İzlanda Uçak Bileti

İzlanda Ülke Rehberi

İzlanda

İzlanda halkının neredeyse tamamı Norveçli ya da Kelt soyundan gelmektedir. Geri kalan çok küçük bir kesim ise yabancılardan oluşmaktadır. Kuzey yarımkürede yer alan ülke en kuzeyde bulunmaktadır. Ülkenin doğal güzellikleri, farklı yeryüzü şekilleri dünyanın dört yanından turistleri çekmek için yeterli olabilmektedir. Ülke ismi buz ülke anlamına gelmektedir. Ancak burada yer alan sıcak su akıntısının etkisi nedeniyle ılıman bir iklime sahiptir. Ülkenin oldukça ilginç bir özelliği daha bulunmaktadır. Yılın farklı mevsimlerinde 24 saat boyunca gece ya da gündüz oluşabilmektedir. Bu süreçlerde ülke tamamen karanlık ya da aydınlık olmaktadır. Bu gibi özellikleri nedeni ile dünyanın dört yanında turistler bu ülkeye akın etmektedirler. İzlanda uçak bileti araştırmaları ile kişiler rahatlıkla gezi planlarını yapabilmektedirler.

Günümüzde sadece 400 bine yakın nüfusa sahip olması ile İzlanda doğal yaşamını korumayı başarmıştır. Nüfusun büyük bir çoğunluğu şehirlerde yaşamakta iken geri kalan kısmı ise köylerde yaşamlarını devam ettirmektedir. Ülke nüfusunun neredeyse yarısı ülkenin başkentinde yaşamına devam etmektedir. İzlanda’nın başkenti Reykjavik kentidir. Başkent dışında burada önemli olan bölgeler Akureyri ve Vik gibi bölgelerdir. Bu bölgelerde ülkeyi geziye gelen gezginler tarafından tercih edilen alanlardır. İzlanda dünya genelinde kişi başına milli geliri en yüksek olan ülkelerden biri olmaktadır. Bu özelliği ile halkına son derece yüksek refah seviyesinde bir yaşam sunmaktadır.

İzlanda Temel Bilgiler

İzlanda 23 bölgeden ve 14 bağımsız şehirden oluşan bir ülkedir. Ülkenin en büyük şehri ise başkenti olan Reykjavik kentidir. Ülkenin ikinci en büyük şehri ise Kopavogur kentidir. Bu şehirler de önemli şehirler içerisinde yer almaktadır. İzlanda Atlas Okyanusu’n kuzeyinde yer almaktadır. Norveç ile Britanya Adaları’nın arasında bir yerde konumlanmaktadır. Bir ada ve Avrupa ülkesi olarak tanımlanmakta olan bir ülkedir. Ülkenin yer aldığı ada bir volkanik olarak geçmektedir. Adanın etrafında ise pek çok küçük ada yer almaktadır. Aşağı yukarı Kuzey Amerika ile Kuzey Avrupa’nın ortasında bulunan bir ülke olarak tanımlanabilmektedir. İzlanda’nın en yakın komşusu Grönland olmaktadır. Diğer komşuları ise Norveç ile İskoçya olmaktadır.

İzlanda’ya gelecek olan kişiler İzlanda uçak bileti fiyatı araştırmaları ile rahatlıkla gezilerini planlayabileceklerdir. Dönem dönem uçak bileti fiyatlarında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu değişikliklerden yararlanılarak uygun fiyatlı geziler düzenlenebilmektedir.

İzlanda’ya Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilmelidir?

İzlanda’ya gitmek isteyenler direkt uçuş bulamayacaklardır. Türkiye'den İzlanda’ya gidebilmek için aktarmalı olan uçak seferleri tercih edilebilecektir. Oslo ve Kopenhag şehirlerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanabilmektedir. Nispeten ülkeye yakın olan şehirlerden aktarmalı bir şekilde ulaşım yapılabilmektedir. İzlanda yaz dönemlerinde oldukça pahalı olabilmektedir. Aktivite yönünden en zengin olduğu ve ülkenin en kalabalık olduğu dönemler de yine yaz mevsimleri olmaktadır. Yaz mevsimleri haziran ile ağustos aylarıdır. Bu dönemlerde sıcaklık ortalama olarak 13 derece civarlarındadır.

Kültürel gezi düzenlemekte olan kişilerin ülkeye yaz mevsiminde gitmeleri önerilmektedir. Güneş haziran ayının sonlarına doğru neredeyse 24 saat boyunca tepede bulunmaktadır. Bu da göz önünde bulundurulması gerekli olan bir özelliktir. Uyku problemi çekenler için bu mevsim önerilmemektedir. Havaların iyileşmeleri ile birlikte tepeler, dağlara giden yollar açılmaktadırlar. Sıcakların gelmesi ile birlikte ülkeye daha çok uçak seferleri gerçekleştirilmektedir. Ucuz İzlanda uçak bileti ile birlikte kişiler istedikleri gibi uygun fiyatlı gezi yapabilmektedirler. Burayı ziyarete gelmek isteyenler burada kültürel bir gezinin yanında kuzey ışıklarını da görebilmektedirler. Eylül ve mart aylarında kuzey ışıkları görülebilmektedir. Yer alan tarihi yapılar, mağaralar, doğal ortamlar nedeni ile mutlaka görülmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır.

İzlanda Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
İzlanda vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının İzlanda uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden İzlanda uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.