Kıbrıs Uçak Bileti

Kıbrıs Ülke Rehberi

Kıbrıs

Doğu Akdeniz’de yer alan ve buradaki adalar içerisinde büyüklük bakımından üçüncü olan adadır. Türkiye'nin ise güneyinde yer almaktadır. Kuzey Kıbrıs tarafının bağımsızlığı Türkiye dışında başka bir ülke tarafından bu şekilde kabul görmemektedir. Birleşmiş Milletlere ve Avrupa Konseyine göre ülke Türkiye’nin işgali altındadır. Bağımsızlığı sonrasında Türkiye tarafından ekonomik, askeri ve siyasi olarak destek almaktadır.

Kuzey Kıbrıs beş farklı şehir olarak yönetilmekte olan bir ülkedir. 45 bin kişilik bir nüfusu bulunmaktadır. Lefkoşa ise ülkenin başkentidir. Oldukça güzel limanları ve turistik şehirleri bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile birlikte pek çok turistin ilgisini çekmekte ve ziyaret edilmektedir. Kıbrıs Sicilya ve Sardunya adalarından sonra üçüncü büyük ada olarak Akdeniz üzerinde konumlanmaktadır. Kuzey Kıbrıs tarafında gidebilmek için Türkiye’den direkt olarak yapılmakta olan uçak seferleri kullanılabilmektedir. Bu seferler ile birlikte hızlı ve aynı zamanda oldukça konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilecektir.

Kuzey Kıbrıs uçak bileti araştırmaları ile kişiler kendi bütçelerine uygun biletler bulabilecek ve gezilerini tamamlayabileceklerdir. Kişiler Ercan havalimanına ulaşmaktadır. Bu havalimanı yalnızca Türkiye tarafından yasal olarak tanımlanmıştır. 1974 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin limanları tüm dünya gemilerine kapatılmıştır. Bu durum Türkiye tarafından kabul görmemiştir ve limanlarını serbest bir şekilde ulaşım gerçekleştirilmesi için ulaşıma açılmıştır. Böylelikle Mersin, Taşucu ve Alanya limanlarından düzenli bir şekilde feribot seferleri düzenlenmekte ve ülkeye ulaşım sağlanabilmektedir. Hızlı feribotlar ile birlikte kişiler hızlı bir şekilde deniz yolu üzerinden ulaşımlarını sağlayabilmektedirler. Arabalı feribot, hızlı feribot ve yük gemileri kullanılmaktadır.

Kuzey Kıbrıs

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kuzey Kıbrıs’a gidebilmek için her mevsim uygun olmaktadır. Temmuz ve ağustos ayları çok sıcak geçmektedir. Bu nedenle güzel bir yaz tatili geçirebilmek için son derece uygun zaman dilimleridir. Rahat bir deniz tatili yapmak isteyenler bu dönemlerde ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Bunun dışında kültürel gezi düzenlemek isteyen kişiler bu noktada yılın herhangi bir dönemini tercih edebilir. Ancak gezginler genel olarak mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarını tercih etmektedirler.

Kuzey Kıbrıs son derece ilginç özelliklere sahip olan bir ülkedir. Burası ile ilgili bilinmesi gerekli olan ilk bilgilerden biri burada trafiğin soldan akması olacaktır. Sıcak bir iklime sahip olan bu yerde kültürel geziler düzenlemek yılın her dönemi için mümkün olabilmektedir. Ülkede hırsızlık ve kapkaç gibi olaylar neredeyse hiçbir şekilde yaşanmamaktadır. Yerel halk ve turistlerin eğlenebilecekleri pek çok mekan burada bulunmaktadır. Kıbrıs uçak bileti fiyatı araştırmaları ile kişiler havayolu ile hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabileceklerdir.

Güney Kıbrıs

Rum kesimidir. Başkenti Lefkoşa şehridir. Kendi içerisinde bölgelere ayrılmış durumdadır. Bölgeler hükümet tarafından atanan kaymakamlar ile yönetilmektedirler. Akdeniz'in Avrasya’ya yakın olan kesiminde yer almaktadır. Kuzeyinde Türkiye yer almaktadır. Güneyinde Mısır ve batısında da Yunanistan bulunmaktadır. Güney Kıbrıs’a gitmek isteyenler Türkiye üzerinden geçiş yapılamamaktadır. Ada üzerinde var olan hakimiyet problemlerinin yol açtığı gerginlikler nedeni ile ulaşım kolay bir şekilde gerçekleştirilememektedir. Kuzey kesiminden güney kesimine geçiş yoktur. Ülkeye gelebilmek için aktarmalı bir şekilde gelinmektedir. Kuzey Kıbrıs sınırlarından Güney Kıbrıs taraflarına geçiş yapabilmek bir hayli zordur.

Kişiler bu tarafa ulaşım gerçekleştirebilmek için Yunanistan üzerinden aktarmalı bir şekilde uçmak zorundadır. Bu bölgeye gelebilmenin tek yolu budur. Güney Kıbrıs ve Kuzey Kıbrıs sahip oldukları farklı kültürel özellikler nedeni ile mutlaka görülmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır. Ucuz Kıbrıs uçak bileti araştırmaları yapılarak rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Kıbrıs Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Kıbrıs vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Kıbrıs uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Kıbrıs uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.