Lihtenştayn Uçak Bileti

Lihtenştayn Ülke Rehberi

Lihtenştayn

Lihtenştayn, diğer adı Lihtenştayn Prensliği olarak da anılmaktadır. Orta Avrupa sınırları içerisinde yer alan bir prenslik olarak tanımlanabilmektedir. 160 km’lik bir yüzölçümüne sahip olan bu prenslik dünya genelinde en küçük devletler içerisinde altıncı numarada yer almaktadır. Orta Avrupa içerisinde İsviçre ile birlikte Avusturya sınırları arasında yer alan bir ülkedir. Sınırlarının uzunluğu tam olarak 76 km şeklindedir.

Ülkede yer alan Ren Vadisi neredeyse tüm ülkeyi kaplamaktadır. Ülkenin yarısına sahip olan bu Ren Vadisi ve diğer yarısını kaplamakta olan Alpler ülkeye bambaşka bir atmosfer sağlamaktadır. Hükümet merkezi Vaduz’da yer almaktadır. Burası aynı zamanda 25 bin nüfusa sahip olan bir merkezdir.

Lihtenştayn komşuları ile birlikte denize kıyısı olmayan ikinci ülkedir. Diğer ülke ise Özbekistan’dır. Bu özelliği ile de dikkat çekicidir. En yüksek noktası 2599 metre yüksekliğe sahiptir. Lihtenştayn nüfusu 2004 yılı ile birlikte 35 bini geçmiş bir şekildedir. Halkının yaş ortalaması ise 38 şeklindedir. Lihtenştayn demokratik parlamenter monarşiyi benimsemiştir. Bu yönetim biçimi ile yönetilmektedir. Devlet başkanı Prens Hans Adam olmaktadır. Prensin siyasi yetkileri ülke içerisinde bir hayli geniş olmaktadır. Kanunları veto edebilmek, referanduma sunma, parlamentoyu dağıtma gibi özelliklere sahip olabilmektedir. Parlamento 25 kişiden oluşan bir meclistir. Başbakan Adrian Hasler’e bağlı olan 4 adet bakan bulunuyor. Lihtenştayn uçak bileti fiyatı araştırılarak geziler düzenlenebilmektedir.

Lihtenştayn Hakkında Temel Bilgiler

Lihtenştayn ülkesinin başkenti Vaduz şehridir. Ülke 11 idari bölüme ayrılmaktadır. Genellikle tek bir kasaba ve tek bir köyden oluşmaktadır. Orta Avrupa’da yer alan Lihtenştayn ülkesi 160 kilometrekarelik bir ülkedir. Yüzölçümü ile dünyanın en küçük ülkeleri içerisinde yer almaktadır. İsviçre ve Avusturya arasında yer alan bu ülkeye Türkiye’den direkt bir uçuş bulunmamaktadır. Kişiler aktarmalı bir şekilde ulaşım gerçekleştirebileceklerdir. Lihtenştayn uçak bileti arayışında olan kişilerin bu bilgiyi göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. İsviçre’nin Zürih kentine ya da Almanya’nın kentlerine uçuş yaparak buradan aktarmalı bir şekilde uçak seferleri, tren ve kara yolu ile birlikte ulaşım gerçekleştirilebilmektedir.

Tipik bir Alp ülkesi olan bu ülke kış turizmi ile son derece ünlüdür. Kış aylarında burada mükemmel bir tatil geçirmek isteyenler ülkeyi ocak ve şubat aylarında ziyaret etmeleri uygun olacaktır. Ülke son derece huzurlu ve barışçıl bir yapıya sahiptir. Bu askeri birlik ülkeyi korumakla görevlendirilmiştir ve 125 kişiden oluşmaktadır. Ülkenin korunması için küçük bir askeri birlik bulunur.

Ülke mutfağı Alman ve İsviçre etkileri taşımaktadır. Birbirinden meşhur yemekleri bulunmaktadır. Popüler yemekleri buraya gelen gezginler tarafından mutlaka tadılmalıdır.

Lihtenştayn Festivalleri

Lihtenştayn ülkesi Avrupa içerisinde festival bakımından en zengin olan ülkelerden biridir. Yılda bir düzenlenen etkinlikler mutlaka görülmeye değerdir. Bu festivallerde müzik son derece büyük bir önem taşımaktadır. Müziğin yanında dans, yemek ve tarih de festivallerin kaçınılmaz unsurları içerisinde yer almaktadır. Ulusal gün dönemi 15 Ağustos olarak tarihlenmektedir. Bu dönemde son derece şaşalı kutlamalar yapılmaktadır. Bir diğer önemli etkinlik ise Schaan şehrinde yapılmakta olan Monster Concert isimli festivaldir. Bu etkinlik de mart ayında gerçekleştirilmektedir. Ayırca etkinlik Fasching kutlamalarının bir parçası olarak yapılmaktadır.

Aynı zamanda Balzers ve Vaduz şehirlerinde ocak sonunda başlayan ve mart ortasına kadar devem eden 3 aylık bir opera festivali bulunmaktadır. Ülkeye gelenlerin bu festivalleri de mutlaka görmesi gereklidir. Lihtenştayn festivalleri, tarihi, görülmesi gerekli olan mekanları ile mutlaka ziyaret edilmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yer almaktadır. İnsanlar ucuz Lihtenştayn uçak bileti araştırmaları yaparak uygun fiyatlı geziler düzenleyebilecektir.

Lihtenştayn Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Lihtenştayn vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Lihtenştayn uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Lihtenştayn uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.