İsviçre Uçak Bileti

İsviçre Ülke Rehberi

İsviçre

İsviçre hiçbir şekilde denize kıyısı bulunmayan küçük bir ülke olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Alpler, İsviçre Platosu ve Jura Dağları arasında bölünmektedir. Alpler toprakların büyük bir kısmına sahip olmuş durumdadır. İsviçre nüfusu yaklaşık olarak 8 milyon insandan oluşmaktadır. Nüfus genel olarak insanların yoğunlaştığı büyük şehirlerde toplanmış haldedir.

İsviçre’nin uzun bir dönem boyunca silahlı bir tarafsızlık tarihi bulunmaktadır. 1815 yılından bu zamana kadar ülke hiçbir şekilde savaşa katılmamıştır. Uluslararası bir savaş dönemi bu süreç içerisinde var olmamıştır. 2002 yılına kadar da Birleşmiş Milletler içerisinde yer almamıştır. Tüm bunlara rağmen ülke etkin bir dış politika yürütmektedir. Sık olarak dünya genelinde bir barış kurma girişimlerinde yer alan bir ülke olmuştur. İsviçre aynı zamanda Kızılhaç’ın doğduğu topraklardır. İkinci büyük BM merkezi ile birlikte pek çok uluslararası organizasyonun ev sahibi konumundadır. Gelişmişliği ve tarihi geçmişi ile birlikte insanları büyüleyen yönleri bulunmaktadır. Dünyanın dört yanından insanlar burayı ziyarete gelmektedir. İsviçre uçak bileti ile birlikte insanlar gezi planlarını yapabilmektedirler.

İsviçre Hakkında Temel bilgiler

İsviçre dil ve kültür bakımından dört ana bölgeye ayrılmaktadır. Almanca, Fransızca, İtalyanca konuşulan bölgeler bulunmaktadır. Romanca konuşulan vadiler de bulunmaktadır. Bu nedenle çoğunluk Almanca konuşur ancak ortak etnik bir dil burada bulunmamaktadır. Dil var olmadığı gibi burada etnik bir İsviçre ulusunun varlığından söz etmek mümkün olmamaktadır. Karma yapısı ile birlikte oldukça renkli bir kültür burada turistleri beklemektedir.

Ortada ortak bir etnik kökenin yer almamasının yanında ülkeye karşı güçlü bir bağlılık da bulunmaktadır. İsviçre 1 Ağustos 1291 olarak tarihlenmektedir. Her yıl dönümünde burada yaşamakta olan halk tarafından İsviçre Ulusan Gün ilan edilmektedir ve neşe ile kutlanmaktadır. İsviçre uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler kendi gezilerini düzenleyebileceklerdir.

İsviçre’nin başkenti Bern’dir. Diğer önemli şehirleri içerisinde Lozan, Zürih, Basel ve Ceneve yer almaktadır. İsviçre Batı Avrupa taraflarında yer almaktadır. Kuzey sınırında Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya, doğusunda ise Avusturya ile Lihtenştayn yer almaktadır. Ülkeye gidebilmek için İstanbul ve Ankara üzerinden direkt uçuşlar ile gidilebilmektedir. Aynı şekilde İstanbul ve Ankara üzerinden aktarmalı bir şekilde de gezi yapılabilmektedir.

İsviçre Kültürü

İsviçre kültür olarak komşulardan epey etkilenmiştir. Ancak buna rağmen yıllar boyunca önemli bölgesel farklılıklar gösteren ve kendisine özgü bir kültür oluşturmayı başarmıştır. Özel olarak Fransızca konuşulan bölgeler Fransa kültürü, Almanca konuşulan bölgelerde Alman kültürü, İtalyanca konuşulan bölgelerde de İtalyan kültürü kendisini gösterebilmektedir. Bölgesel olarak milletlerin baskın olduğu yerler ülkelerine yakın özellikler göstermektedirler. İsviçre içerisinde kuvvetli bir şekilde bölgecilik bulunmaktadır. Bu nedenle tüm bölgeleri ile birlikte homojen bir İsviçre kültüründen söz edebilmek mümkün olmamaktadır. Bölgelerde hakim olan milletlerin kültür özellikleri genel olarak görülmektedir.

İsviçre tarafsız bir yapıya sahiptir ve düşük vergi oranlarına sahiptir. Bu nedenle pek çok yaratıcı insan tarafından ülke tercih edilmektedir. Bu nedenle de ortaya çeşitlilik çıkmaktadır. Savaş zamanlarında siyasi sığınma geleneği ile pek çok insan ülkeye sığınmıştır. Günümüzde de düşük vergi oranları nedeni ile insanlar ülkeyi tercih etmektedir.

İsviçre sahip olduğu gelenekler ile de ön plana çıkabilmektedir. Burada görünmeyen ancak oldukça katmanlı olan gelenekler de bulunmaktadır. Karnavallar, Paskalya kutlamaları ve Noel kutlamaları bunların örneğidir. Ülkenin kültürü, gelenekleri, tarihi yapıları ve önemli pek çok noktası görülmeye değerdir. Buraya gelmek isteyenler ucuz İsviçre uçak bileti ile birlikte çok daha uygun fiyatlı geziler düzenleyebilmektedir.

İsviçre Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
İsviçre vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının İsviçre uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden İsviçre uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.