Isparta Havalimanı Uçak Bileti

Isparta Havalimanı Rehberi

 

1997 yılında hizmete başlayan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, Türkiye’nin üçüncü büyük uçak bakım hangarına sahip. Bu nedenle birçok uçağın bakımı Süleyman Demirel Havalimanı’nda yapılıyor.

Ulaşım

Süleyman Demirel Havalimanı uçak biletinizi alırken havalimanına ücretli servisler yapan firmalarla tanışmayı unutmayın.

 

Isparta Şehir Rehberi

Türkiye’nin gül kokulu ili Isparta’nın tarihi Paleotik döneme kadar dayanıyor. Milattan önce 2000’li yıllarda Luvi ve Arzava topluluklarının yerleşmesiyle toplum hayatı başlamış. Frigler, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılar Isparta’yı yurt belleyen topluluklardan bazıları. Isparta kış turizmine de ev sahipliği yapan şanslı Akdeniz illerinden. Davraz Kayak Merkezi kar sezonu boyunca açık.

 

Gezilecek Yerler

Kovada Gölü

Kovada Gölü Toros Dağları’nın en yüksek tepesinde bulunması ve eşsiz manzarasıyla tanınıyor. Gölün güneyindeki yüzyıllık çınarlarsa esin kaynağı olabilecek kadar güzel…

 

Isparta Müzesi

Süleyman Demirel Havalimanı uçak biletiniz sizi tarihin kucağına taşıyacak. Isparta Müzesi’nde Roma Dönemi’ne ait pek çok eser mevcut.

 

Kızıldağ Milli Parkı

Karaçam, sedir ve meşe ağaçlarının arasında piknik yapmak için Kızıldağ Milli Parkı ideal bir yer. Süleyman Demirel Havalimanı uçak biletiniz sizi bu keyfe götürecek.

 

Adada Antik Kenti

Sağrak Köyü’nde bulunan Adada Antik Kenti, Pisidia Antik Kentleri grubuna giriyor. Kentte bulunan sikkelerin üzerinde Zeus, Herakles ve Dionysos’un tasvirleri bulunuyor.

 

İnönü Mağarası

Turistlerin büyük ilgi gösterdiği İnönü Mağarası’nın zamanında mezar ya da iskan alanı olduğu düşünülüyor.

 

Konaklama

Sirene Davras Ski & Sport Otel

Çocuk bakımı hizmeti bulunan Sirene Davras Ski & Sport Otel’de evcil hayvanlar da misafir kabul ediliyor.

 

Barida Otel

Barida Otel 5 yıldızlı konfor arayanlar için ideal bir otel. Otelin 24 saat açık oda servisi de bulunuyor.

 

Devin Otel

Otoparkından ücretsiz faydalanabileceğiniz Devin Otel’in resepsiyonu 24 saat açık tutuluyor. Süleyman Demirel Havalimanı uçak biletinizi araştırırken Devin Otel’e de bir göz atın.

 

Yeme – İçme

Ferah Kebap Salonu

Isparta’ya gidenlere tavsiye edilen Ferah Kebap Salonu’nun Tandır Kebabı ve Üzüm Hoşafı çok meşhur…

 

Köfteci Yusuf

Köfteci Yusuf, lezzetli köfteleri, tatlıları, kahvesi ve hızlı servisi ile gidenlerin memnun ayrıldıkları bir işletme…

 

Uysal Aile Lokantası

Leziz Isparta Kebabı ve nefis Kaymaklı Kadayıfı’yla tanınan Uysal Aile Lokantası’nda kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

 

Alışveriş

Isparta’da alışveriş yapmak için en uygun yerlerden birisi Mimar Sinan Caddesi. Isparta’nın ünlü gül kolonyasını, gül kremini ve gül lokumunu bu cadde üzerindeki dükkanlardan tedarik edebilirsiniz.

Isparta Havalimanı