Litvanya Uçak Bileti

Litvanya Ülke Rehberi

Litvanya

Litvanya, Estonya ve Letonya ile birlikte Baltık devletlerini oluşturmaktadır. Burada yer alan üç devletten biridir. Diğer devletler içerisinde en büyük ve en kalabalık olanı Litvanya’dır. Bu ülkenin doğusunda ve batısında alçak tepeler bulunmaktadır. Ancak ülke genel olarak düzlük bölgelerden oluşmaktadır. Yeşile ve doğaya önem veren insanlar burada çokça doğal ortam ile karşılaşacaktır. Litvanya'nın topraklarının %30 kadarı ormanlardan oluşmaktadır.

Litvanya'nın başkenti Vilnius kentidir. Sınır komşuları ise Belarus, Rusya, Polonya ve Letonya oluşturmaktadır. Litvanya binlerce yıllık bir yaşam kültürüne sahiptir. Litvanya topraklarında milli bir bilinç 12.yüzyıl ile birlikte başlamıştır. Sonrasında da 13.yüzyılda Litvanya Grandüklüğü kurulmuştur. Ülkenin en eski inanış biçimlerinden biri Paganizm olmuştur. Sonraki yüzyılda da Hristiyanlığı benimsemişlerdir. Litvanya bunun akabinde birkaç yüzyıl içerisinde Avrupa toprakları içerisinde en geniş topraklara sahip olan devletler içerisinde yerini almıştır.

18.yüzyıldan itibaren ülke Rus işgaline maruz kalmıştır. Litvanlar işgaller sonrasında 1918 yılında bağımsızlıklarını ilan etmişlerdir. Her yıl Bağımsızlık Günü adı ile kutlanmaya devam etmektedir. 1945 yılında ise Sovyet Rusya işgali ile karşılaşılmıştır. Bu işgal sonrasında da Lİtvanlar 1990 yılında kendi bağımsızlıklarını ilan etmişlerdir. Ülkenin Avrupa Birliği’ne kabul edilme tarihi ise 2004 yılı olarak tarihlenmektedir. Kendisine özgü bir tarihe sahip olan Litvanya sahip olduğu tarihi yapılar, doğal ortamlar ile mutlaka görülmesi gerekli olan ülkeler içerisinde yerini almaktadır. Litvanya uçak bileti araştırmaları ile gezginler ülkeye gezi düzenleyebilmektedirler.

Litvanya Özellikleri

Ülke genelinde yabancı dil bilme oranı bir hayli yüksektir. Burada halkın %90’lık bir kısmı yabancı dil bilmektedir. Ülkede Litvanca dışında en çok konuşulmakta olan diller arasında İngilizce ve Rusça bulunmaktadır. Ülke sanat, kültür ve edebiyata bir hayli önem vermektedir. Gelenekçi bir çizgi üzerinde ilerleme kaydedilmektedir. Bölgede en çok sevilmekte olan spor ise basketbol olarak ortaya çıkmaktadır.

Litvanya'nın en büyük kenti Vilnius şehridir. Bu şehir aynı zamanda ülkenin başkenti konumundadır. Litvanya'nın büyük şehirleri içerisinde Kaunas ve Klaipeda bulunmaktadır. Ülkede toplamda 103 adet şehir bulunuyor. Ülke genelinde bir bölgenin şehir statüsüne sahip olabilmesi için nüfusunun 3000 üzerinde olması gerekmektedir. Ancak ülkede bu sayı altında olan pek çok bölge sahip oldukları önemli özellikler nedeni ile şehir olarak kabul edilmiştir. Ülke toplamda beş bölgeye ayrılmaktadır.

Başkent Vilnius dışında ülkede yer alan tüm coğrafi bölgelerin kendilerine özgü başkentleri de bulunmaktadır. Her bir 5 bölgenin kendi başkenti bulunur. Bu da Litvanya’nın ilgi çekici özellikleri içerisinde yer almaktadır. Litvanya gezileri düzenlemek isteyen kişiler Litvanya uçak bileti fiyatı araştırmaları yapabilir. Bu şekilde uygun fiyatlı biletler yakalanabilecek ve bu sayede uygun fiyatlı geziler düzenlenebilecektir.

Litvanya Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilmelidir?

Litvanya Kuzey Avrupa sınırları içerisinde yerini almaktadır. Üç Baltık ülkesinden biri olan Litvanya Baltık Denizi’nin güneydoğu tarafında bulunmaktadır. Sınırlarında Belarus, Rusya, Polonya yer almaktadır. Litvanya’ya gidebilmek için tercih edilmesi gerekli olan en mantılı ulaşım yolu havayoludur. İstanbul üzerinden sürekli olarak direkt uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında var olan aktarmalı seçenekler ile birlikte de kişiler ulaşımlarını gerçekleştirebileceklerdir. Direkt olarak gerçekleştirilen uçuşlar 2 saat 30 dakika sürebilmektedir. Bazı uçak seferleri Vilnius şehrinde tamamlanmaktadır. Aynı şekilde burada yer alan Palanga şehrinde de tamamlanabiliyor. Ucuz Litvanya uçak bileti ile kişiler hem uygun fiyatlı hem de oldukça konforlu bir şekilde yolculuk gerçekleştirebilmektedirler. Litvanya'yı ziyaret etmek isteyenler için en uygun olan zaman dilimleri ise sonbahar ve ilkbahar aylarıdır. Bu dönemlerde havalar yeni yeni ısınmaya başlamaktadır. O nedenle kültür gezileri düzenlemek isteyenlerin bu dönemleri tercih etmeleri uygun olmaktadır.

Litvanya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Litvanya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Litvanya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Litvanya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.