Ordu Giresun Havalimanı Uçak Bileti

Ordu Giresun Havalimanı Rehberi

 

Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçeleri arasına yapılan Ordu Giresun Havalimanı, Türkiye’de ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı. Ordu Giresun Havalimanı uçak biletinizi ayırtırken havalimanının Ordu il sınırları içerisinde olduğunu unutmayın.

 

Ulaşım

Ordu Giresun Havalimanı uçak biletinizi aldıktan sonra Tirebolu-Espiye-Keşap-Giresun-Bulancak-Piraziz-Havalimanı güzergahından ve Ünye-Fatsa-Kumbaşı-Altınordu-Gülyalı-Havalimanı yönünden gelen özel servisleri araştırın.

Ordu Şehir Rehberi

Ordu şehrinin tarihi milattan önce on beş binli yıllara dayanıyor. Şehirde yapılan kazılarda Hititler ve Frigler’e ait kalıntılar bulundu. Yeşilin ve mavinin uyumunu gözlemleyebileceğiniz Ordu; yaylaları ve bozulmamış plajları sayesinde turist akınına uğramakta. Ordu’ya gidenlere yapılan ilk tavsiye Boztepe’ye çıkıp Ordu manzarasını izlemesi. Ordu Giresun Havalimanı uçak biletinizi aldıktan sonra Çambaşı, Keyfalan, Perşembe, Argın, Yeşilce ve Topçam Yaylaları’nı gezi listenize ekleyin.

 

Gezilecek Yerler

Boztepe

Teleferik sayesinde 6.5 dakikada Boztepe’de olmak mümkün. Ordu manzarasını doya doya içinize çekmek için Boztepe’ye zaman ayırın.

 

Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi

Paşaoğlu Hüseyin’in 1896 yılında yaptırılan Paşaoğlu Konağı, günümüzde müze olarak hizmet veriyor. Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi’ne giriş ücretsiz.

 

Yason Burnu

Ordu Giresun Havalimanı uçak biletiniz sayesinde Ordu’nun yeni yeni tanınmaya başlayan doğal güzelliği Yason Burnu’nu da görebilirsiniz. 

 

Bolaman Kalesi

Rumlar tarafından inşa edilen Bolaman Kalesi’ne 19. yüzyılda Haznedarlar tarafından konak yaptırılmış. Konak günümüzde restoran olarak kullanılıyor.

 

Gaga Gölü

Heyelan sonucu oluşan Gaga Gölü’nün iki ayrı çanağı var. Doğal bir göl olan Gaga Gölü’nün ortasındaki adada kilise kalıntıları olduğu söyleniyor.

 

Ünye Kalesi

Şehir merkezinden 6 km uzaklıkta bulunan Ünye Kalesi milattan önce 250 yılında yapılmış. Ordu Giresun Havalimanı uçak biletiniz ile göreceğiniz en önemli yerlerden biri…

 

Konaklama

Hampton By Hilton

İş seyahatine çıkanların toplantı odasında rahat edeceği Hampton By Hilton’da aradığınız konforu bulacaksınız.

 

 

Radisson Blu Otel

Radisson Blu Otel’a ulaşmak için teleferik kullanmak gerekiyor ve bu sayede Ordu manzarasının tadı doya doya çıkıyor.

 

Enginyurt City Otel

Evcil hayvanınızı yanınıza almadan seyahate gidemiyorsanız Enginyurt City Otel’le tanışmanızı öneririz.

 

Yeme- İçme

Derin Balık

“Karadeniz’e kadar gidip balık yemeden dönmem” diyorsanız Derin Balık mezgiti ile sizi büyüleyecek.

 

Boztepe Köftecisi

Ordu’ya karşı nefis bir manzaraya sahip Boztepe Köftecisi nefis köftesi ve nargile servisiyle övgü topluyor.

 

Küçük Ev

Sezon sonunda bile kaliteli hizmet bulabileceğiniz Küçük Ev’de deniz kenarında yemek yemenin tadını çıkarın.

 

Alışveriş

Boztepe gibi turistik yerlerden alışveriş yapabileceğiniz gibi, Ordu merkezde de  şehre alışveriş için gelenlere uygun ürünler var. Yerli halkın ürettiklerinden yararlanmak içinse rotanızı yaylalara çevirmenizi öneririz.

Ordu Giresun Havalimanı