Letonya Uçak Bileti

Letonya Ülke Rehberi

Letonya

Kuzey Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Baltık Bölgesi’nde yer alan üç ülkeden biridir. Sınırlarında Litvanya, Rusya, Belarus bulunmaktadır. Aynı zamanda İsveç ile deniz sınırı da bulunmaktadır. Letonya parlamenter cumhuriyeti ile yönetilmektedir. 110 belediye ve 9 cumhuriyet kentine ayrılmaktadır. Letonya'nın başkenti Riga şehridir. 9 büyük şehri bulunmaktadır.

Letonya'ya Türkiye’den seyahat etmek isteyenlerin karşısına iki farklı yol çıkmaktadır. Riga Hava Limanı’na 3 saat süren direkt uçuşlar yapılabilmektedir. Türkiye'den ülkeye direkt uçuşlar ile gidilebilmektedir. Ülkeye karayolu ile de gidebilmek de mümkün olmaktadır. Arabayla ya da otobüs ile gidilebilmektedir. Edirne Kapıkule Sınır Kapısı üzerinden ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Buradan Bulgaristan’a geçilmekte ve Belarus üzerinden de Orta Avrupa ülkelerine ulaşılmaktadır. Sonrasında Polonya üzerinden devam edilerek ülkeye varılabilmektedir. Bu yol ile oldukça uzun bir süreçte ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak uçak seferleri ile kısa sürede ve konforlu bir şekilde ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Letonya uçak bileti ile birlikte kişiler rahatlıkla ulaşımlarını sağlayabileceklerdir.

Letonya Hakkında Temel Bilgiler

Letonya'ya seyahat gerçekleştirmek isteyenler buraya gelebilmek için en uygun zaman diliminin ne zaman olduğunu merak etmektedirler. En iyi zaman dilimi sıcakların artış gösterdiği, yerel gıdaların her yerde bulunabildiği dönemlerdir. Bu dönemlerde gelindiğinde rahatlıkla kültür gezileri yapılabilmektedir. Haziran ve eylül ayları arasında gezi düzenlenmesi en uygun olanıdır. Yaz mevsiminde akşamları serin olabilmektedir ve bolca yağmur da görülebilmektedir. Yaz mevsiminde gideceklerin bu duruma da dikkat etmeleri gerekmektedir.

Ocak ve şubat aylarında ülke en soğuk olduğu dönemlere girmektedir. Kış ayları bu ülkede son derece sert ve çetin bir şekilde geçmektedir. Sıcaklıklar son derece düşmektedir. Ortalama olarak –15 dereceye kadar düşebilmekte. Bu nedenle bu mevsimlerde kültür gezileri tavsiye edilmemektedir.

Ekim ve kasım aylarında ise sonbahar mevsimi görülmektedir. Bu aylarda sonbahar yağmuru sürekli olarak görülmektedir. Bu mevsim de yaz mevsimi gibi ülkeyi ziyaret etmek için en güzel zamanlardandır. Sarı sonbahar yaprakları ile ülke mükemmel bir manzaraya sahip olmaktadır. Ülke bu şekilde süslenmektedir. Ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin bu bilgiler ışığında hareket etmesi yararlı olacaktır. Letonya uçak bileti fiyatı araştırılarak uygun fiyatlı geziler düzenlenebilecektir.

Letonya Kültür Özellikleri

Letonya halkı hakkında genel olarak düşünceler negatif yönde olabilmektedir. Dostluk son derece uzun vadede gelişmesi nedeni ile burada yaşamakta olan halk mesafeli bir yaklaşım sergileyebilmektedir. Bu nedenle ilişki kurabilmek biraz zorlayabilmektedir. Letonya diğer Avrupa ülkeleri içerisinde en güvenilir olan ülke konumunda yer almaktadır. Buradaki suç oranları son derece düşüktür. Bu nedenle güvenlikli bir ülke olduğu söylenebilmektedir. Küçük bir suç oranı yine de bulunmaktadır. Ancak genele bakıldığında diğer ülkeler ile kıyaslandığında çok daha güvenli bir yapısı olduğu görülebilmektedir.

Burada kişilerin dikkat etmesi gerekli olan noktalar bisiklet hırsızlıkları ve araç içerisinde değerli eşya bırakmamak gibi noktalar olacaktır. Orman yollarında kişilerin karşısına vahşi hayvanlar çıkabilmektedir. Bu noktada bu hayvanlara da zarar vermemek dikkat edilmesi gerekli olan diğer noktalardandır. Letonya'da ücretsiz kablosuz internete sahip olan pek çok kafe bulunmaktadır. İnternet hem kafelerde hem kütüphanelerde hem de havaalanında yer almaktadır.

Kişiler Letonya’da bir eve davet edildiklerinde genel olarak bir şarap, çiçek, küçük bir hediye, çikolata gibi unsurlarla gitmektedirler. Bu durum kibarlık olarak görülmektedir. Ancak kırmızı güller yalnızca cenaze merasimlerinde kullanılmaktadır. Bu nedenle hediye olarak kırmızı güllerden uzak durmak yararlı olabilecektir. Letonya ilginç kültürü ile dikkatleri kendisine çekmekte olan bir ülkedir. Ziyaret gerçekleştirmek isteyen gezginler ucuz Letonya uçak bileti ile birlikte oldukça uygun fiyatlı geziler düzenleyebileceklerdir.

Letonya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Letonya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Letonya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Letonya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.