Hollanda Uçak Bileti

Hollanda Ülke Rehberi

Hollanda

Çoğu gezgine göre ülkeler arasında en eğlenceli duraklardan biri olan Hollanda zengin kültürü ile birlikte insanları kendisine çekmektedir. Sahip olduğu kültürel mirasın oldukça değerli olması nedeni ile dünya genelinde önemli bir yere sahiptir. Her yıl milyonlarca turist buraya gezi düzenlemektedir. Hollanda uçak bileti fiyatları araştırılarak gezi planları yapılabilmektedir. Burada gezginler etkileyici mirasların izlerini sürmek, tarihi dokuları yakından görebilmek ve muhteşem atmosferi deneyimleyebilmek istemektedir. Kişiler burada renkli gece hayatını, Hollanda’ya özgü olan mutfağı, tarihi yapıları görebilmekte ve deneyimleyebilmektedir. Her yönden dolu bir bölge olması nedeni ile buralarda yapılacak oldukça şey vardır. Kanallar etrafında yürüyüşe çıkmak, cazip alışveriş fırsatlarını değerlendirmek, renkli gece hayatını deneyimlemek burada yapılabilecek en başlıca aktivitelerdir.

Hollanda Hakkında Temel Bilgiler

Hollanda’da kullanılan temel resmi dil Flemenkçedir. Ancak buna rağmen nüfusun büyük bir bölümü burada İngilizce konuşabilmektedir. Bu nedenle İngilizce bilenler rahatlıkla gezilerini düzenleyebilmektedirler. 12 ilden ve 3 denizaşırı kamu yönetiminden oluşan Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dır. Amsterdam 821 bin nüfusa sahiptir. Hollanda'nın toplam nüfusu ise 17 milyon üzerinde olmaktadır.

Hollanda 2002 yılından itibaren para birimi olarak Euro kullanmaktadır. Ülkenin yönetim şekli ise 1848 yılından itibaren anayasal monarşi şeklindedir. Kral son derece kısıtlı bir yetkiye sahiptir. Devletin yönetiminde en üst kademeyi oluşturmaktadır. Yürütme görevleri ise hükümet ve bakanlar kurulu tarafından üstlenilmektedir.

Hollanda sahip olduğu bitki örtüsü ile de son derece ilgi çekici özelliklere sahiptir. Topraklarının büyük bir bölümü tarım ve hayvancılık için ayrılmış durumdadır. Yani sayısal verilerle konuşmak gerekli olursa ülke topraklarının %32 oranında bir bölümü tarımsal faaliyetler için kullanılmaktadır. %40’lk bir alanı ise çayır ve meralardan oluşmaktadır. Bu alanlar dışında ülkenin geri kalan kısmı da meşe ve huş ağaçlarından oluşuyor. Hollanda gezisi düzenlemek isteyen kişiler bu noktada ucuz Hollanda uçak bileti araştırarak oldukça uygun fiyatlarda gezilerini tamamlayabileceklerdir.

Hollanda’ya Ne Zaman Gidilir?

Tüm ülke genelinde ılıman okyanus iklimi bulunmaktadır. Bu nedenle ülke yıl boyunca serin bir hava durumuna sahip olmaktadır. Ancak nem oranının ve yağışlı günlerin sayısı da bir hayli fazla olmaktadır. Yazın hava sıcaklıkları ortalama olarak 22 derece şeklindedir. Aynı şekilde de ilkbahar ve sonbahar sıcaklık ortalamaları ise 15 derece şeklindedir. Yaz aylarında nem oranı bir hayli yükseklerde seyretmektedir. Tatil yapmak için en ideal dönemlerde ilkbahar ve sonbahar dönemleridir. Bu dönemlerde çok sıcaklar ve yüksek nem olmadan rahatlıkla geziler düzenlenebilmektedir. Yalnız bu noktada kişilerin dikkat etmesi gerekli olan bir nokta ise sonbahar aylarında havanın son derece sisli olabileceğidir. İki mevsim arasında seçimler gerçekleştirilirken bu noktaya da dikkat etmek gerekmektedir.

Hollanda Avrupa kıtasının batısında yer almaktadır. Ülkenin kuzeyi ve batı kıyıları, Kuzey Denizi’ne açılmaktadır. Hollanda'nın yegane iki komşusu bulunmaktadır. Bunlarda Almanya ve Belçika’dır.

Hollanda’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye üzerinden Hollanda’ya ulaşım için havayolunu tercih etmek en doğrusu olacaktır. Böylece kişiler bütçelerini çok daha efektif kullanabileceklerdir. Hollanda uçak bileti fiyatı araştırılarak çok daha uygun fiyatlı geziler düzenlenebilecektir. Türkiye'den haftanın her günü var olan direkt ve aktarmalı uçuşlar ile birlikte Hollanda’ya gidebilmek mümkündür. İstanbul üzerinden Hollanda’ya ulaşım 2 saat 45 dakika sürmektedir. Bunun yanında kişiler Ankara üzerinden de Hollanda’ya uçabilmektedirler. Buradan yapılan uçuşlar ile 4 saatlik bir yolculuk yapmak gerekli olmaktadır. Kişiler en uygun uçak bileti fiyatlarını araştırarak ülkeye oldukça uygun fiyatlı geziler düzenleyebileceklerdir. Böylelikle düşük bütçeli bir şekilde yüksek verim alınabilecektir.

Hollanda Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Hollanda vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Hollanda uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Hollanda uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.