Moğolistan Uçak Bileti

Moğolistan Ülke Rehberi

Moğolistan

Moğolistan baş döndürücü bir doğaya sahip olması ile birlikte insanların ilgisini çekmektedir. Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Moğolistan geleneksel yaşam tarzı ile dikkatleri kendisine çekmektedir. Nüfusun büyük bir çoğunluğunun yer aldığı Ulanbatur ülkenin başkenti olmaktadır. Moğolistan geleneksel yaşam tarzı ile birlikte son derece ilgi çekici bir ülke olmaktadır. Moğolistan halkı kanvastan yaptıkları çadırlarda yaşamlarını sürebilmektedirler. Ulaşım aracı olarak da deve kullanmaktadırlar.

Moğolistan son derece geniş bir alana yayılmış durumdadır. Bu nedenle dünya genelinde en geniş ülkeler içerisinde yerini almaktadır. Moğolistan genel olarak 5 bölgeye bölünmüş bir durumdadır. Moğolistan ülkesinin merkezi Ulanbatur şehri olmaktadır. Başkent en turistik şehir olma özelliğini taşımaktadır. Gobi ise ülkenin çöl bölgesi olarak bilinmektedir. Moğolistan'ın ikinci büyük kenti ise Erdenet olmaktadır. Ülkenin diğer önemli kentleri içerisinde de Moğol ve Kazak kültürlerine özgü olan özellikler görülebilmektedir. Bu kentler Hovd ve antik Moğol kenti olarak bilinmekte olan Karakorum olmaktadır. Kültür özellikleri ile son derece ilgi çekici bir noktada olan Moğolistan dünyanın dört bir yanından insanları kendisine çekmektedir. Moğolistan uçak bileti ile birlikte kişiler buraya geziler düzenleyebileceklerdir.

Moğolistan Nerededir ve Moğolistan’a Nasıl Gidilir?

Moğolistan gezileri düzenlemek isteyen gezginler ülkenin nerede konumlandığını ve bu ülkeye nasıl gidebileceklerini merak etmektedirler. Moğolistan Doğu ve Orta Asya topraklarına yayılmış bir haldedir. Ülkenin denize herhangi bir şekilde kıyısı bulunmamaktadır. Ülkenin kuzey taraflarında Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti çevrelenmiş durumdadır. Kazakistan ile herhangi bir şekilde sınır ortaklığı yer almasa da Kazakistan geleneklerinden son derece etkilendikleri görülmektedir.

Moğolistan'a gidebilmek için tercih edilebilecek en iyi yol havayoludur. Ancak aktarmalı bir şekilde ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Kişiler ilk olarak Moskova’ya uçup, oradan Moğolistan sınırlarına geçebilmektedirler. Ülkeye gidebilmek için bir diğer seçenek ise Trans Sibirya treni olmaktadır. Bu şekilde kişiler seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler. Tren ile birlikte yolculuklar tam olarak 7 gün boyunca sürebilmektedir. Bu şekilde kişiler ülkenin benzersiz manzarasını çok daha iyi bir şekilde görebilmekte ve keyfini çıkarabilmektedir. Moğolistan uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler istedikleri gibi gezilerini düzenleyebileceklerdir.

Moğolistan'a gidebilmek için en uygun dönemler ise yazlar olmaktadır. Yaz ayları uzun sürmekte ve güneşli geçmektedir. Kış ayları ise son derece soğuk ve çetin geçebilmektedir. Bu nedenle gezi için en uygun olabilecek dönemler ise haziran ve ağustos ayları olmaktadır. Bu dönemler kültür gezileri düzenlenebilmektedir.

Moğol Kültür Özellikleri

Moğolistan sınırları içerisinde dini ritüeller ise son derece önemlidir. Bu nedenle dini inançlara saygı duyulması gerekmektedir. Ülkeye gezi düzenleyecek olan kişilerin bu noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Moğol dini inançlarına saygı duymak ve onların kurallarına sadık kalmak önemli bir noktada yer almaktadır.

Moğollar birilerine bir şey uzatırlarken her zaman sağ ellerini kullanmaktadırlar ve bir şey alırken de sağ elleriyle ve avuçlarını açarak almaktadırlar. Aynı şey bir şeyler içerken de yapılmaktadır. Hediye ve ikramı geri çevirmek bu sınırlar içerisinde son derece ayıp olarak görülmektedir. Bir yere gidildiğinde mutlaka selam verilmesi beklenmektedir. Aynı zamanda burada ıslık çalınması iyi karşılanmamaktadır. Ülke içerisinde yaşlı insanların arkasından yürünmesi gerekmektedir. Kutsal herhangi bir şeyin önünden geçilmesi de hoş karşılanmamaktadır. Bu gibi pek çok kültürel özelliklere, geleneklere sahip olan bu ülkede görülmesi gerekli olan pek çok şey bulunmaktadır. Ucuz Moğolistan uçak bileti fırsatları ile birlikte kişiler istedikleri gibi geziler düzenleyebileceklerdir. Geziler ile birlikte ülkenin birbirinden etkileyici mekanlarını yakından görebilmek ve ülke kültür özelliklerini anlayabilmek mümkün olabilecektir.

Moğolistan Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Moğolistan vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Moğolistan uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Moğolistan uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.