Konya Havalimanı Uçak Bileti

Konya Havalimanı Rehberi

Sivil – askeri kategoride uçuşların gerçekleştirildiği Konya Havalimanı Selçuklu ilçesi sınırları içinde bulunuyor. Havalimanından hem iç hat hem de dış hat uçuşlar yapılıyor.

Ulaşım

Konya Havalimanı uçak biletinizi alırken şehir içi ulaşımınızı sağlamak için araç da kiralayabilirsiniz. Ayrıca otobüs ve taksiler de hizmetinizde…

Konya Şehir Rehberi

Milattan önce başlayan tarihiyle Konya geçmişi kucaklayan şehirlerimizden biri. Çatalhöyük’te bulunan 9000 yıl öncesine ait kalıntılar ülkemizin en önemli kültürel miraslarından birini oluşturuyor. Osmanlı’nın hakimiyeti altına girene kadar pek çok medeniyetin evi olan şehirde; Mevlana Celaleddin-i Rumi, Bahaeddin Veled, Kadı Burhaneddin, Muhiddin Arabi ve Nasreddin Hoca gibi değerli isimler de yetişmiş. Konya Havalimanı uçak biletinizle hoşgörü ve insan sevgisinin merkezine yolculuk yapın. Gitmişken Yerköprü, Meram Bağları ve Tuz Gölü gibi doğal güzellikleri görmeden dönmeyin.

Gezilecek Yerler

Mevlana Müzesi

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin kabrinin olduğu türbe Mevlana Müzesi olarak da biliniyor. Müzede dergah eşyaları, el yazmaları, Mevlana’nın kıyafetleri ve sabır taşı sergileniyor.

Karatay Medresesi

Karatay Medresesi, Selçuklu Dönemi’nde hadis ve tefsir okutulmak için inşa edilmiş. Medrese döneminin en güzel yazı ve desenleriyle bezeli.

Alaeddin Tepesi

Konya şehrinin en yüksek yeri olarak bilinen Alaeddin Tepesi, günümüzde mesire yeri olarak kullanılıyor. 

İnce Minareli Medrese

Selçuklu Dönemi’nde inşa edilen bir diğer eserse İnce Minareli Medrese. Hadis ilminin öğretilmesi amacıyla yaptırılan medresenin işlemeli kapıları görülmeye değer…

Sille Köyü

Dünyanın en büyük ve en eski manastırlarından biri olarak bilinen Ak Manastır’ı ziyaret edebileceğiniz Sille Köyü’nün havası ve manzarası da sizi etkileyecek.

Çatalhöyük

9000 yıllık bir geçmişi olan Çatalhöyük’te iç içe geçmiş yerleşim katmanlarını gözlemleyebilirsiniz.

Şems-i Tebrizi Türbesi

Mevlana’nın en yakın dostu ve hocası olarak bilinen Şems’in türbesi Konya’nın Karatay ilçesinde bulunuyor.

Kilistra Antik Kenti 

Kiliseler, sarnıçlar ve şapellerle çevrili Kilistra Antik Kenti’nin tarihinin milattan önce 1. yüzyıla dayandığı sanılıyor. 

Konaklama

Grand Hotel Konya

Gezilmesi gereken noktalara yürüme mesafesindeki Grand Hotel Konya’da internet ücretsiz…

Hich Hotel Konya

Şehir merkezine yakınlığıyla dikkat çeken Hich Hotel, Konya havalimanına 30 dakika uzaklıkta.

Anemon Konya Hotel

Şehir içi ulaşım için arabayı tercih edenler Anemon Konya Hotel’in otoparkından ücretsiz olarak faydalanıyor.

Yeme – İçme

Lokmahane

Güne iyi bir kahvaltıyla başlamak isteyenlerin uğramadan geçmemesi gereken Lokmahane’nin haşhaş ezmesi ve küflü peynirini muhakkak deneyin.

Ferah Etliekmek

Ferah Etliekmek’te klasik etli ekmeğin dışında küflü peynirli Mevlana Pidesi’ni ve kekikli pideyi de tadabilirsiniz.

Tarihi Tiritci Mithat

Konya’ya gitmişken damak tadınızı geliştirecek bir lezzet arıyorsanız Tarihi Tiritci Mithat’a uğramalısınız.

Alışveriş

Kadınlar Pazarı’na uğrayarak aradığınız pek çok şeye ulaşabileceksiniz. Özellikle meşhur küflü peynirden almayı ihmal etmeyin. Konya Gevreği, Mevlana Şekeri ve lokum da alışveriş listenize eklemeniz gereken tatlardan…

Konya Havalimanı