uygun fiyatlı biletler bulabilir. 

Güney Kore’ye Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilmelidir?

Güney Kore Türkiye vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Türkiye ve Kore’de yer alan havayolu şirketlerinden Kore’ye aktarmasız bir şekilde uçuşlar yapabilmek mümkün olmaktadır. Güney Kore dört mevsimi de yaşamakta olan bir ülkedir. Bu nedenle yılın hangi döneminde gidilirse gidilsin herhangi bir şekilde ekstrem bir durumla karşılaşılması mümkün değildir. Yaz sezonunda yağış ve sıcaklık fazla olur. Havadaki nem orası ise bazı kişiler için boğucu olabilir. Bu nedenle Güney Kore’de rahat bir gezi düzenlemek isteyen kişiler bunu gerçekleştirebilmek için nisan ve haziran aylarında geziler yapabilirler. Bahar ayları kültürel geziler için oldukça uygun olacaktır. Ülke bu sezonlarda renklere bürünmektedir ve kuzeyden güneye kadar toz pembe kiraz çiçekleri her yeri doldurmaktadır. 

Ülkeyi ziyaret edebilmek için en uygun olacak zamanlar sıcaklıkların hafif düştüğü zamanlardır. Festivallerin yoğun olduğu dönemler ve yağmurun az görüldüğü ekim ve eylül ayları da tercih edilmektedir. Güney Kore uçak bileti fiyatı indirimleri takip edilerek uygun fiyatlı biletler bulunabilecektir. Ülkede kış mevsimlerinde Sibirya hava etkileri görülebilmektedir. Bu nedenle kış ayları uzun ve soğuk geçmektedir. 

Güney Kore Kültürü

Müziğe ve sanata son derece önem veren bir ülkedir. Bu alanlarda Güney Kore kendisini geliştirmiştir. Ülke film ve dizi sektöründe de sınırları aşmıştır. Film, dizi ve müzik sektörlerinde dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine ulaştırmışlardır. Geçmişlerden gelen hanedanlık kültürüne bağlı olarak savaş konusunda da kendilerini geliştirmişlerdir.

Korelilerin oldukça ilginç inanışları da bulunmaktadır. Evlenecek kişi ile aralarında 5 yaş olduğunda evliliğin kötüye gidebileceğini düşünürler. Aşı olunacak günde duş almanın tehlike olabileceğine inanırlar. Birileriyle tanıştıklarında ve karşılaştıklarında selamlaşmak için eğilmeyi tercih etmektedirler. Birbirlerine bir şeyler uzatırken ise tek elle uzatmak ve kendi içkini doldurmak saygısızlık olarak görülmektedir. Yerel restoranlarda ve evlerde de ayakkabılar çıkarılmaktadır. Genel olarak metal chopstickler yemeklerde kullanılmaktadır. Yemek sırasında konuşulması ayıp olarak görülmektedir. Yemeğe masadaki en büyük başlar ve ardından küçükler başlar. Yemek yerken tabak kaldırmak gibi davranışlarda saygısızlık olarak görülmektedir. 

Ülkenin her yerinde yemek yenilebilmesi için alanlar yer almaktadır. Restoranlar farklı kategorilerde bulunur. Tüm bunların yanında ülkede ırkçılık hala devam edebilmektedir. Bazı kulüplerde “yabancılar giremez” yazısını görebilmek mümkündür. Ancak ülke bu konuda hızlı bir şekilde gelişim göstermeye çalışmaktadır. Ülkenin birbirinden ilginç gelenekleri, alışkanlıkları bulunmaktadır. Gezilerle birlikte çok daha yakından tecrübe edilebilmektedir. Ucuz Güney Kore uçak bileti fiyatları sayesinde kişiler oldukça uygun fiyatlı geziler düzenleyebilmektedirler. 

Güney Kore Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Güney Kore vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Güney Kore uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Güney Kore uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.