Irak Uçak Bileti

Irak Ülke Rehberi

Irak

Irak çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Aşağı Mezopotamya bölgesinde kurulmuş olan bir devlettir. Körfez ülkeleri içerisinde yer alan Irak, 437,072 kilometrekare ile bu ülkeler içerisinde büyük yüzölçümüne sahip olan ülkedir. Irak’ın komşu ülkeleri içerisinde kuzeyde Türkiye, batıda Suriye, Ürdün, doğuda İran, güneyde Suudi Arabistan ve Kuveyt bulunmaktadır. Basra Körfezi’ne kıyısı oldukça kısa olduğu için Irak için bir kara ülkesi olduğu da söylenebilir.

Irak’ta pek çok etnik kültür bulunmasına karşılık çoğunluk olarak Arapça konuşulmaktadır. Bölgede aynı zamanda Türkçe, Kürtçe, Süryanice de konuşulmaktadır. Irak’a seyahat etmek isteyenler ucuz Irak uçak bileti araştırmaktadır.

Irak Genel Özellikleri

Irak körfez ülkeleri içerisinde yüzölçümü üçüncü büyük olan ülke olma özelliğini taşımaktadır. Irak’ın toplam nüfusu Araplar, Kürtler, Türkmenler ve Asurilerden oluşmaktadır. Halkın çoğunluğu Müslümandır. Ülkenin yüzde 60’ı Şiiler, yüzde 40’ı Sünniler’den oluşmaktadırlar. Irak’ın en küçük yüzölçümüne sahip olan şehirleri arasında Bağdat şehri bulunmaktadır. Yüzölçümü bakımından küçük olan bu kent, nüfus konusunda diğer tüm şehirlerin önünde gelmektedir. Ucuz Irak uçak bileti fiyatları ile kişiler istedikleri gibi ülkeye ziyaret gerçekleştirebilmektedirler.

Irak kültürü de Mezopotamya kültürü, İslam dini ve geleneksel Arap, Kürt kültürleri çevresinde oluşmuş bir kültürdür. Geçmiş yıllarda pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu bölgede her bir medeniyetin kültür izlerine rastlamak mümkündür. Irak çeşitlilikleri ile kozmopolit bir toplum olarak görülmektedir. Oldukça canlı bir kültüre sahiptir. İslam etkisi ile Arap ve Kürt kültürünün mimari, müzik, giyim, mutfak ve yaşam tarzını fazlasıyla benimsemiştir.

Ülke ekonomisi tamamen petrol üzerine kuruludur denilebilmektedir. Ham petrol ihracatı milli gelirin yüzde 60 üzerindedir. Kamu gelirleri ise yaklaşık olarak yüzde 90’ı oluşturmaktadır. Irak’ın tespit edilmiş olan petrol rezervi 143 milyar varildir. Petrol Bakanlığı’na göre ise rezervin 204 milyar varil olma ihtimalleri bulunmaktadır.

Irak kurak bir iklime sahiptir. Irak'a gitmek isteyenlerin gidebilecekleri en iyi dönem ise hava sıcaklıklarının yaz ve kış aylarına göre çok daha ılıman olduğu bahar aylarıdır. Bahar ayları ülke gezisi için en uygun, hoş aylar olacaktır. Bu dönem içerisinde Irak olağanüstü ekosistemi, habitat çeşitliliği, florasının çeşitliliği ile kesinlikle keşfedilmesi gerekli olan muhteşem bir bölgedir. Irak meşe ormanları ile ünlüdür. Meşe ormanları Zagros Dağları’nın büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Ekolojik bir bölge oluşturmaktadır. Irak’ın güneyinde yer alan kendine has çöl çeşitlilikleri mutlaka görülmeye değerdir. Burada Serçe, kınalı keklik, bıldırcın, ibibik, güvercin, yaban güvercini, ördek, yaban ördek, bayağı dağ bülbülü gibi kuşlar da bu bölgede yaşayan kuş türleri içerisinde yer almaktadır.

Irak Vize İstiyor Mu?

Irak vizesinin kalkması söz konusu dahi değildir. Irak Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyenlerin vize almaları gerekmektedir. Irak'a giriş yapabilmek için vize şarttır. Irak vize başvuru formu ve vize başvuru evraklarının ideal bir şekilde düzenlenmesi ile birlikte Irak Konsolosluğu ya da yetkilendirilmiş olan Konsolosluğun vize merkezlerinden Irak vizesinin elde edilmesi gerekmektedir.

Vize başvuru formları eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Vize başvuru evrakları yenilenmiş bir pasaport ile birlikte konsolosluğa iletilmelidir. 14 yaşını geçmiş çocuklar için parmak izi uygulaması bulunmaktadır. Randevulu başvurular şahsen yapılmalıdır.

Irak vizesi için gerekli olan evraklar değişiklik gösterecektir. Irak turistik vize, Irak ticari vize, Irak ziyaretçi vizesi gibi farklı vize türleri bulunmaktadır. Konsolosluklardan vize için gerekli olan evraklar öğrenilebilmektedir. Başvuru yapılması takdirde çok daha detaylı bilgiler edinilebilir. Vize alındıktan sonra Irak uçak bileti fiyatları araştırabilir, gezi düzenleyebilirsiniz.

Irak Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Irak vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Irak uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Irak uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.