Japonya Uçak Bileti

Japonya Ülke Rehberi

Japonya

Japonya Doğu Asya bölgesinde yer almakta olan bir ülkedir. Ada ülkesidir. Japonca adını oluşturmakta olan kanji karakterler de güneş ve köken anlamlarına gelmektedir. Bu nedenle Japonya ülkesi için “Doğan Güneşin Ülkesi” adı verilmektedir. Japonya coğrafi konumu nedeni ile 6 bin adadan oluşmakta olan bir takımadadır. Bu adaların en büyük olanı ise Honshu adasıdır. Ülkenin 97’sini büyük adalar oluşturmaktadır. Adaların büyük bir çoğunluğu dağınık bir şekilde durmaktadır.

Adaların büyük bir çoğunluğu dağlık olmaktadır ve bazıları da yanardağlardan oluşmaktadır. Japonya’da yer alan Fuji Dağı en yüksek dağıdır. Japonya 127 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Nüfus açısından dünya genelinde en kalabalık olan ülkelerden biridir. Başkent Tokyo’dur. 30 milyon üzerinde nüfusa sahip olması nedeni dünya genelinde en büyük metropolite alanı olmaktadır. Dünyanın dört bir yanında turistleri kendisine çeken bu ülkede gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Japonya uçak bileti araştırmaları ile birlikte kişiler gezilerini planlayabileceklerdir.

Japonya’ya Nasıl Gidilir?

Japonya'ya Türkiye’den gitmek isteyenler İstanbul ili üzerinden direkt uçuşlar ile birlikte ülkeye ulaşabileceklerdir. Ankara üzerinden de direkt uçuşlar kullanılabilmektedir. Japonya'da çeşitli şehirlere direkt uçuşlar bulunmaktadır. Bu uçuşlar ile birlikte kısa süreler içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir. Japonya uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler uygun fiyatlı uçak bileti bulabilmekte ve uygun fiyatlı geziler düzenleyebilmektedir.

Japonya her dönem içerisinde ılıman bir iklime sahip olmaktadır. Japonya’yı gezebilmek için en uygun olan dönemler yağışların az olduğu dönemlerdir. Bu dönemler ise yaz ayları olmaktadır.

Japonya Kültür Özellikleri

Japonya son derece sessiz sakin ve mesafeli bir halka sahip olmuştur. Burada yaşamakta olan halk son derece çalışkan, mesafeli, disiplinli ve geleneklerine önem veren kişilerden oluşmaktadır. Uzun bir dışa kapalılık dönemi sonrasında 19.yüzyıl ile birlikte batılılaşma dönemleri başlamıştır. Bu çabalar o dönemlerde kıyafetlere de yansıtmıştır. Ancak bunun yanında halk kendi geleneklerine bağlı bir şekilde yaşamayı da ihmal etmemiştir. Kimono adı verilen geleneksel kıyafetleri hala özel günlerde tercih edilmektedir. Vücudu saran bir elbisedir ve belden geniş bir kuşak ile birlikte bağlanmaktadır. Kimono düğünlerde, kutlamalarda, mezuniyet törenlerinde hala giyilmekte olan geleneksel bir kıyafet olmaktadır.

Kimonolar Japonlar için son derece önemli olmaktadır. Kimonolarına gözleri bakmaktadırlar. Anneden kıza, babadan oğula geçmekte olan bir kıyafettir. Kadınlar kimono ve obi isimli kıyafetlerini takabilmek için özel ders dahi almaktadırlar.

Japonya festivalleri ile de son derece ünlü olan bir ülkedir. Burada bahar başlangıcında çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Şubat ayı ile birlikte festivaller düzenlenmektedir. İnsanlar kötü ruhları uzaklaştırabilmek amacı ile bu tip festivaller düzenlemektedirler. Ev ya da tapınaklar etrafına kavrulmuş soya serperek kötü ruhları kovduklarına inanmaktadırlar.

Kız çocukları için düzenlenmekte olan bir başka festival daha bulunmaktadır. Bu festival kız çocuklarının mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşam sürebilmeleri için yapılmakta olan bir festivaldir. Her yıl 3 Mart tarihinde bu festival kutlanmaktadır. Küçük kız çocukları olan aileler festival gereklerini yerine getirmektedirler.

Ülke içerisinde aynı zamanda Yıldız festivali, Obon festivali gibi farklı festivallerde meydana getirilmektedir. Japonya sahip olduğu kültür özellikleri ve gelenekleri ile birlikte son derece ilgi çekici özelliklere sahip olmaktadır. Japonya’da aynı zamanda pek çok tarihi mekan ve doğal ortamlar bulunmaktadır. Kişiler bu doğal ortamlarda huzur dolu vakitler geçirebilmekte, tarihi dokular ile birlikte ülkenin geçmişi hakkında fikir sahibi olabilmektedir. Ucuz Japonya uçak bileti ile birlikte kişiler son derece uygun fiyatlı geziler düzenleyebileceklerdir.

Japonya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Japonya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Japonya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Japonya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.