Kapadokya Havalimanı Uçak Bileti

Kapadokya Havalimanı Rehberi

1998 yılından beri Nevşehirliler’e hizmet veren Kapadokya Havalimanı’nda 400 araçlık bir otopark bulunuyor. Kapadokya Havalimanı uçak biletinizi aldığınız zaman havalimanının iç ve dış hatlar terminallerini kullanabileceksiniz.

Ulaşım

Kapadokya Havalimanı uçak biletiniz sayesinde havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Ulaşım için ayrıca özel servisler ve taksiler de var. 

 

Kapadokya Rehberi

“Beyaz Atlar Ülkesi” olarak da tanınan Kapadokya’nın 60 milyon yıllık bir tarihi var. Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’dan püsküren lav ve küller bölgeyi oluşturmuş. 3. veya 4. yüzyılda Romalılar’dan kaçan Hristiyanlar’ın kayaları oyarak yerleşim bölgesi haline getirdiği Kapadokya’ya gidenler adeta büyüleniyor. Kapadokya Havalimanı uçak biletinizi alırken bölgede uçak dışında uçabilme imkanı olduğunu da unutmayın. Sıcak hava balonu ile yapacağınız tur bölgeyi kuş bakışı görmenizi sağlayacak. 

 

Gezilecek Yerler

Göreme Açık Hava Müzesi

Kayaların içine oyulan manastırlardan ve yerleşim yerlerinden oluşan Göreme Açık Hava Müzesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alıyor.

 

Ihlara Vadisi

Kapadokya Havalimanı uçak biletiniz sayesinde Ihlara Vadisi’ni balon turuyla havadan ya da yürüyerek keşfedebilirsiniz.

 

Paşabağ

Dev peribacalarının olduğu Paşabağ’da peribacalarına girip fotoğraf çektirme şansına sahipsiniz. Hediyelik eşya satan dükkanlar Paşabağ’da sizi bekliyor.

 

Üç Güzeller

Efsanelere konu olacak kadar güzel olan Üç Güzeller bir uçurumun kenarında yer alıyor. Fotoğraf çekmek için nefis bir manzara sunuyor.

 

Derinkuyu Yer Altı Şehri

Kapadokya Havalimanı uçak biletiniz sizi Kapadokya’nın en bilinen yer altı şehri olan Derinkuyu Yer Altı Şehri’ne taşıyacak.

 

Asmalı Konak

Ünlü televizyon dizisi Asmalı Konak’ın çekildiği yer olarak ünlenen eve her yıl binlerce turist ziyarette bulunuyor.

 

Hacı Bektaş Veli Külliyesi ve Müzesi

Hacı Bektaş Veli Külliyesi ve Müzesi’nde zikirhanelerden ilim odalarına, çilehanelerden yemekhanelere kadar her yer ziyarete açık. 

 

Konaklama

Sacred House

250 yıllık Rum Konağı’nda misafirlerini karşılayan Sacred House’a 15 yaşından küçük çocuk kabul edilmiyor.

 

Grand Cave Suites

Kapadokya Havalimanı uçak biletiniz ile birlikte Grand Cave Suites’in konaklama şartlarını da araştırmayı ihmal etmeyin.

 

Saklı Konak

Misafirlerinden tam not alan Saklı Konak butik otelden çok aile ortamı sunuyor. Kahvaltı ve akşam yemekleri ise nefis…

 

Yeme-İçme 

Seki Restaurant

Ödüllü Seki Restaurant’ta yöresel peynirler ve şaraplar (Kalecik Karası, Şiraz ve Misket üzümünden yapılmış) denenmeli…

 

Köy Evi Restaurant

Köy Evi Restaurant’ta yöresel testi kebabı, turşuları ve salatalarıyla ev kıvamında bir yemek seansı sizi bekliyor.

 

Topdeck Cave Restaurant

Sadece akşam yemeği servisi olan Topdeck Cave Restaurant ayva tatlısı ve sütlacının lezzetiyle anılıyor.

 

Han Çırağan

Kapadokya Havalimanı uçak biletiniz ile Ürgüp’te yeni lezzetler bulacaksınız. Han Çırağan mezeleri ve testi kebabıyla sizi bekliyor.

 

Alışveriş

Kapadokya Bölgesi nefis şaraplarıyla tanınıyor. Gitmişken kendinize bir iyilik yapın ve bir şişe edinin. Halı ve kilimcilik de bölgede ön planda. Dokuma yelek veya dokuma çanta da bölgenin üretim ağında bulunuyor.

Kapadokya Havalimanı