Kahramanmaraş Havalimanı Uçak Bileti

Kahramanmaraş Havalimanı Rehberi

1996 yılından beri açık olan Kahramanmaraş Havalimanı, şehir merkezine 5 km. uzaklıkta bulunuyor. Sadece iç hat taşımacılığı yapan havalimanı sivil statüde.

Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı uçak biletinizi alırken havalimanına ulaşımın belediye otobüsleri ve taksilerle yapıldığını aklınızda bulundurun.

Kahramanmaraş Şehir Rehberi

Kahramanmaraş, üzerinde bulunduğu bölge ticaret yolları üzerinde olduğu için çok eski bir yerleşim yeri olma özelliği de taşıyor. Hititler, Medler, Persler, Makedonyalılar, Kapadokyalılar, Romalılar ve Bizanslıların ardından Müslümanlar’ın eline geçen şehir; 16. yüzyılda Osmanlılar tarafından fethedilmiş. Kurtuluş Savaşı’ndaki rolüyle ön plana çıkan şehir “Kahraman” sıfatını savaştan sonra almış. 1973 yılından beri “Kahramanmaraş” olarak anılan Kahramanmaraş, Türkiye’nin en kalabalık 18. şehri… Kahramanmaraş Havalimanı uçak biletinizi seçerken kentin tarihinde kaybolmaya hazır olun.

Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş Müzesi

Kahramanmaraş Havalimanı uçak biletinizi almışken 30.000’den fazla eserin sergilendiği Kahramanmaraş Müzesi’nde de bir tur atın.

Ashab-ı Kehf Külliyesi

Hristiyanlar’ın ve Müslümanlar’ın kutsal bildiği Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarası’nın çevresine kurulan Ashab-ı Kehf Külliyesi, mağarayı ziyarete gelenleri karşılıyor.

Taş Medrese

15. yüzyıl sonunda Dulkadiroğlu Beyliği hükümdarı Alaüddevle Bey tarafından yaptırılan Taş Medrese günümüzde mescit ve depo olarak kullanılıyor.

Ulu Camii

Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Ulu Camii’nin minaresi, taçkapısı, maihrabı ve minberi üzerlerindeki süslemeler nedeniyle görülmeye değer…

Kahramanmaraş Kalesi

Kalede yapılan kazı çalışmalarında Geç Hititler Dönemi’ne ait tarihi kalıntılar çıkan Kahramanmaraş Kalesi, yapılan restorasyonlarla günümüze kadar korunmuş.

Ekinözü İçmeleri

Doğal mineraller açısından zengin suyuyla bilinen Ekinözü İçmeleri’nin suyu birçok hastalığa iyi geliyor. 

Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri

Buz gibi suyuyla, lezzetli alabalıklarıyla ve piknik alanıyla ünlü Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri’yle Kahramanmaraş Havalimanı uçak biletiniz sayesinde tanışacaksınız.

Konaklama

Clarion Hotel Kahramanmaraş 

Güzellik salonu, havaalanı servisi ve engelli odası olan Clarion Hotel Kahramanmaraş’ı araştırmadan rezervasyon yapmayın.

Hotel La Ville

Kahramanmaraş Havalimanı’na 5 km uzaklıkta olan Hotel La Ville’de kapalı havuz bile var.

Hampton by Hilton Kahramanmaraş 

Fitness salonunda 24 saat spor yapabileceğiniz Hampton by Hilton Kahramanmaraş, şehrin merkezindeki konumuyla önemli yerlere yürüme mesafesinde…

Yeme – İçme

Saray Kasabı

Kasap olmanın becerisiyle lezzetli etler servis eden Saray Kasabı, salaş bir mekana şans vermek isteyenleri bekliyor.

Hacı Milcan Et Lokantası

Ekşili Kebap, Yoğurtlu Kebap, Kahramanmaraş Kebabı ve Kahramanmaraş Paşa Kebabı’nı tadabileceğiniz Hacı Milcan Et Lokantası ailece yemek molası vermek için çok uygun…

Maraşta Dondurma

Dondurmasını keçi sütünden yapan Maraşta Dondurma, kısa mesafeler için paketleme de yapıyor.

Alışveriş

Kapalı Çarşı, Mazmanlar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı ve Çinili Çarşı alışveriş yapabileceğiniz başlıca yerler… Ağaç oyma tekniğiyle yapılmış dekoratif eşyalar, bakırlar, sim ve sırma işleri, geleneksel ayakkabılarve postallar satın alabileceğiniz hatıralık eşyalar arasında.

Kahramanmaraş Havalimanı