Lübnan Uçak Bileti

Lübnan Ülke Rehberi

Lübnan

Lübnan Doğu Akdeniz kıyısında yer almakta olan bir ülkedir. Ülkenin batı şeridi Akdeniz sahillerinden oluşuyor. Kuzeyde ve doğuda da sınır komşusu Suriye’dir. Lübnan güney komşusu ise İsrail olmaktadır. Başkenti Beyrut olan bu ülkenin merkezi de aynı şekilde Beyrut olmaktadır.

Lübnan tarihi çok eksi dönemlere dayanmaktadır. Başkenti olan Beyrut şehrinde de tarihi izlerini görebilmek mümkündür. Antik Çağ’ın en önemli medeniyetlerinden biri olan Fenikeliler bu ülke topraklarında yaşamış ve kültürlerini bırakmışlardır. Birçok kültür ve dinin burada barış içerisinde yaşadığını yakından görülebilmekte. Küçük bir ülke olmasının yanında burada pek çok tarihi eser ve yapı bulunuyor. Gezilecek ve görülecek yerler bakımından zengin olması, tarihi ve kültürü ile ilgi çekici olması nedenlerinden ötürü dünyada mutlaka görülmesi gerekli olan ülkelerdendir. Lübnan uçak bileti alan gezginler gezi planlarını yapabilmekte ve ülkenin değerli kültürünü yakından tecrübe edebilmektedirler.

Lübnan'ın başkenti olan Beyrut toplamda 2 milyon nüfusa sahip olan bir şehirdir. Ülkenin diğer önemli ve büyük kentlerinden olan Tripoli ve Sidon şehirleri de görülmeye değer olan şehirlerdir. Ülke tam olarak 6 farklı bölgeye ayrılmış durumdadır. Ülkenin büyük kentleri Lübnan Dağı bölgesinde bulunuyor.

Lübnan’a Nasıl Gidilir?

Ortadoğu'da yer almakta olan ülke Akdeniz kıyılarında konumlanmıştır. Aynı şekilde Suriye ülkesinin batı sınırında bulunuyor. Çoğu hava yolu şirketi ile birlikte ülkeye ulaşım sağlayabilmek mümkündür. Türkiye ile Lübnan arasında da direkt uçuşlar bulunuyor. Gezginler bu uçuşlar ile birlikte direkt olarak uçuşlar sağlayabileceklerdir. Lübnan uçak bileti fiyatı takip edildiğinde de uygun fiyatlı biletler bulunabilir.

Türkiye vatandaşları Lübnan seyahatlerinde 90 günü aşmamak şartı ile vizesiz geziler yapabilmektedirler. Beyrut şehir merkezine direkt uçuşlarla birlikte gezilere başlanabilmektedir. Şehir merkezi ile havaalanı ile 15 dakikalık bir mesafe yer almaktadır. Akdeniz ülkesi olan Lübnan’da gezilmesi gerekli olan pek çok yer bulunur. Ülkeye gelmek için en uygun olan dönemler ise haziran ve ağustos dönemleridir. Bu dönemlerde hiçbir şekilde yağmur olmamaktadır ve daha sakin hava durumu bulunmaktadır. Sonbahar ve ilkbahar ayları da ziyaretler için son derece uygun olabilmektedir ancak bu dönemlerde turizm faaliyetleri yoğun olmadığı için daha çok yaz aylarının tercih edilmesi önerilmektedir. Yaz ayları ülkeyi gezebilmek için çok daha avantajlı olabilmektedir.

Lübnan Kültür Özellikleri

Lübnan yaşam tarzı ve kültür özellikleri dikkatleri çekmekte olan bir ülkedir. Ortadoğu'daki toplumlardan bir hayli farklı olan yapısı ile görülmeye, tecrübe edilmeye değerdir. Farklı dinlere mensup olan insanlar burada uyum içerisindedir. Çok çeşitli bir sosyal yapısı bulunur. Diğer İslam ülkelerine göre daha az tutucu bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Gece hayatı burada aktiftir. Alkol tüketimi konusunda da herhangi bir şekilde kısıtlama bulunmamaktadır. Kapalı alanlarda sigara içme yasağı bulunmamaktadır. Ancak çoğu yerde sigara içmeyenler için ayrı alanlar yapılmıştır.

Lübnan’da sosyal yaşamda, hayat pahalılığı dışında herhangi bir engel bulunmuyor. İnsanlar burada özgürce yaşama imkanı yakalayabiliyor. Kaliteli bir sosyal yaşama sahip olabilmek ve özgürce keşifler yapabilmek mümkündür.

Lübnan kendisine özgü olan mutfak kültürü ile de dikkatleri çeker. Sebze ve meyve ağırlıklı tarifler tercih edilmektedir. Beyaz et burada kırmızı etten çok daha fazla tüketiliyor. Birçok geleneksel tat yer alıyor. En meşhur yemekleri “Lebeniye” ile “Falafel” olmaktadır. Gezi düzenleyenlerin bu lezzetleri mutlaka tatması gerekmektedir. Ucuz Lübnan uçak bileti ile birlikte kişiler uygun fiyatlı geziler düzenleyebilir, ülkenin kültür ve tarihini yakından tanıma şansı elde edebilir.

Lübnan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Lübnan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Lübnan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Lübnan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.