Malatya Havalimanı Uçak Bileti

Malatya Havalimanı Rehberi

1941 yılından beri sivil – askeri  kategoride uçuşlar gerçekleştirilen Malatya Havalimanı’nda VIP Salonu da bulunmakta.

Ulaşım

Malatya’nın merkezine 34 km uzaklıkta olan havalimanına ulaşım özel servisler ve 7/24 çalışan taksilerle sağlanıyor.

Malatya Şehir Rehberi

Kayısıyla ünlü Malatya’ya bahar aylarında giderseniz kayısı çiçekleriyle, yaz aylarında giderseniz kayısılarla karşılanıyorsunuz. Pek çok medeniyete ev sahibi olan Malatya’nın yerleşim tarihi milattan önce 7000’li yıllara uzanıyor. İl sınırlarında bulunan höyüklerde şehrin tarihine dair kanıtlar bulunmakta. Ayrıca Malatya’dan Nemrut Dağı’na ulaşım daha kolay… Malatya’dan 1,5 saatte Nemrut Dağı’na ulaşabiliyorsunuz. Dünyanın kayısı üretiminin çoğunu elinde bulunduran Malatya’ya gitmek için Malatya Havalimanı uçak biletinizi edinmeyi ihmal etmeyin.

Gezilecek Yerler

Arslantepe Ören Yeri

Roma ve Bizans Dönemleri’nden kalma eserleri gözlemleyebileceğiniz Arslantepe Ören Yeri’nde milattan önce 5000 yılından kalan eserler bulmak da mümkün.

Eski Malatya Ulu Camii

Selçuklu Dönemi’nde 1224 yılında yaptırılan Ulu Camii’yi ziyaret etmek için Malatya Havalimanı uçak biletinizi şimdiden ayırtın.

Eski Malatya Surları

Roma İmparatoru Titus’un emriyle yaptırılan Eski Malatya Surları’ndan Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde de bahseder.

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı

Malatya Havalimanı uçak biletiniz sayesinde görebileceğiniz bir başka Malatya eseriyse Silahtar Mustafa Paşa Kervasaray’ı. Kervansaray 1637 yılında yaptırılmış.

Yeni Camii

Halk arasında çeşitli hikayelerin dolaşmasına neden olan Yeni Camii, 1843 yılında Hocazade Hacı Yusuf’un emriyle yapılmış.

Malatya Müzesi

Neolitik Çağ’dan günümüze kalan eserlerin sergilendiği Malatya Müzesi’ne girişler ücretsiz…

Beşkonaklar & Etnografya Müzesi

Beşkonaklar & Etnografya Müzesi’nde Osmanlı Dönemi’nden kalma çeşitli tarım araçları, para – saat keseleri, saatler, takılar, silahlar, dokuma araçları, mühürler ve müzik aletleri sergileniyor.

Doğal Güzellikler

Levent Vadisi, Tohma Çayı Kanyonu ve Günpınar Şelalesi Malatya’ya gidenlerin görmeden dönmediği doğal güzellikler arasında…

Konaklama

Anemon Hotel Malatya

Gece kulübü, sağlık kulübü, kapalı ve açık havuzlara sahip Anemon Hotel Malatya’dan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Double Tree by Hilton Hotel Malatya

Malatya Havalimanı’na 30 dakika uzaklıkta olan Double Tree by Hilton Hotel Malatya’dan Nemrut Dağı’na 2 saatte ulaşmak mümkün…

Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı Oteli 

İş toplantıları yapmak veya konaklamak için tercih edebileceğiniz Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı Oteli’nde her şey konuklar için.

Yeme – İçme

Hacıbaba Sinan Et Lokantası

Etin her halini bulabileceğiniz Hacıbaba Sinan Et Lokantası’na yolunuz düşerse tandırının tadına mutlaka bakın.

Ali Dayının Yeri

Balık ızgara yemek için tercihiniz Ali Dayının Yeri’nden yanaysa balığın yanında verilen garnitürlerin de tadına bayılacaksınız.

Beşkonaklar Malatya Mutfağı

Analı Kızlı, kiraz yaprağı sarması ve kağıt kebabı yemek, yöresel tatlarla da tanışmak için Beşkonaklar Malatya Mutfağı ideal.

Alışveriş

Hediyelik veya kendiniz için hatıralık eşya arıyorsanız Şire Pazarı, Esnaflar Çarşısı ve Bakırcılar Çarşı’nı gidilecek yerler listenize not almalısınız.

Malatya Havalimanı