Kütahya Havalimanı Uçak Bileti

Kütahya Havalimanı Rehberi

Türkiye’nin 4. büyük havalimanı olan Kütahya Zafer Havalimanı, Kütahya’nın yanı sıra Afyonkarahisar ve Uşak illerine de hizmet veriyor. İç ve dış hat uçuşları yapılan havalimanı sivil kategoride bulunuyor.

Ulaşım

Otobüs, servis ve taksilerle Kütahya Zafer Havalimanı şehir arası ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kütahya Şehir Rehberi

Antik çağlarda “Kotiaeion” olarak anılan Kütahya’nın tarihi milattan önce 3000’li yıllara uzanıyor. Ünlü gezgin Evliya Çelebi’nin doğduğu şehir olarak da tanınan Kütahya’nın çinileri ve porselenleri de ünlü. Frig Vadisi, Altıntaş Ovası, Domaniç Ormanları, Vakıfçamlığı Tabiat Koruma Alanı, Porsuk Barajı ve Kasalıç Tabiat Koruma Alanı şehrin doğal güzelliklerinden… Kütahya Zafer Havalimanı uçak biletiniz sayesinde Dumlupınar Şehitliği, Kütahya Saat Kulesi, Kütahya Kalesi, Kütahya Zafertepe Anıtı, Aizanoi Antik Kenti ve Mızık Çamı’nda dolaşabileceksiniz.

Gezilecek Yerler

Domaniç Ebe Çamlığı Kent Ormanı

Kütahya Zafer Havalimanı uçak biletiniz sizi, yalnız Domaniç Ebe Çamlığı Kent Ormanı’nda bulunan ağaçlara da taşıyacak.

Aizanoi Antik Kenti

Zamanında kalabalık bir kent olduğu düşünülen Aizanoi Antik Kenti’nde Kütahya Zafer Havalimanı uçak biletinizle bir tura çıkın.

Frig Vadisi

Milattan önce 900-600 yıllarında Frigler’in yaşadığı bölgede bulunan anıtlar, ören yerleri, yer altı şehirleri ve peri bacaları tarihi anlatıyor.

Kütahya Kalesi

Bizanslılar’ın 5. yüzyılda surlarını yaptırdığı Kütahya Kalesi’nin Orta Hisar Mescidini ise Germiyanoğlu Süleyman Şah yaptırmış.

Dönenler Mevlevihanesi

Çeşitli dönemlerde yapılan yapılarla günümüzdeki halini alan Dönenler Mevlevihanesi’ni Kütahya’da görülecek yerler listenize eklemelisiniz.

Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı’ndan kalan silahlar, kılıçlar ve savaş dönemine ait fotoğrafların sergilendiği Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi haftaiçi her gün açık.

Dumlupınar Şehitliği

Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde hayatını kaybeden 500 er ve 100 subayın anısına yaptırılan Dumlupınar Şehitliği uğranılacak yerler arasında.

Kütahya Çinili Camii

Dış yüzeyi seramiklerle kaplı olan Kütahya Çinili Camii’nin içinde ise çini süslemeler kullanılmış. 

Kütahya Çini Müzesi

14. yüzyıldan günümüze kadar yapılan vazo, kitabe, tabak, pano ve ev gereçleri Kütahya Çini Müzesi’nde sergileniyor.

Kütahya Arkeoloji Müzesi

Hitit, Helenistik, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’dan kalan tarihi eserleri görmek için Kütahya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz.

Konaklama

Hilton Garden Inn

Merkezi konumuyla neredeyse her yere yürüme mesafesinde olan Hilton Garden Inn’i birde konaklayanlarından dinleyin.

GDZ Hotels Çavdarhisar

Aizanoi Antik Kenti’ni gezilecek yerler listenize ekledinizse, yakınındaki GDZ Hotels Çavdarhisar’ı da kalınacak yerler listenize ekleyin.

Yoncalı Termal Otel

Bir adet açık, üç adet kapalı termal havuzu olan Yoncalı Termal Otel’de konaklarken çocuklarınızı da eğlendirebileceksiniz.

Yeme – İçme

Haşhaşlı Gözleme, Sini Mantısı, Dolamber Böreği, Cimcik, Ilıbada Dolması, Kütahya Köftesi, Haşhaşlı Lokum ve Tosunum Kütahya’ya yolu düşenlerin denemeden duramadığı lezzetlerden…

Alışveriş

Şehrin sembolü olan çini ve porselenleri biz söylemeden listenize eklediniz varsayıyoruz. Bu yüzden ilk ziyaret edeceğiniz yerlerden biri Kütahya Çiniciler Çarşısı olmalı. Tabakçılık, nalbantlık, hasırcılık ve yemenicilik de şehirde yaygın uğraşlardan. Hediyelik eşya dükkanlarında örneklerinden bulabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı