Moldova Uçak Bileti

Moldova Ülke Rehberi

Moldova

Moldova ülkesi, 1991 yıllarında SSCB’nin yıkılması ile birlikte bağımsızlığını kazanmış olan bir ülkedir. Moldova konum olarak Doğu Avrupa taraflarında konumlanmaktadır. Ülke Prut ve Dinyester adı verilmekte olan nehirler ile ikiye bölünmektedir. Nehrin ayırdığı doğu şeridi tek taraflı bir şekilde bağımsızlığını ilan etmiş olan Transdiyester Cumuhriyeti’ne ait olmaktadır. Ülke tarihi boyunca pek çok işgale uğramıştır. Avrupa içerisinde en fakir olan ülkelerdendir. Moldova ülkesinde halk son derece misafirperver ve arkadaş canlısıdır.

Ülkenin başkenti Kişinev şeklindedir. Nihai statüsü tartışmalara açıktır. Dinyester Nehri’nin doğusunda yer alan Transdinyester üzerinden Moldova ülkesinin herhangi bir şekilde hükmü ya da kontrolü bulunmamaktadır. Bu küçük ülke Doğu Avrupa taraflarında karlar ile çevrilmiş haldedir. Balkanların ise kuzey tarafında yer almaktadır. Ülkenin güneybatısında Romanya bulunuyor, kuzeydoğusunda da Ukrayna yer almaktadır.

Moldova'ya gitmek isteyenler havayolunu tercih edebileceklerdir. Türkiye üzerinden gidilebilecek en iyi yol havayoludur. Ülkenin tek havaalanı başkentte yer almaktadır. İstanbul, İzmir ve Ankara üzerinden başkent olan Kişinev şehrine direkt uçuşlar bulunmaktadır. Buraya gelişte tercih edilebilecek bir diğer yol ise kara yolu şeklindedir. Bu şekilde yolculuk yapmak oldukça uzun süreli olacaktır. Yaklaşık olarak 13 saatlik bir yolculuk serüveni bulunmaktadır. Yolların çok düzgün olmaması ve yolculuğun bir hayli uzun sürmesi nedeni ile kara yolu kişilere önerilmemektedir. Ucuz Moldova uçak bileti araştırmaları ile uçak ile hem konforlu hem de oldukça uygun fiyatlı geziler düzenlenebilmektedir.

Moldova Hakkında Bilgiler

Moldova sahip olduğu güzellikler nedeni ile her yıl çok sayıda turisti ağırlamakta olan bir ülkedir. Buraya ziyaret etmek isteyen kişiler hangi dönemlerde ziyaret etmelerinin çok daha uygun olacağını merak etmektedirler. Moldova'yı ziyaret etmek isteyenler için en uygun dönemler yaz mevsimleri olmaktadır. Bu dönemlerde sıcaklıklar ortalama olarak yaklaşık 20-23 derecelerde olmaktadır. Yaz mevsiminde kültür gezileri rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Moldova uçak bileti fiyatı araştırmaları ile birlikte kişiler istedikleri gibi gezilerini yapabileceklerdir. Moldova kış aylarında da son derece soğuk ve çoğu zaman karlı bir şekilde geçmektedir. Bu nedenle kış tatili yapmak istemeyenlere bu dönemlerde gezi düzenlemeleri önerilmemektedir.

Moldova'ya gidildiğinde dikkat edilmesi gerekli olan noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların başında ülkenin bir kısmının kendisinin Romanyalı olarak tanımlamadığı gelmektedir. Romanya'ya referans verilirken bu noktaya dikkat edilmelidir. Bazı Moldova halkı kendisini Moldovalı olarak tanımlamaktadır. Bazıları ise Romanyalı, bazıları da Rus olarak tanımlamayı tercih etmektedir. Burada yer alan insanların pek çoğu arkadaş canlısıdır ve oldukça cana yakındır. Moldova içerisinde milli spor olan tranta yani ayakta güreş son derece önem taşımaktadır. Ülke aynı zamanda şarap üretimi konusunda da son derece öneme sahiptir. Ülke insanları ürettikleri şaraplar ile gurur duymaktadırlar.

Moldova Festivalleri

Moldova içerisinde pek çok festival düzenlenmektedir. Gezi düzenleyenlerin bu festival zamanlarında ziyaret gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Genellikle festivallerin merkezi başkent Kişinev olmaktadır. Burada eski yeni pek çok festival düzenlenmektedir. Ülkenin en eski festivallerinden biri olan Gustar Festival burada deneyimlenmelidir. Festival ağustos ayının son dönemlerinde başlamaktadır. Burada festival boyunca ülkenin yöresel müziklerini dinleme ve doğal alanlarda keyif sürebilme şansı elde edilebilmektedir. Aynı zamanda ülkenin lezzetli yöresel yemeklerini de bu festivalde tadabilme imkanı bulunmaktadır.

Ülke içerisinde yer alan yöresel festivallerden biri de temmuz ayında düzenlenmektedir. Cahul'da yapılmaktadır. Bu festivalde el yapımı pek çok ürün sergilenmektedir. Folk sanatçıları ve dansçılar bu festivalde birbirinden özel ve güzel performanslar sergilemektedirler. Moldova uçak bileti ile yapılan gezilerle birlikte insanlar burada yer alan birbirinden özel festivalleri görebilmektedir.

Moldova Lokasyonu

Uygunabiletal.com

Bilgisayar ve Telefonunuzdan kullanıcı dostu ara yüzü ile uygun uçak bileti almanın keyfini sürün

Sık Sorulan Sorular

Uygunabiletal web sitesi veya mobil uygulamasına girerek Uçak Bileti sayfasından Nereden ve Nereye noktalarını seçip tarih aralığını doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna tıklayın ve ardından Uygunabiletal size en uygun seferleri listelesin, seferinizi seçip koltuk seçiminizi yaptıktan sonra rezervasyon yapabilir ve uçak biletinizi satın alabilirsiniz.
Moldova vizesi almak için konsolosluk web sitesine gidip gerekli vize başvuru şartlarını görebilir aynı zamanda randevu alabilirsiniz.
Uygunabiletal bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile Uygunabiletal arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı sağlayan Uygunabiletal, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.
Uygunabiletal size Türkiye’de bulunan 250’den fazla havayolu firmasının uçak biletini sunar. Uygunabiletal ile havayolu firmalarının biletlerini kolay ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Gideceğiniz yeri seçip uçak seferlerini listeleyerek size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.
Uygunabiletal.com, THY, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress başta olmak üzere dünya çapında 250’den fazla havayolu firmasının Moldova uçak biletini sunar.
Üye olmadan uygunabiletal.com üzerinden Moldova uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Uçak bileti satın almanız için bir üyelik oluşturmanıza gerek yok.