İsveç Uçak Bileti

İsveç Ülke Rehberi

İsveç

İsveç’in resmi adı İsveç Krallığıdır. 450 bin kilometrekare yüzölçümüne sahip olan ülkede nüfus 9 milyonu aşkın bir durumdadır. İskandinav Yarımadası’nın en önemli ülkelerinden biri olmaktadır. Ülkenin komşuları Norveç, Finlandiya’dır. Ülke aynı zamanda Öresund Köprüsü ile Danimarka ile bağlı bir noktadır. İsveç sahip olduğu ekonomi ve refah seviyesi ile birlikte son derece dikkatleri üzerine çekmektedir. Dünyanın dört bir yanından turistler gelmektedir.

Resmi adıyla İsveç Krallığı olan bu ülke üniter bir devlet yapısına sahiptir. 20 şehir ve 290 belediyeden oluşmaktadır. Her şehir kendi meclislerine sahiptir ve belediyelerden farklı görev ve yetkileri bulunmaktadır. İsviçre Kuzey Avrupa ülkesidir. Batı kıyılarında Baltık Denizi ve Botni Körfezi bulunmaktadır. İskandinav Yarımadası’nın doğu yakasını oluşturmakta olan bir ülkedir. Ülke genel bağlamda uzun kıyılara sahiptir. Danimarka, Almanya, Polonya, Rusya, Litvanya, Estonya ile birlikte ortak deniz sınırları bulunmaktadır. İsveç’e gezi düzenleyen kişiler burada yer alan doğal alanlarda huzur dolu vakitler geçirebileceklerdir. İsveç uçak bileti ile birlikte konforlu ve aynı zamanda hızlı yolculuklar gerçekleştirilebilmektedir.

İsveç Hakkında Temel Bilgiler

İsveç’e gitmek isteyen kişiler Türkiye’den yapılan direkt uçuşlar ile birlikte hızlı ve aynı zamanda oldukça konforlu bir şekilde yolculuk gerçekleştirebileceklerdir. İstanbul ve Ankara üzerinden her gün direkt uçuşlar yapılmaktadır. Bunun yanında Stockholm ve Göteborg gibi büyük şehirlere de uygun fiyatlı direkt uçuşlar bulabilmek mümkün olabilmektedir. Ucuz İsveç uçak bileti ile birlikte kişiler oldukça uygun fiyatlı geziler düzenleyebilmektedirler. Türkiye'nin diğer şehirleri üzerinden de aktarmalı bir şekilde uçuşlar yapılabilmektedir.

İsveç kış aylarında son derece soğuk olmaktadır. Bu ülkede kış mevsimi son derece sert ve çetin geçmektedir. -40 derecelerin dahi görüldüğü deneyimlenmiştir. Aynı zamanda burada uzun geceler yaşanmaktadır. Yaz ayları ise burada uzun günlere sahiptir ve ılıman bir hava durumu ile karşılaşılmaktadır. Bu nedenle yaz ayları ülkeyi gezmek için en uygun zamanlar olmaktadır. Kültür gezileri yapmak isteyen kişilere yaz aylarını tercih etmeleri önerilmektedir. Bunun yanında kişilerin amaçlarına göre de hangi mevsimlerde gitmeleri gerektikleri de değişiklik gösterecektir. Kuzey ışıklarını görmek için gitmek isteyenler buraya kasım ve mart ayları aralığında gitmelidir. Bu şekilde en iyi açıdan en iyi şekilde kuzey ışıkları görüntülenebilecektir. Sonbahar ve kış dönemlerinde de ülke pek çok kültürel aktiviteye yer vermektedir. Bu açıdan da her mevsim ziyaret edilebilecek bir ülke olarak profil oluşturmaktadır.

İsveç Kültür Özellikleri

İsveç diğer ülkelere göre çok daha kültürlü bir yapıya sahiptir. Halkına pek çok sosyal hak tanımaktadır. Bu nedenle burada kültürel aktiviteler son derece rağbet görmektedir. Ortalama insan ömrü bu ülkede diğer ülkelere göre çok daha yüksek olmaktadır. Aynı zamanda kişisel alana düşünce özgürlüğüne ve kadın erkek eşitliklerine burada son derece önem verilmektedir. Ancak burada yaşamakta olan halk ilişki kurma konusunda mesafeli davranabilmektedir.

İsveç halkı daha çok utangaç bir halk olarak bilinmektedir. Halka açık ortamlarda yabancılarla konuşmak ve yer vermek gibi davranışlar burada çeşitli sebepler nedeniyle yanlış anlaşılabilmektedir. Aynı zamanda burada evlerde verilen davetlerle ücret talep edebilmektedirler. Burada yaşamakta olan insanlar küçük arkadaş grupları ile yetinmeyi tercih etmektedirler. Bu özellikler ile İsveçlilerin sosyalleşme tanımlarının diğer ülkelerden farklı olduğu kolaylıkla anlaşılabilmektedir.

Bunların yanında ülkede gelişmiş bir geri dönüşüm söz konusudur. Çöp ithal eden bir ülke olarak bilinmektedir. Bu özelliği ile son derece ilgi çekici bir noktadadır. Enerji ihtiyacını atıklardan elde etmesi nedeni ile çöp ithal etmektedir. İlgi çekici özellikleri ve kültürünü yakından görmek, deneyimlemek isteyen insanlar İsveç uçak bileti fiyatı araştırmaları yaparak uygun fiyatlı gezi düzenleyebileceklerdir.

İsveç Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
İsveç vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının İsveç uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden İsveç uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.