Makedonya Uçak Bileti

Makedonya Ülke Rehberi

Makedonya

Resmi adı Makedonya Cumhuriyeti şeklindedir. Ülke Güneydoğu Avrupa üzerinde yer almaktadır. Bir Balkan ülkesidir. Ülke 1991 yılında Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti’nden ayrılmıştır ve kendi bağımsızlığını ilan etmiştir. Makedonya ülkesi Sırbistan, Kosova, Arnavutluk, Yunanistan ve Bulgaristan ile komşu bir ülkedir. 1993 yılında Birleşmiş Milletler’e üye olan bu ülke Yunanistan ile isim krizi yaşamıştır. Bu kriz nedeni ile Avrupa Birliği tarafından Makedonya Eski Yugoslav Cumhuriyeti olarak tanımlanmıştır. Ülke 2 milyonluk bir nüfusa sahiptir.

Yugoslavya'dan ayrıldıktan sonra ülke ekonomik anlamda zor zamanlar geçirmiştir. Ülkenin ekonomisi genel olarak tarıma dayanmaktadır. Ancak son zamanlarda ülke genelinde sanayi de gelişim göstermiştir. Bu şekilde de ekonomiye katkılar artış göstermektedir. Makedonya stratejik olarak önemli bir konuma sahiptir. Sahip olduğu bu konum nedeni ile tarih boyunca pek çok medeniyetin geçiş noktası haline gelmiştir. Akdeniz'e yakın olan konumu nedeni ile burada yer alan uygarlıklardan fazlasıyla etkilenmiştir.

Milattan önce sonrasında da Roma İmparatorluğu’nun hakimiyeti altında geçirmiştir. Daha sonraki dönemlerde Bizans ve Roma İmparatorlukları hakimiyetleri altında yıllar geçirmiş bir ülkedir. Bizans sonrasında ülkeye Osmanlı hakim olmuştur. Osmanlı'nın hakimiyet süresi tam olarak 542 yıl şeklidedir. En uzun hakimiyet altına alan imparatorluk Osmanlı İmparatorluğu olmuştur. Oldukça özel bir tarihe sahip olan bu ülke sanat, sosyal yaşam, mutfak gibi pek çok konuda Osmanlı izlerini taşımaya devam etmektedir. Değerli bir tarihe sahip olan ülkeyi gezebilmek için insanlar uygun fiyatlı Makedonya uçak bileti araştırmaları yapmaktadır.

Makedonya Hakkında Temel Bilgiler

Makedonya bölgeler ve belediyelerden oluşmakta olan bir ülkedir. Üsküp ülkenin başkentidir ve bu şehir en kalabalık şehridir. Doğu Makedonya, Kuzeydoğu Makedonya, Pelagonya, Polog, Güneydoğu Makedonya, Güneybatı Makedonya gibi bölgelere ayrılmış durumdadır. En kalabalık şehir olan Üsküp şehri toplamda 500 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. Burada Üsküp kadar değerli ve önemli olan başka şehirlerde bulunmaktadır. Manastır, Kumanova, Kalkandelen, Pirlepe, Gostivar ve Ohri gibi kentler de başkent kadar önemli bir yere sahip olmaktadır.

Makedonya ülkesi Karadağ, Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Arnavutluk ile komşu olan bir ülkedir. Vardar Nehri bulunmaktadır. 2000 metreyi aşan dağları ve Vardar Nehri ile son derece ünlü bir konumdadır. Makedonya doğal güzellikler bakımından son derece zengin bir ülkedir. Ülkede önemli göller de bulunmaktadır. Bu göller; Ohri, Prespa ve Doyran Gölleri’dir. Bu göller mutlaka görülmesi gerekli olan doğal güzelliklerdir. İnsanlar bu bölgeler istedikleri gibi doğal alanlarda keyif ve huzur dolu vakitler geçirebilmektedirler. Makedonya uçak bileti fiyatı araştırmaları yapılarak uygun fiyatlı biletler bulunabilmektedir. Bu sayede insanlar çok daha uygun fiyatlı uçuşlar gerçekleştirebilmekte, geziler düzenleyebilmektedir.

Makedonya’ya Nasıl Gidilir? Ne Zaman Gidilmelidir?

Makedonya’nın başkenti Üsküp’e İstanbul ve Antalya üzerinden aktarmasız doğrudan bir şekilde uçuşlar gerçekleştirilebilecektir. Uçak seferleri ile birlikte insanlar yüksek konfor içerisinde hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilmektedirler. Aktarmalı bir şekilde de ulaşım gerçekleştirebilmek mümkündür. Ancak aktarmalı bir şekilde yapılan uçuş seferleri çok daha uzun sürebilmektedir. Havayolu yanında insanlar karayolunu da tercih ederek ulaşımlarını sağlayabileceklerdir. Otobüs şirketleri ile birlikte İstanbul üzerinden hareket edilebilmektedir. Ancak karayolu ile ulaşım çok uzun saatler sürebilmektedir. Bu nedenle karayolu tercih edecek olanların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Makedonya'ya gidebilmek için en uygun olan zaman dilimleri yaz dönemleridir. Sıcaklar yükselecektir ve böylece insanlar çok daha rahat bir şekilde kültürel gezilerini tamamlayabileceklerdir. Ucuz Makedonya uçak bileti araştırmaları ile birlikte insanlar çok uygun fiyatlara ulaşım sağlayabilmektedirler.

Makedonya Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Makedonya vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Makedonya uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Makedonya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.