İrlanda Uçak Bileti

İrlanda Ülke Rehberi

İrlanda

İrlanda Kuzeybatı Avrupa sınırları içerisinde yer almaktadır. Sınırları batıda Atlas Okyanusu, doğuda İrlanda Denizi, Güneydoğuda St. George Kanalı’ndan oluşmaktadır. Güneyde de Kelt Denizi ile çizilmiş şekildedir. İrlanda geçen zamanlar içerisinde Avrupa içerisinde en zengin ülkelerden biri haline gelmiştir. Ulaşım ağı son derece rahat olan bir ülkedir. Genel olarak hızlı bir şekilde işlemektedir. Şehir aralarında genellikle tren ağı kullanılmaktadır. Şehir içi ulaşım için ise tramvay, otobüs, karavan, taksi kullanılmaktadır. Şehirler arası ulaşım tren ile birlikte hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Bisiklet her yerde kiralanabilmektedir. Bisiklet kiralamak ülkeyi çok daha iyi tanıyabilmek için yararlı olmaktadır. Ülke içerisinde pek çok kanal bulunmaktadır. Burada da deniz yolu ulaşımı kullanılmaktadır. İrlanda gezisi düzenlemek isteyenler İrlanda uçak bileti araştırmaları yapmaktadırlar. Bu şekilde uygun fiyatlı geziler düzenlenebilmektedir.

İrlanda’da suç oranı çoğu Avrupa’ya göre oldukça düşük bir konumdadır. Bu da hem halkı için hem de gezginler için son derece iyi bir orandır. Ancak hemen hemen her yerde, her ülkede olduğu gibi burada da geceleri dışarı çıkmak tehlikeli olabilmektedir.

İrlanda Hakkında Bilgiler

Avrupa içerisinde en zengin ülkelerden biri olma özelliğine sahip olan bu ülke dünyanın dört yanından insanların ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Her yıl milyonlarca turist bu ülkeyi ziyaret etmekte ve tanımaktadır. Ülke içerisinde gelişmişlik düzeyi hemen hemen her alanda kendisini gösterebilmektedir. Özellikle sağlık sektörü gelişmişliği ile yararlı etkilerini sunmaktadır. Acil herhangi bir durum oluştuğunda insanlar 112 ya da 999 numaralarını arayarak gerekli yardımı isteyebilmektedirler. Bu numaralar ile ambulans, itfaiye ve polis yardımı alınabilmektedir. Ülkeye giriş ve ülkeden çıkış için herhangi bir şekilde aşı gerekliliği bulunmamaktadır. Ülkeye gezi düzenleyecek olan kişiler burada gelişmiş acil yardım sektöründen rahatlıkla yararlanabileceklerdir. İrlanda uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler ülkeye rahatlıkla gezi düzenleyebilmekte, planlar yapabilmektedir.

İrlanda Üniter Parlamenter Cumhuriyeti ile birlikte yönetilmekte olan bir ülkedir. Bu ülke dört ile ayrılmaktadır. Connacht, Kensington, Munster ve Ulster olmak üzere dört bölgeye ayrılır. Geleneksel 32 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçelerin 26 tanesi İrlanda Cumhuriyeti altında geri kalanları ise Kuzey İrlanda tarafında yer almaktadır. İrlanda’nın başkenti Dublin’dir. Önemli şehirleri içerisinde Belfast, Cork, Limerick, Derry, Galway, Waterford, Craigavon, Drogheda ve Dundalk gibi şehirler yer almaktadır.

İrlanda Gezisi Hakkında Bilgiler

İrlanda denildiğinde akla ilk olarak Dublin gelmektedir. Ancak Dublin dışında da burada gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Örnek olarak Cork'ta yer alan Balarney Kalesi tarihi özellikleri ile mutlaka görülmesi gerekli olan yerler içerisindedir. Bu mekanın bir de efsanesi bulunmaktadır. Efsaneye göre burada yer alan Balarney Taşı öpüldüğünde kişilere büyük bir güzellik vermektedir. İrlanda’da dikkatleri çeken bir diğer mekan ise Clare’de yer alan Cliffs Of Moher’dir. Atlantik Okyanusu üzerinde yer almaktadır. Doğal bir oluşumdur. Aynı zamanda burada Harry Potter ve Melez Prensi filminde Harry Potter ile Profesör Dumbledore’un sahneleri çekilmiştir.

Kilkenny antik kenti de burada görülmesi gerekli olan yerlerin başında gelmektedir. Muhteşem binalara, eğlenceli gece hayatına sahiptir. Kilkenny Kalesi, Domenican Black Abbey Kilisesi, St. Canice Katedrali gibi mekanlar da sahip oldukları tarihi özellikler ile birlikte insanları büyülemektedir. İrlanda’nın gözde turistik yerlerinden biri olan Dublin şehrinde yer alan pek çok müze, galeri ve tarihi yapılar da insanların dikkatini çeken başlıca mekanlardır. Kişiler ucuz İrlanda uçak bileti arayarak gezilerini çok daha uygun fiyatlı bir şekilde yapabilmektedir. İrlanda gezilecek yerler bakımından son derece zengin olan ve mutlaka görülmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır.

İrlanda Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
İrlanda vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının İrlanda uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden İrlanda uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.